Trials Frontier

Tento herní mobilní skvost byl nejprve k dispozici pro uživatele operačního systému iOS a o něco později se dočkali také majitelé tabletů a mobilů s Androidem. Vznik mobilní verze Trials Frontier se datuje do roku 2014 a stojí za ním známé studio Ubisoft a finští vývojáři z RedLynx. Hra dokonce expanduje také na herní konzole a o tom, že tato motorkářská série není žádným nováčkem svědčí fakt, že její první díl jste mohli zaznamenat již v roce 2000 v klasické PC verzi pro Windows.

Pokud však netušíš, o čem tento titul vlastně je, začnu raději krátkým přiblížením herního systému. Hra je zaměřena především na šikovnost hráče, jehož úkolem je zdolat se svým motocyklem značky Jawa (ne, mám pocit, že Jawa to bohužel nebude), nerovný 2D terén díky citlivému balancování s touto mašinou. Fyzika modelu a jeho odpovídající chování během jízdy je tím nejdůležitějším prvkem, který vývojáři zvládli na jedničku s hvězdičkou! Obtížnost je tu nastavena tak akorát, takže sice nejde o nic jednoduchého, ale zároveň se nemusíš obávat nějaké frustrace z nekonečného opakování těžších levelů. Na druhou stranu, právě k opakování konkrétního levelu jsem se většinou rozhodl dobrovolně, abych zkusil vytáhnout výsledné skore na lepší čas.

tf02

Naštěstí ani čas tu není tím rozhodujícím faktorem, který dělá úspěšná jednotlivá kola. Herní systém totiž nabízí mnohem zábavnější způsob, jak se samotnou trasou zacházet. Primárně tu nejde o závod, nýbrž o tvoji šikovnost. V malém městečku totiž NPC neustále nabízí různé úkoly, které spojuje také příběh hry. Za tyto úkoly se dostávají odměny v podobě zkušenostních bodů i herní měny a svého statečného motorkáře takto leveluješ. Úkoly často bývají opravdovou výzvou, protože k jejich splnění je nutné splnit např. daný počet “akrobatických čísel”! Dvakrát otočka vzad, jednou otočka vpřed a do toho ani jednou nespadnout a ještě se snažit zdolat třeba osobní časový rekord.

Po ukončení každé mise se ještě losuje, zatočením tutovkářského kola štěstí (pamatuješ vůbec Tutovku?!), miniodměna v podobě nějakého předmětu. Většinou jsou zde součátky, které mohou vylepšovat tvoji motorku nebo předmět, který je potřeba pro splnění úkolu. Pokud takový předmět nevylosuješ, nezbývá nic jiného, než si celou trasu zopakovat, losovat znovu a doufat, že tentokrát budeš úspěšnější. Opakování je matka moudrosti a v této hře to platí minimálně dvojnásob a tak jsem se nikdy nehněval, že musím znovu projet stejné místo, mám-li úkol dokončit. Zkrátka a dobře, tahle hra dokáže bavit tak, že ničeho nelituješ.

tf03

Mezi předměty, které mohou být součástí losovaných miniodměn, se časem objevují fragmenty plánku na výrobu nové motorky. Když se nasbírají potřebné čtyři části tohoto schématu, je možné osedlat další Jawu. Motorky je vhodné také průběžně vylepšovat, aby měly čím dál lepší jízdní vlastnosti. Občas jsem však narazil na úkol, který vyžadoval použití jiného stroje, než byla moje dokonale “vytuněná” Babeta a ovládání pak nebylo tak snadné! A když se ještě do toho všeho objevil na obrazovce soupeř, který mi šlapal na paty, pardon, na pneumatiky, adrenalin by se dal krájet!

Úprava motorek je zde možná nejen po stránce technické, ale také vizuální, stejně jako úprava samotného jezdce, kterému je možné napařit jinou přilbici nebo ji dokonce vyměnit za libovolnou čepici. Grafická stránka hry je naprosto úžasná, což bych rád dosvědčil také v následující galerii z mého tabletu. Trials Frontier lze bez problémů spustit i na starších zařízeních, což u takto vypadajících titulů nebývá obvyklé (např. Heartstone od Blizzardu už na tabletu s Tegrou 3 1.3 GHz a 1GB RAM dělají pořádné škubánky)!

tf04

Na závěr dodám, že jediné mínus jsou zde mikrotransakce a ubývající kanystry, které potřebuješ na jednotlivé mise (nikoliv opakování aktuálně zahájené trasy). Každá mise spotřebuje pět kanystrů a ty se, v poměru dva za pět minut, obnovují během hry. Dají se však, stejně jako druhá herní měna – diamanty, zakoupit v placeném balíčku za reálné peníze. Na svém současném osmém levelu jsem zatím nebyl nucen cokoliv kupovat a hra mě žádným jiným způsobem neomezuje. Ačkoliv je pravda, že s větším množstvím diamantů by se dalo dělat více úprav a vizuálních nastavení. K tomu ale při občasném a relaxačním hraní rozhodně nemám důvod.

ANDROID VERZE ZDEZdroj: vlastní Foto: Trials frontier screeny (vlastní)

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
1 Komentáře k vláknu
4 Odpovědi
0 Sledující
 
Nejaktivnější komentáře
Nejdiskutovanější
2 Napsali
Michal cOsmOsSerunatoarigato Nedávní komentující
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na
Serunatoarigato
Čtenář
Serunatoarigato

Aby sis nemyslel, že trucuju, tak to není, okomentuju. Bez rejpání to ale bude obtížné 😉 Pro děti nejspíš fajn hra, pro velké napodobenina hry z Atari 800XL / 800XE. Zkoušel jsem ji hledat na YouTube + v nějakém seznamu starých her, bohužel nenašel. Byl jsem Commodorista, měl to lepší… 😛 Dneska bych o tohle nezavadil, nebýt Mouchy. A domnívám se, nepíšu to prvně, že tohle je problémem Mouchy. Snažíš se / snažíte se o co nejširší záběr, ovšem, budu-li upřímný, bez rejpání je obtížné pravidelně reagovat. Není to tak, že bys psal blbě, je to tak, že tu máš… Číst vice »

Serunatoarigato
Čtenář
Serunatoarigato

Vysvětlení chápu, z mého pohledu je to tak, jak jsem napsal. Přestanu rýpat, nemám na co reagovat. Ono to není tak, že bych si nepřečetl sem tam i něco jiného. Například tvé pravidelné vypravování mám rád, a jestli tam napíšeš z mého pohledu přehnaný srdce výblitek, nebo je to k zamyšlení, není zase tak podstatné. Čtu to kvůli tobě, protože jsme byli spolužáci a jinak než takhle se nevídáme. Mně to nevadí, mně to vyhovuje, ale pohledem zvenčí to bude jiné. Jo, vysvětloval jsi to už několikrát, děláš to pro sebe, učíš se tím, bavíš se tím. Jestli nemáš ambici… Číst vice »

Serunatoarigato
Čtenář
Serunatoarigato

To už bych se raději přimlouval za politická témata, nebude to sice zrovna pro děti, ale bude sranda 😉