Prominence Poker

Poker stále patří mezi mé nejoblíbenější karetní hry. Pokud se tedy nehraje o peníze, protože pak by se můj názor mohl velmi rychle změnit. Ostatně nikdy jsem poker o reálné peníze nehrál a neplánuji to ani do budoucna. Proto se rovněž následující krátké re-view netýká hry, která by nabízela opravdový hazard se vším všudy. 

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Tady se hazarduje výhradně s virtuálními žetony, které sice můžete zakoupit v rámci samostatného balíčku, ale rozhodně nemůžete žádné peníze vyhrát. Do Prominence Pokeru investujete jen pokud si chcete přilepšit, což jsem já nikdy neudělal a přestože nejsem žádné velké pokerové eso, vždycky jsem měl žetonů dostatek. Dokupovat další tzv. “chip bundle” tedy nebylo potřeba. 

Navzdory tomu, že je Prominence Poker zcela zdarma a to jak na Steamu pro PC, tak na konzolích Xbox One a PS4, mám pocit, že se o této hře příliš neví, anebo nemluví. A to je velká škoda, protože po grafické stránce vypadá moc pěkně a když budeme mluvit pouze o multiplayerové hře, má také skvělou hratelnost! To se v kombinaci s modelem free-to-play v dnešní době jen tak nevidí, přitom byste nějakou českou recenzi nebo článek o Prominence Poker hledali na internetu marně. 

Loni před Vánocemi jsem opět hrál Prominence Poker celkem intenzivně a musím přiznat, že mě opravdu bavil. Nemám totiž moc rád pokerové hry, kde vidíte jen fotky nebo ikony ostatních hráčů okolo herního stolu. Já vím, že to podstatné je zde poker, ale nepatří právě k této hře také projevy nejrůznějších emocí, kterými můžeme záměrně mást spoluhráče? 

A právě takové možnosti Prominence Poker nabízí, protože si zde můžete vytvořit postavu, která používá vámi zvolené typy emocí a nálad. Díky tomu, že tuto možnost mají všichni hráči, působí tato virtuální pokerová partie velmi živě, což je na hře bezesporu to nejzábavnější!

Do herní strategie patří i možnost zobrazit ostatním hráčům zbývající karty, které při “sólo výhře” máte. Můžete vzbudit dojem, že riskujete pouze ve chvíli, kdy vlastníte silné karty a pak včas blufovat i se slabší kombinací nebo naopak. I na tuto možnost Prominence Poker myslí. 

Postavy mají velmi pěkně provedené animace a postupným zvyšováním vaší úrovně si odemykáte možnosti vizuálních doplňků – od pokrývek hlavy počínaje až po šperky a boty konče. Před sebe si na stůl můžete položit ještě různé drobnosti, které vám mohou trochu pomoci s levelováním (zvyšují získané zkušenostní body). 

Na výběr jsou stoly s různým typem vstupních sázek/kapitálu (buy-in) a hrát můžete buď o vyložené drobné nebo o tisíce. Krom toho jsou k dispozici také hodnocené turnaje, které vám zvyšují nebo snižují rating. Oproti běžným hrám, ve kterých se počet hráčů u stolu průběžně mění, mají hodnocené turnaje vždy daný počet účastníků. Turnaje jsou v pěti kategoriích (bronzová – diamantová), dostupných podle vaší aktuální úrovně. A samozřejmě platí, že čím vyšší úroveň, tím lepší odměny. 

Dříve trochu kazilo dojem velmi pomalé načítání hry, ale teď se mi zdá, že se vývojářům v posledních updatech povedlo situaci nepatrně vylepšit. Prominence Poker je jeden z nejlepších pokerových simulátorů, jaké jsem kdy hrál. Můžete si zahrát i proti umělé inteligenci, ale přiznám se, že jsem single-player hrál minimálně. Online hráče u stolu zkrátka nic nenahradí! 

Zdroj: vlastní Foto: Prominence Poker

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na