Tunning party: Panenský Týnec

Vážení čtenáři Prasklé mouchy, trvalo to sice dlouho, ale opět jsem se vrátil ke psaní do našeho společného internetového časopisu. Nyní přináším exkluzivní článek především pro nadšence tuningových závodů a nablýskaných závodních aut. Tato akce začala 14.7.2006 ve večerních hodinách, kde se představila kapela Sly Rabbits, která hrála až do ranních hodin, těsně před zahájením volné jízdy s měřením času.

tunning03Na programu nechyběly ani závody motocrossu, které se díky nějakému zdržení nekonaly, takže se pokračovalo sprintem na 400m. Mohli jste zde vidět: Show&Shine, EMMA, db drag, závody FUN Tuning CAR WARS… Po pravdě si ani neumím představit, co všechny ty názvy znamenají. Každý návštěvník dostal mapku s programem a bezpečnostními pokyny, aby se celá akce obešla bez jakýchkoliv problémů.

Výsledky soutěží probíhaly večer, mezi 18:00 – 20:00 hodinou. Také jste zde mohli slyšet koncert Terezy Kerndlové. V pozdních hodinách se konala soutěž gumování a noční tuning, pak ještě taneční párty v doprovodu tanečnic.

tunning04Vše se odehrálo nedaleko města Loun, kde se v Panském Týnci na vojenské letištním prostoru utkalo několik odvážlivců a nadšenců ve sprintu. Kategorie jednotlivých aut byla rozdělena podle barev a jednotlivých obsahů…

Každý závodník se musel před startem nejdříve zaregistrovat, zadat do formuláře typ vozidla a údaje o motoru, aby nedošlo ke špatnému zařazení a závody byly regulérní. Přiznám se, že i mě se chtělo se svojí plečkou zkusit štěstí, ale nakonec jsem to přenechal odborníkům a šel se jen dívat, jak jim to jde. Nebylo zde důležité, kdo ze závodníku vyhraje, ale jaký bude mít především čas v cíli. Rovinka na které se závodilo ve Sprintu byla 400m dlouhá a po jedné straně pro bezpečnost diváků opatřena zábranou.

Celá akce byla jištěna hasiči, kteří dohlíželi na bezpečnost a byli připraveni vyrazit k hořícímu automobilu v případě potřeby. I několik vozů záchranné služby zde bylo v pohotovosti, ale za mé návštěvy se nic zvláštního nestalo a tak vozidla naštěstí jen v klidu postávala a posádka sledovala řev motorů a hnací kola vytůněných automobilů.

Soutěžilo se i o nejlépe vytůněný automobil a tak několik aut stálo ve vyznačeném prostoru a lidé kolem nich běhali a s nadšením si je fotografovali, stejně jako já. Viděl jsem zde na vlastní oči auta za několik desítek nebo i stovek tisíců, možná to šlo do milionů, ale jistě ta podívaná stála za to. Jak tak přicházeli další lidé, zahlídnul jsem dvě škodovky, jak si to rozdávají a přetahují se na vlečném laně, párkrát se jim dokonce povedlo, že jim lano prasklo, ale závodníkům to nedalo a dokud nebyl přesně určen vítěz, trhalo se lano za lanem. O kousek dál se zase měřily decibely a auta napojená na speciální zařízení, které měřilo jejich hloubku a výšku rezonance jejich audio techniky soutěžili o nejsilnější audiotechniku. Opravdu jsem nic takového nikdy neviděl a po chvilce jsem ani nic neslyšel, ale stálo to za to, jako všechno, co zde bylo podle programu připraveno.

tunning05Byla zde také spousta stánků, kde se dala zakoupit hromada tuningových doplňků: samolepky, výfuky, lišty, spoilery a mnoho dalšího materiálu. Kdo měl u sebe více peněz, mohl si zde koupit třeba GOLFA, který byl již hodně jiný od sériové výroby tohoto auťáku. Zkrátka a dobře se zde auta i prodávala, ceny si raději představovat nebudeme, jistě to podle toho, jakých krasavců zde bylo vidět nebylo nic levného. Našel jsem zde stánek i na Paintball, což je taková ta hra s pistolemi a kuličkami s barvou…

Občas se některý nadšenec ukázal a šel si zastřílet do terče či nějakého pytle, ale já jsem stále dával přednost krásným nablýskaným automobilům a jejich někdy i pěkným řidičkám. Ano opravdu jsem viděl ženy, jak řídí a soutěží mezi mužskými a porážejí je na cílové rovince! To bylo pro mě milé překvapení. Každý chlap by řekl: “ženská a za volantem,” ale tady to nebylo nic neobvyklého… A ještě za jakým volantem…

V závěru bych chtěl poděkovat všem, kteří se na takové veliké akci podíleli a že se naše redakce mohla takové krásné podívané zúčastnit.

The following two tabs change content below.
Vladimír VlaJí

Vladimír VlaJí

Narodil se v červenci 1980 ve Středních Čechách. Mezi jeho největší záliby patří především rybaření, akvaristika, ale také hraní her. Často a rád se vypravuje do lesa, aby tam vysbíral všechny jedlé houby a spoustu zvířátek připravil o hody hody doprovody…
Vladimír VlaJí

Poslední od: Vladimír VlaJí (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na