Zážitkový vlak Kladno

Dnes se vypravíme zážitkovým vlakem po stopách industriálního Kladna! V sobotu 24. března 2018 se uskutečnila první letošní zážitková jízda, pořádaná Kladenskou dopravní a strojní společností, ve spolupráci se Statutárním městem Kladno.  Na jízdu po industriálních památkách nás vezla lokomotiva s označením 730 624-4. Celá souprava byla ve velice zajímavém barevném provedení, kdy lokomotiva byla ve fialovo-šedé barvě a vagóny byly natřeny na zeleno, s černými pruhy.

Čekala nás téměř čtyřhodinová jízda, která začala odjezdem z kladenského vlakového nádraží.  Po 36 letech se dostal osobní vlak na nádraží do Vinařic. Vlaková souprava pokračovala o pár metrů dál, za vlakové nádraží k zahrádkářské kolonii, kde koleje končí. Mohli jsme zde z vlaku vystoupit a podívat se na torzo cihelny ve Třebichovicích.

Vlakem jsme se také zajeli podívat do areálu Poldovky a Kablovky. Bylo vidět, že rozlehlý areál bývalé Poldi už bohužel pomalu mizí. Jednou z dalších zastávek byly pozůstatky Vojtěžské huti s dominantní trojicí vápenných pecí, které jsou kulturní památkou.  Dokonce jsme měli možnost zajet do teplárny Alpiq, kam se běžně nelze dostat. Bylo bezesporu zajímavé, objevit se přímo pod vysokými komíny.


Vlak projížděl také po přejezdech, kde se normálně nejezdí, jako například pod nově vybudovaným kruhovým objezdem „Na cikánce“ nebo ve Švermově na Tuháni. Pro ty, kdo měli hlad nebo žízeň, byl v jednom z vagónů bar, kde se nechali koupit nápoje nebo menší občerstvení.

Celou jízdu doprovázel podrobný komentář jednotlivých navštívených oblastí. Zajímavě strávené dopoledne, které bych doporučil každému! 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Burgi

Burgi

Narodil se v červnu 1990 ve Středních Čechách. Sám sebe charakterizuje takto: „Jsem amatérský fotograf, který převážně fotí leteckou dopravu, architekturu a přírodu. Vždy se snažím zachytit atmosféru prostředí, které fotografuji. Nebojím se zkoušet i jiná témata fotografování. Fotoaparát se stal běžnou součástí mé výbavy během každého výletu. Fotografování mi přináší radost a jiný pohled na věci běžného života.“
Burgi

Poslední od: Burgi (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na