Rock for People 2018

V Hradci Králové začal další ročník hudebního festivalu Rock for People! Přímo na místě máme externí spolupracovnici Míšu, která průběžně informuje o festivalovém dění a věříme, že následující bezprostřední informace budou zajímavé i pro Tebe. Úvodem ještě připomeňme, že letos se návštěvníci dočkají např. britských The Prodigy, indie formací The Kooks a The Vaccines, amerických Skillet nebo dánské heavymetalové kapely Volbeat.

Den 0

U vjezdu do areálu nás přivítala technická chyba (20 minut čekání). Přesunuli jsme se k pokladnám, kde jsme museli vystát frontu na výměnu lístku za special lístek (10 minut čekání). Se special lístkem jsme stáli frontu na pásku (15 minut čekání). S páskou jsme se vrhli do navazující fronty na kemp (5 minut čekání), abychom zjistili, že kemp se kupuje jinde, tohle jsou jen pásky do kempu! Po přistoupení k jednomu ze dvou (!!) okének (110 minut čekání!!!!) nás paní vůbec neslyšela a po domluvě “rukama nohama” jsme za osobu do standard kempu zaplatili 650,- Kč!

Vesele jsme se přesunuli zpět do fronty na výměnu zakoupeného lístku do kempu za pásku do kempu (10 minut čekání). Po všech úvodních peripetiích jsme vstoupili hrdě do areálu, abychom si stoupli do fronty na pivo (15 minut čekání). Takže Rock for People, díky za úžasný podvečer strávený ve frontách :D! Musí se však nechat, že tohle vše odčinil pan DJ Mydy Rabycad se svým zapálením a zlatým sáčkem!

Den 1

Šok, šok, šok! Ať se stalo kdykoliv, cokoliv, tak po sobě jdoucí trio Enter Shikari, Ať se snaží ona a H09909 to absolutně rozsekali. Tohle byla jízda do absolutně jiného světa! Enter Shikari, díky, díky, díky! Nikdy mě nenapadlo, že osobně zažiju intelektuálně vypadajícího, dokonale zpívajícího a absolutně nezkroceného šíleného zpěváka v post hardcore složení se zvukem, který byl beze slova dokonalý!

Naprosto opačný svět ukázala skvadra Ať se snaží ona, na kterou přišlo max. 30 odvážlivců (vzkaz pro zbylých x tisíc nezúčastněných – přišli jste o pár let života navíc:)). Tečku jednoznačně udělalo hororové uskupení H09909 – co to sakra bylo? A co si o tom mám jako myslet? 😀 PS: Zdravím týpka, co přijel do poga na kole! 

Den 2

Let’s dance! Vzkaz pro všechny – NE – nemám nic na zrychlení; NE – nechci nic na zrychlení a ANO – vlastním pouze čistou vodu! 😀 Tenhle večer mi s přehledem vynahradil 10 let diskoték. Co dodat? The Prodigy – epileptický záchvat mě minul, ale v uších mi hučí do teď!

SIGMA – nemám slov! Přenesl nás kamsi na Ibizu, byl absolutně nepřekonatelný – nejlepší “dydžina” ever. A na závěr paní s krabicí na hlavě aliaz King Kong Company… Tahle noc, jednoduše, stála za to!

Den 3

Poslední den se změnil v absolutně nový festival, který drtil hardcore v různých podáních. Díky za ty neuvěřitelné circly, které vznikaly, byla to skvostná podívaná! Borci, kteří si v tom ohromném prachovém víru dali jízdu na kajaku, zaslouží metál :D!

Po osmi letech se pro mě opakovala historie a VOLBEAT se vrátili do Čech! V uších mi bude hučet ještě týden, ale první lajna s opětovaným zamáváním zpěváka a při děkovačce jeho vynuceným zamáváním z mé strany, které následně označil palcem nahoru, mi absolutně podlomilo kolena – díky za ten zážitek!

Hrdě jsem od pódia celá mokrá odkráčela v dáli a s festem se nečekaně rozloučila – v hangáru na pěnové párty. Týpek, který tuhle akci vymyslel, je fakt frajer, v botách mi čvachtá ještě teď!

Rock for People díky, byla to jízda, jak na horské dráze, ale stálo to za to!

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Externí spolupráce

Externí spolupráce

Tento autor není stálým členem redakce Prasklé mouchy. Jedná se také o spolupracovníky, kteří byli již v minulosti součástí redakčního týmu, ale v této činnosti již nepokračují nebo se z časových důvodů nemohou na další tvorbě podílet.
Externí spolupráce

Poslední od: Externí spolupráce (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na