Radikální odpuštění

Když jsem se v nedávné době rozhodl překonat jistý druh zármutku, cestou na kamarádovo léčivé poutní místo, netušil jsem, jak moc mi bude taková událost prospěšná! Jako bych se energeticky napojil na velmi pozitivní a ozdravné síly, které se na takovém místě nacházejí. Nedokážu posoudit, zda-li jde skutečně o zázračný vliv poutního místa nebo jen o souhru dojmů a hlubokého vnitřního přání – být jakkoliv utěšen, povzbuzen či uzdraven. Pravda však je, že nějaké úlevy a duševního nadechnutí, se mi opravdu dostalo. A to rozhodně není málo! Možná si uvědomuji, jak nepatrně jsem za svůj život důvěřoval vlastní intuici, která mě tentokrát vyhnala do přírody – objevit mnohými dávno objevené. Začal jsem vnímat to upřímné uvědomění, že v přírodě se opravdu velmi mnoho mění a na tzv. poutních místech můžeme rychleji dojít k mimořádnému vnitřnímu zklidnění.

Působí mi velkou radost zjištění, že je možné a zároveň krásné najít světlo na konci problému. Světlo, které je v každém z nás, ale bez vnější pomoci ho nemusíme tak snadno zahlédnout. Knihu, kterou vám v tomto článku představuji, jsem začal obdivovat a milovat už po dočtení první kapitoly. Radikální odpuštění je jedním z mimořádných způsobů, jak pochopit roli problémů na úrovni našeho nitra (nebo chcete-li duše) a zároveň charakter prožitků vyvolaných na povrchu. Ponořit se do hlubšího poznání o smyslu každé zkušenosti je inspirující a zároveň osvobozující. Vydat se na cestu Radikálního odpuštění je příležitost pochopit nebo nahlédnout pod pokličku vlastního života a otevřít se novému poznání o sobě samých. Každý den, který se tak díky našemu jinému přístupu stane lepší, můžeme považovat za úspěšný!

Každý procházíme v životě obtížnými událostmi, často již od raného dětství, a neseme si jejich dědictví zakódované v podvědomí. Také si již od dětství utváříme svůj postoj k těmto událostem, který se často posouvá do polohy ”proč mi to ten svět dělá”, ”vždyť si to přeci nezasloužím”, ”jsem oběť toho, co se mi děje”.

radikalka02

A právě zde kniha Radikální odpuštění umně odhaluje jádro problému. Tyto pocity je nutné opustit a odpustit světu jeho zdánlivou nespravedlnost. Ukazuje se však, že nestačí konkrétním lidem, respektive tomu, kdo to vše řídí, obyčejně vnějškově odpustit. Zásadní je přestat se přitom cítit jako oběť událostí a plně převzít odpovědnost za to, co se nám děje. Protože vše si do života přitahujeme – vše, co se nám (zvláště opakovaně) stává nám má také něco důležitého sdělit. Odpustit je tedy třeba opravdu ”radikálně”.

Kniha o tom nejenom filosofuje (v tom nejlepším slova smyslu), ale především přináší promyšlený postup, jak radikálního odpuštění dosáhnout. Zásadním prostředkem je například formulář, do kterého si zapisujeme bolestné události, které se nám staly – na jednu stranu fakta (z nadhledu) a na druhou stranu, jak jsme si je sami zvykli interpretovat.

Mezi dalšími metodami jenom jmenujme ”osvobozující dopisy”, ”růži odpuštění” nebo ”radikální sobě-odpuštění” – vše samozřejmě dobře provázáno jednotnou myšlenkou knihy. V neposlední řadě si potom uvědomme, že je důležité, abychom byli sami k sobě vlídní a měli se sebou trpělivost. Jenom potom můžeme dosáhnout až zázračných výsledků.

radikalka03Colin C. Tipping ( * 1941 ) Před emigrací do USA v roce 1984 byl Colin učitelem na Londýnské univerzitě. Se svou ženou Joann je spoluzakladatelem Institutu pro terapie Radikálního odpuštění se sídlem v Atlantě ve státě Georgia. Zahájením této iniciativy vybírá specializovanou formu technologií pro radikální odpuštění, které integruje do podniků a dalších organizací, jako nový způsob řešení a předcházení konfliktům, zvyšování morálky nebo zvýšení produktivity.

Dva názory z internetových diskuzí:
Irena: Autor metody vytvořil nástroje pro radikální odpuštění. Toužil, aby metoda byla praktická a dala se skvěle využít, jak už bylo zmíněno, v každodenním životě. Jde o 13 kroků k radikálnímu odpuštění. Ty slouží k tomu, aby vás provedly pěti základními fázemi radikálního odpuštění…

Lada: Radikální odpuštění je psychoterapeutická metoda, která pomáhá člověku zbavit se emocionálních traumat, bloků a pocitů strachu, úzkosti, bezmoci, vzteku či nenávisti vůči sobě nebo vůči druhým. Všechny tyto negativní emoce a silný stres, který na člověka působí, mohou způsobovat řadu fyzických potíží a nemocí, například bolesti páteře, poruchy imunity, nespavost, deprese, poruchy přijmu potravy, sexuální poruchy a další psychosomatická onemocnění. Závažným následkem může být také rakovina.

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 3 Průměr: 1.7]
The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na