Poldovka

Poldovka na Kladně z větší části chátrá a rozpadá se. Některým částem velkého areálu Poldi tomu napomáhají bagry a zbíječky a pomalu se z velkých hutí stává holá pláň. V části, která se nazývá Koněv, už je většina železa a barevného materiálu rozkradena. Času a lidem tu zatím odolávají už jen staré železobetonové budovy. Chtěl bych toto industriální dědictví zdokumentovat dříve, než všechno rozeberou bagry a srovnají zem do roviny – bez vidiny nějakého dalšího využití.

V této první části Poldovského fotoreportu jsem se byl podívat na zásobníky na železnou rudu. Je to velice dominantní a dlouhá budova. Sloužila ke skladování a následnému zavážení vysokých pecí železnou rudou. Železná ruda se dopravovala do rudište přes most vlakem po kolejích.

Když se dostanete nahoru do rudných zásobníků, naskytne se vám hezký výhled na vápenné pece, areál Koksovny s vysokou zavážecí věží, tepelnou elektrárnu, nebo je zde pěkně vidět i na město. 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Burgi

Burgi

Narodil se v červnu 1990 ve Středních Čechách. Sám sebe charakterizuje takto: „Jsem amatérský fotograf, který převážně fotí leteckou dopravu, architekturu a přírodu. Vždy se snažím zachytit atmosféru prostředí, které fotografuji. Nebojím se zkoušet i jiná témata fotografování. Fotoaparát se stal běžnou součástí mé výbavy během každého výletu. Fotografování mi přináší radost a jiný pohled na věci běžného života.“
Burgi

Poslední od: Burgi (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na