Smartwatch DZ09

Šťastným majitelem těchto hodinek se před nějakou dobou stal můj redakční kolega Fanda Asser, kterému jsem tuhle vymoženost svěřil, za drobný poplatek, do opatrovnictví. A protože se Fanda odmítl pustit do recenze, musím to celé nakonec vyprávět po svém. Však jsem je, dobrých čtrnáct dnů, aktivně používal také. Takže jaké jsou chytré hodinky za 500,- Kč? Dozvíš se právě teď! 

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Hned na úvod musím varovat, že pokud se rozhodneš pro zakoupení DZ09, počítej s tím, že nemají žádný certifikát odolnosti. Takže za deště bych je rozhodně nevytahoval a také bych se s nimi nekoupal, nenořil je do piva či jiného nápoje a už vůbec bych je nemyl v potoce nebo jiném vodním zdroji. Skutečně tu hrozí nevratné poškození! 

Tyto hodinky jsou lákavé především cenou. Za cca 500,- Kč si můžeš pořídit vkusný doplněk svého oblečení a přitom mít radost z jeho chytrých funkcí. Umí se bez problémů spojit s mobilním telefonem (přes bluetooth a aplikaci BT Notification – v případě OS Android) a upozornit na příchozí SMS nebo volání. Zařízení se pak chová jako klasické bluetooth handsfree a hovory uskutečněné tímto způsobem proběhly bez problémů. 

Horší situace nastává ve chvíli, kdy chceš DZ09 použít jako samostatný telefon vložením microSIM karty. Je sice úžasné, že smartwatch v této cenové relaci nabízí možnost fungovat nezávisle na telefonu, je ale třeba počítat s tím, že anténa a kvalita signálu je nesrovnatelně horší, než na mobilu. Pokud jsem byl v místě, kde měl můj Vodafone “dvě čárky” signálu v telefonu, hodinky se zkrátka nechytaly. A s tímto je třeba před nákupem také počítat. 

Co se týká ostatních funkcí hodinek, najdeš zde, kromě klasického zobrazení času ve třech vizuálních podobách, ještě krokoměr, monitor spánku, oznámení o sedavém režimu, alarm, kalendář, kalkulačku, hudební přehrávač a záznam zvuku. Některé z těchto funkcí bohužel nefungují správně. 

Tak třeba krokoměr. Na jeho přesnost se rozhodně nemůžeš spolehnout. V mém případě docházelo k tomu, že naměřil každé 4 metry cca o 6 kroků méně, než byla skutečnost. V případě oznámení o sedavém režimu zase počítaly hodinky jako aktivitu i pohyb ruky, přestože jsem seděl u pc. A tak se oznámení o tom, že už téměř hodinu sedím za stolem, nekonalo. Hudební přehrávač neuměl rozlišit složky a orientace v souborech uložených na microSD kartě, tak byla značně nepřehledná. 

DZ09 sice umí zobrazit obrázky, ale pokud je do zařízení nahraješ mimo adresář, který je defaultně určený pro ukládání hodinkami vyfocených snímků, v galerii se nenačtou a je nutné k jejich spuštění použít správce souborů. Tady už moje trpělivost definitivně přetekla. A čert vem, že samotný foťák je naprostá katastrofa a nelze téměř poznat, co na pořízeném snímku vlastně je?! 

Když si odmyslíme tyto nedostatky, najdeme za velmi nízkou cenu relativně spolehlivého pomocníka pro zobrazování času, data, sms, příchozích hovorů, pohotovou kalkulačku a celkem použitelný hlasový záznamník. V nabídce ještě najdeme prohlížeč internetu, klient Twitteru, budík (který je zde přeložen slovem: “poplach”!) a také upozornění na ztrátu bluetooth signálu. Internetové funkce jsem nezkoušel, ale Fanda tvrdí, že je to další průšvih. Ostatně jeho odpověď na moji SMS otázku: “napiš 3 klady a 3 zápory DZ09” zněla takto:

Rozhodně se tedy nenech obalamutit prodejci líbivými zaklínadly typu: “skvělé multifunkční zařízení” nebo “druhý telefon”! Výbava i použitelnost hodinek bezesporu odpovídá ceně a dokonce bych řekl, že pokud se někdo chce seznámit s fenoménem smartwatch, jsou DZ09 přijatelným řešením. Jestli uživatel zatouží po něčem lepším a zjistí, že by si s podobnou hračkou mohl rozumět, to už záleží na něm samotném. Já osobně přešel na zařízení Samsung Gear S3 Frontier, o kterém se brzy na našich stránkách také dočteš. 

Prodejní specifikace:

– Slot pro Micro SIM kartu
– Slot pro Micro SD kartu (max. kapacita 32GB)
– Vestavěná kamera
– Přijmutí, odmítnutí hovoru a samotné volání
– Zobrazení jména nebo čísla příchozích hovorů
– Zvukové oznámení při příchozím hovoru
– Alarm na ochranu proti ztrátě nebo krádeži
– Je-li telefon odpojen ze vzdálenosti více než 10 m, automaticky se zapne alarm
– Vestavěný mikrofon a reproduktor (funkce handsfree)
– Synchronizace kontaktů, historie volání
– Přehrávání a ovládání hudby
– Kompatibilita se systémy ANDROID (verze 2.3 a výše)
– Schopnost přijímat textové zprávy
– Zvukové upozornění z aplikace Facebook, Twitter a Skype
– Ovládání fotografování telefonem, nastaven režimu v telefonu a funkce spouště v hodinkách
– Funkce stopek, vibrací, prohlížeč fotek, kalkulačka a kalendář
– Budík má pět položek pro výběr
– Monitorování spánku poukazuje na počet bezesných hodin spánku a celkovou účinnost spánku
– Diktafon pro nahrávání zvukové poznámky
– Krokoměr
– Režim upozorňující na nečinnost hodinek
– Nabízí také funkci aktivnosti, kdy při nepřítomnosti fyzické aktivity se spustí alarm
– Hodinky zobrazují čas, datum, den a stav baterie
– Výběr ze 3 různých číselníků
– Výběr z 5 různých témat
– Kapacitní dotykový displej: 1.56″
– Materiál: Silikon
– GSM: 850/900/1800/1900 MHz
– CPU Procesor MTK6261da 533MHz
– Jazyky: Angličtina, italština, němčina, holandština, španělština, francouzština, polština, turečtina, čeština apod.
– RAM: 128 MB
– Interní paměť: 64MB
– Rozlišení displeje: 240 x 240 px
– Kapacita baterie: 380 mAh
– Doba hovoru: max. 3 hodiny
– Pohotovostní doba: max. 180 hodin
– Bluetooth 3.0
– Stupeň krytí: IPX1 (ochrana jen proti dešti, 1 mm srážek za minutu)
– G-senzor
– Rozhraní: Mini USB 5pin
– Podporované formáty: JPEG, GIF, BMP, PNG
– Audio formáty: MP3, WAV
– Video formáty: MP4
– Délka náramku: 22 cm
– Rozměry (V x Š x H): 43.5 x 40 x 11.8 mm
– Hmotnost: 78 g

Obsah balení:

– 1x Hodinky
– 1x USB nabíjecí kabel
– CZ manuál

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na