Red Dead Online Beta

Určitě jste již všichni četli nebo slyšeli moji recenzi Red Dead Redemption 2, ve které jsem zmínil, že do budoucna nevynechám také článek o multiplayerové části této hry – Red Dead Online (dále jen RDO). Přestože se ještě stále jedná o BETA verzi, rozhodl jsem se shrnout dosavadní zkušenosti, které jsem od spuštění bety nasbíral.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Jestli někdy RDO opustí BETu, je ve hvězdách a většině hráčům oprávněně dochází trpělivost. Vývojáři z Rockstar sice průběžně doplňují nové aktualizace, ale jejich rozsah bohužel nijak kvalitu dopředu neposouvá a někdy ani neodpovídá oficiálním informacím o daném updatu! Změny, které nakonec do RDO dorazí, nemají na samotnou hru příliš velký vliv a osobně tomuto přístupu nerozumím. 

Od první chvíle, kdy byla BETA spuštěna, se na Xboxu potýkám s chybami 0x20010006 a 0x9935000 (viz obrázek) pokaždé, když dojde k prvnímu startu jakéhokoliv online režimu. Teprve na druhý pokus se přihlášení podaří. Od listopadu minulého roku nedošlo k opravení tohoto problému, zato se usilovně pracovalo na přidání nějaké nové části oblečení, která mi stejně náladu rozhodně nezlepší!

Když jsem se snažil zjistit o jaký druh chyby vlastně jde a jestli bude, ať už ze strany Rockstar nebo Microsoftu, vůbec někdy odstraněna, pochopil jsem, že půjde o běh na velmi dlouhou trať. Problém je popisován např. na tomto místě nebo také zde. Chápu, že mluvíme o BETA verzi, ale jak už jsem naznačil, priority vývojářů jsou evidentně někde jinde. Asi nikoho nepřekvapí, že už BETa verze obsahuje obchod s mikro transakcemi za reálné peníze.

Snažit se vydělat za každou cenu a navíc od chvíle, kdy se ani zdaleka nenabízí fungující obsah, to už se v herním průmyslu naučil kde kdo. Jen jsem doufal, že Rockstar s tímto krokem počkají, přinejmenším do chvíle, než bude RDO v podstatně lepší kondici. Moje naivita někdy zkrátka nezná mezí. 

Jako majitel ultimátní edice hry mám, mimo jiné, k dispozici unikátní Blackrose Bounty Hunter outfit. Ten se ovšem nedá nosit, protože pokaždé, kdy hra mění lokaci nebo provádí načítání obrazovky, dojde k jeho změně na ten základní. Nelze jej modifikovat (např. odstranit klobouk, rukavice apod.) a ani uložit do seznamu outfitů. Podpora mi sice odpověděla během několika hodin (viz obrázek), ale opět to vypadá, že si ještě nějaký ten čas, než bude možné outfit používat, počkám.

Nedostatky, které se dotýkají samotné hratelnosti ovšem zamrzí mnohem více. V PVP režimech, vytvářejících barevně odlišné skupiny, dochází velmi často k nerovnoměrnému rozdělení hráčů, takže se potom stává, že jeden tým má hned od začátku hry početní převahu. Nemám teď na mysli, když nějaký nespokojený pistolník opustí zápas v jeho průběhu. Např. battle-royale akci s názvem Gun Rush Teams jsem často procházel v dost nesportovním složení: tým červený – 4 lidé, tým modrý – 2 lidé a zbývající skupiny po jednom hráči. Za této situace vás velmi rychle přejde chuť na nějaký “Gun Rush”! 

Věřím, že se tyto prvky časem lépe optimalizují, aby to mělo smysl hrát. A co lze tedy aktuálně dělat v RDO? K dispozici jsou následující PVP režimy: Showdown Series a Showdown Series Large (většinou jde o klasický deathmatch), Gun Rush a Gun Rush Teams (již zmíněný battle-royale), minulý týden přidaný Spoils Of War (varianta capture the flag) a Race Series (závody koňmo). 

Kromě toho zde najdete osm příběhových misí, které lze opakovat s dalšími hráči, dokud vás jejich průběh neomrzí. Líbí se mi, že některé nabízejí možnost morální volby, o které se ve skupině hlasuje – např. nechat danou postavu na živu nebo ji zabít apod. Závěr mise tedy nemusí být vždy stejný, ale pravidelná recyklace tohoto obsahu, byť je napínavý a velmi dobře napsaný, vás rozhodně nebude bavit pořád. 

K dispozici je také řada opakovatelných vedlejších úkolů, které můžete procházet sami nebo ve společnosti dalších hráčů. Ideální je v tomto případě účast v tzv. Posses. Jedná se o partu několika hráčů, se kterými se věnujete libovolným aktivitám a zároveň máte větší šanci ubránit se před jinými pistolníky, kteří se snaží vaše úkoly sabotovat. A právě tahle možnost RDO má asi nejvíce adrenalinu. 

I když jsou vedlejší úkoly principem podobné, díky odlišnému způsobu, jak se jim věnujete, nabídnou velkou porci napětí a zábavy. Transport dostavníku z jednoho místa na druhé, se totiž může velmi rychle změnit v jeho obranu před ostatními hráči, kteří dostanou odměnu, když váš záměr překazí. Takoví rošťáci pak podnikají opakované nájezdy na vaši skupinu a jednotlivce, abyste se v časovém limitu mise nedostali k jejímu úspěšnému zakončení. Na jednu stranu frustrující, hrajete-li sólo, na druhou stranu pekelná zábava, když jste součástí celé party! 

Jenomže tím veškerá legrace končí. Kromě těchto opakovatelných úkolů, založených na podobném principu – odvez, doruč, přivez, najdi a zabij – není v RDO dalšího rozptýlení. Ačkoliv s poslední aktualizací máte možnost ještě plnit Daily challenges, podobně jako v GTA V Online. Sedm náhodných úkolů umí, alespoň na oko, rozptýlit nudu, i když mi některé moc nevyhovují. Sejmout 5 hráčů daným typem zbraně? Prodat 5 mrtvol určitého zvířete? Proč ne? Jen to chce za ty čtyři měsíce času něco smysluplnějšího! 

Hratelnosti by prospělo, aby PVP souboje byly vyváženější, PVE obsahu mnohem více a vývojáři by se mohli zaměřit také na nějaké “RP eventy” a kovbojské aktivity, aby se Divoký západ v RDO stal konečně místem, na které se všichni příznivci tohoto žánru zcela jistě těšili! Rockstar mají před sebou ještě hodně práce, ale věřím, že výsledky budou stát za to. Jen aby do té doby nezůstali ve hře jen ti nejvěrnější. 

Zdroj: vlastní Foto: Rockstar

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na