The Cube

Chtěl bych vám představit film, který na mě udělal dost dojem.Ne tím, jaký je, ale jeho myšlenkou. Chci vám představit film The Cube, přeloženo Kostka. Jedná se o film režiséra Vincenza Nataliho. Jde o Scifi, které má co do sebe.Vím, že povídání není zrovna nic, co by někoho fascinovalo, ale doufám, že aspoň nahodím atmosféru a rádi si to přečtete…

Film vypráví o pěti lidech, kteří se objeví z ničeho nic uvězněni v nějaké místnosti.Není to jen taková místnost, je to spletité a vypadá to jako bludiště.Všichni se sejdou a hledají vysvětlení, kde se tu vlastně vzali.?Bohužel na nic nepřijdou, jen nato, že místnosti jsou vlastně odděleny od sebe a je jich hrozně moc.Tvar kostky různé barvy, ale více nebezpečné, než si vůbec myslí.Je ovšem zřejmé, že lidé, kteří se zde sešli tu nejsou zrovna náhodou.

Na začátku vlastně umře hned jeden z nich. Mistr útěků. Utekl podle jeho slov už ze sedmi vězení. Bohužel se mu to nezdaří a přes jeho odhodlání a rozpoznání nástrah zahyne.Všichni jsou z toho samozřejmě v šoku a nevědí co dál.Tři muži a dvě ženy.Každý z nich má jistý úkol, dalo mi to takový dojem. Podle jeho zaměření a povolání. Jedna z žen je doktorka, druhá se zajímá o prvočísla, tak vlastně přijde na systém, jak rozpoznat místnosti, kde se nacházejí pasti. Pak je tu člověk, který navrhoval celou tuto stavbu, architekt.

cube01b

Samozřejmě ho hned ze začátku všichni nenávidí, ale nakonec to vše je v pořádku.Druhý muž je silný a snaží se to celé organizovat je policajt. Snaží se všem hned na začátku ukázat, že bez něj nemají šanci na přežití.Ale pravda je vlastně úplně někde jinde.No a třetího muže bych tu opravdu nečekal. Člověk, který je mentálně postižený. Na první pohled zde jen všem překáží a málem i někoho zabije.Vrátím se k tomuto člověku na konci. Kde hraje vlastně hlavní roli.Vše se točí okolo matematiky a výpočtů.Nikdo si tu očividně nevěří , tak začne spoustu problémů.

Na cestě mezi jednotlivými místnostmi, je spoustu problémů a fakt, že nikdo z následujících lidí nemá ani trošku jídla a pití.Vše záleží na souhře jednotlivých úkolů, kde nejde jen tak o něco, ale o život. Zjištění, že pasti nejsou jen mechanické, ale i akustické. Od našeho architekta se dozvědí, že toto bludiště má tvar kostky o rozměrech 504 stop. Je tu jen jeden východ a ten může být opravdu všude.Naše expertka na matematiku a čísla spočítala, že je zde 17.576 místností. Je tu i možnost, jak zjistí podle souřadnic, kde se zrovna nacházejí. Jde o kartézský systém souřadnic. Používá se pro zadání pozice ve trojrozměrném prostoru. Nakonec zjistí, že jsou sedm místností od okraje.

Prolezou úplně všechno co se dá a dostanou se na stejné místo, kde zahynul první muž. Po té je zjištěno, že místnosti se přesouvaly. Potřebují zjistit, kde vlastně je místnost, která se přesune k východu.Snaží se spočítat to, ale byly by to moc velké cifry. A teď se vracím k člověku, který je mentálně postižen. Nakonec všichni zjistí, že je genius a umí počítat astronomické cifry. Podle čísel se dá zjistit spoustu věcí, nejdříve si všichni myslí, že jsou to jen čísla výrobní, ale nejsou. Takže se postupně dostanou až k vytouženému cíly. Najdou se jedinci, kteří se snaží utéci sami. Před cílem všichni zahynou, chamtivost lidí je neuvěřitelná, jen jeden člověk přežije.Náš velký génius.

Podle mých slov,tento film je o tom, jaký by na sebe lidé být neměli.Když se člověk zamyslí, zjistí pravdu.Tento svět je jedna velká kostka.Každý z nás hledá tu správnou cestu.Někdo jí nalezne a jiný ne.Děkuji za přečtení těchto pár slov a věnoval bych je všem, kteří vědí co v životě udělat, aby neztratili orientaci, jako já!

kostka-csfd

The following two tabs change content below.
Vladimír VlaJí

Vladimír VlaJí

Narodil se v červenci 1980 ve Středních Čechách. Mezi jeho největší záliby patří především rybaření, akvaristika, ale také hraní her. Často a rád se vypravuje do lesa, aby tam vysbíral všechny jedlé houby a spoustu zvířátek připravil o hody hody doprovody…
Vladimír VlaJí

Poslední od: Vladimír VlaJí (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na