Publero – tiskoviny elektronicky

Pokud se rozhodnete šetřit lesy tím, že odmítnete klasickou distribuci novin a časopisů v papírové podobě, nabízí se poměrně zajímavá a praktická alternativa “elektronického čtení” v rámci služby Publero. Sám jsem nedávno vyzkoušel tento formát některých mých oblíbených periodik a zakoupil několik novin i časopisů tzv. “online”. Jak jsem s celým systémem spokojený? Musím říci, že velmi!

Pokud chcete svůj oblíbený informační zdroj dostat do tabletu či mobilního telefonu, máte v podstatě tři možnosti. Začnu s tou nejméně vhodnou a nejsložitější: zajdete do trafiky a požádáte, zda-li vám oblíbený časopis na chvilku nepůjčí. Pokud budete úspěšní, nelelkujte a rychle si začněte fotit stránku po stránce. Tato metoda je však časově náročnější a v přihlížejících vzbuzuje příliš mnoho zvědavých otázek. Proto raději zvolte např. druhou variantu: stáhnout si samostatnou aplikaci pro konkrétní časopis z Google Play, Store či iTunes. Nevýhodou tohoto řešení je však nutnost používat na každý časopis jiný program. Ideální alternativou se mi proto jeví jedna aplikace pro všechny noviny – Publero.

publero02

Nabídka novin a časopisů je zde poměrně velká (samozřejmě zde nenajdete úplně všechny tituly, ale většinu těch nejznámějších ano) a cenově ušetříte na jednom výtisku až několik korun. Je zde také možnost elektronického předplatného, kde už je úspora o něco větší. Způsob platby umožní dobít virtuální peněženku libovolnou částkou a to prostřednictvím bankovního převodu, PayPal, platební kartou nebo pomocí SMS. Vše funguje spolehlivě a rychle, takže se ihned po transakci můžete pustit do čtení.

Díky vašemu “Publero ID” se pak synchronizují zakoupené časopisy ve všech zařízeních, kde tuto aplikaci používáte. Vše tak můžete mít po ruce a to dokonce také v PC, na kterém je v rámci webového rozhraní veškerý obsah rovněž dostupný (po přihlášení do vašeho profilu kliknete na titulní stranu vybraného časopisu a následně se otevře nové okno s flashovým appletem). Jen je mi trochu líto, že zde není možnost tisku např. konkrétního článku. Tisk je sice proti smyslu elektronické četby, ale občas by se podobný druh “výstřižku” mohl hodit.

publero03

Na Facebooku už Publero podporuje přes 10 tisíc lidí, což je bezesporu signál, že tenhle model distribuce funguje a dokáže oslovit čím dál více nových uživatelů (už se k nim také řadím, ačkoliv jsem zatím mnoho neutratil a s předplatným budu vyloženě váhat). Pokud se rozhodnete Publero vyzkoušet, k dispozici je také několik ukázkových čísel zdarma, aby jste se mohli přesvědčit, jak to celé vlastně vypadá. Kdo je zvyklý na papírovou podobu veškerého čtení, asi na ni nedá dopustit a podobné vymoženosti jej neosloví. Pokud ale často cestujete a nechce se vám ještě tahat haldu novin a časopisů, může být pro vás Publero velmi užitečným nástrojem, jak si ve svém oblíbeném deníku listovat digitálně.

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na