Sbohem, Google+

Když se objevil nový druh sociální sítě od společnosti Google, internetová obec byla v rozpacích a mnozí odborníci odporně odhadovali, že nevydrží ani do jara. Nakonec se ukázalo, že Google+ sice do jara vydržel, ale svému konci stejně neunikne. 2. dubna 2019 totiž dojde ke zrušení této služby pro běžné účty.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Snaha o vytvoření nějaké zajímavé alternativy k populárnímu Facebooku se ovšem cení a proto bychom se rádi s Google+ rozloučili tímto informativním článkem také my! Konkurovat Facebooku už je v dnešní době zkrátka nemožné. Google se ovšem snažil nabídnout uživatelům svoji vlastní sociální síť a přestože mi prostředí Google+ nikdy nepřišlo nijak zvlášť přitažlivé, svůj účel plnilo.

Provoz této sítě byl zahájen 28. června 2011 a nahrazovala první neúspěšný pokus o vytvoření komunitní sítě Googlem s názvem Orkut, který měl sdružovat uživatele se společnými prvky (zájmy, zaměstnání, národnost apod.). Wikipedie uvádí, že se v prvních dvou týdnech registrovalo deset milionů lidí a po měsíci dosáhl Google+ 25 milionů uživatelů. Postupně se však ukázalo, že současně klesá množství aktivních uživatelů a to dokonce o 60% již v polovině října 2011. 

Později byl Google+ dostupný také všem uživatelům, kteří si založili svůj účet u Googlu, což velmi pomohlo růstu této služby. Začátkem roku 2012 dokonce přesáhl počet uživatelů Google+ hranici 90 milionů! Od listopadu 2013 začala tato síť spravovat komentáře k videím umístěných na YouTube. 

Bohužel se v roce 2015 objevila ne příliš povzbudivá statistika, ze které vyplynulo, že z celkového množství profilů (2,2 miliardy) jen 9% uživatelů publikuje nějaký veřejný obsah. A z těchto devíti procent byla velká část tvořena komentáři na YouTube (v 37% případů) a také změnou profilového obrázku. Od tohoto roku se vývojáři rozhodli omezit provázanost Google+ s ostatními službami a nebylo jisté, jakým směrem se nakonec tato síť vydá. 

V prosinci 2018 Google oznámil, že bude provoz Google+ ukončen pro běžné uživatele k dubnu 2019:

2. dubna budou váš účet Google+ a všechny stránky Google+, které jste vytvořili, zrušeny a z běžných účtů Google+ začneme mazat obsah. Videa a fotky z Google+, které máte v archivu alb nebo na stránkách Google+, budou také smazány. Svůj obsah si můžete stáhnout a uložit, jen to udělejte do dubna. Videa a fotky zazálohované ve Fotkách Google nebudou smazány.

Proces mazání obsahu z osobních účtů Google+, stránek Google+ a archivu alb bude pár měsíců trvat a nějaký obsah může po tu dobu zůstat zachován. Uživatelé mohou například stále vidět části svého účtu Google+ v protokolu aktivit a nějaký obsah na Google+ od běžných uživatelů může zůstat viditelný pro uživatele G Suite, dokud nebude Google+ pro běžné uživatele smazán.

4. února 2019 již nebylo možné vytvářet nové profily, stránky, komunity nebo události. Pro podrobnější informace a časté dotazy týkající se zrušení Google+ můžete navštívit tento odkaz. Sbohem, Google+! Děkujeme Ti, že informace o novinkách z Prasklé mouchy mohly pravidelně praskat i na tvých stránkách, kde nás bedlivě sledovali čtyři lidé. 

Zdroj: vlastní Foto: Google

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na