Zaklínač – digitální deskovka

Jak už jste asi zaznamenali, druhou polovinu září jsme věnovali tématu Zaklínač, neboť právě tato herní série slaví 10 let od svého vzniku! V úterý jste si mohli přečíst článek o deskové dobrodružné hře Zaklínač a dnes bych rád na tento příspěvek navázal její mobilní a PC verzí, která rovněž stojí za pozornost. Pokud jste ještě o deskovce nečetli, mrkněte sem.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Mánie kolem třetího dílu videohry Zaklínač – Divoký hon měla z pochopitelných důvodů řadu doprovodných komerčních projevů – figurky postav, oblečení s logem hry a další fetiše pro velké i malé fanoušky. Z obrovského úspěchu titulu bylo potřeba vytřískat co nejvíce. Tato digitální deskovka, stejně jako její papírová předloha, vyšla rok před vydáním Divokého honu. Takže se o přímé komerční návaznosti mluvit sice nedá, ale čekání na třetího Zaklínače bezesporu vhodně zkrátila.

Tato digitální verze stolní hry je určena všem, kteří si rádi zahrají proti umělé inteligenci a přitom si mohou velmi snadno osvojit samotná pravidla. Díky PC verzi můžete totiž pochopit herní mechanismy rychleji, než čtením herního manuálu (osobně vyzkoušeno). Pokud tedy někomu dělají pravidla problém, určitě bych, kromě příjemného let’s play z YouTube, vyzkoušel nejprve tuto aplikaci. Seženete ji za různé ceny na všechny platformy (mimo konzole).


Já jsem zakoupil verzi pro Android (127,- Kč) a rovněž pro PC (9,- EUR). V mém případě je však použitelná pouze hra pro jednoho hráče. Vyhledávání online soupeřů, ať už na tabletu či PC, pokaždé selhalo! Zkoušel jsem to opakovaně během několika dnů a výsledek byl stále stejný: hra desítky minut vyhledává další hráče, ale bez úspěchu. Škoda, online část mě zajímala více.

Naštěstí hraní proti umělé inteligenci není vůbec špatné. V hlavní nabídce si u čtyřech postav vyberete, za kterou budete hrát vy a za kterou PC. Můžete si dokonce zvolit hru s jedním protivníkem nebo nastavit, že všechny postavy budete ovládat vy. Je tedy možné hrát s kamarády na jednom zařízení a předávat si jej během tahu každého z vás. Dále se zvolí délka hry: 1 dobrodružství – 10 až 20 minut, 3 dobrodružství – 40 až 70 minut, 5 dobrodružství – 90 až 120 minut.

Hra začíná i pokračuje stejně jako deskové dobrodružství popsané v jiném článku. Z vylosovaných karet dobrodružství si vyberete jednu a můžete začít! Provádíte akce cestování (přesun či rychlý přesun), pátrání (vyšetřování), vylepšování postavy (losování z karet vylepšení) nebo přípravu (kouzla, elixíry). Musíte se rovněž vypořádat s nepřáteli v dané lokaci a samozřejmě zde nemůže chybět simulace hodu bojovými kostkami a kostkou hrdiny.


Hraní umělé inteligence se dá zrychlit až 5x, takže se nemusíte obávat dlouhého čekání. Důležitou informací je také přítomnost pravidel, které se dají v průběhu hry kdykoliv zobrazit. Jde o stručný přehled nejdůležitějších prvků hry, který se mi zdá celkem přehledný a srozumitelně napsaný. Přitažlivá vizuální podoba je doplněna klidným a stylovým hudebním doprovodem. Ten lze samozřejmě vypnout, pokud by se někomu zdál jako rušivý.


Kdyby ve hře fungoval správně multiplayer, určitě bych měl z digitálního – deskového Zaklínače mnohem lepší pocit. Single play může bohužel po čase trochu omrzet a to je velká škoda. Jistě ale pomůže v rozhodování těm, kteří si chtějí pořídit stolní verzi, ale nemají představu o tom, jak moc by je bavila. A pro ty, kteří se už rozhodli a mají deskovku doma, může být příjemným společníkem ve chvíli, kdy si ji budou chtít připomenout, bez nutnosti vybalovat všechny ty herní doplňky a obří mapu.

Zdroj: vlastní Foto: CD Projekt Red

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na