Pocket – články z internetu offline

V dnešním článku si představíme aplikaci, která nemá ve své kategorii, s ohledem na kvalitu a použití, prakticky žádnou konkurenci… Ano, mohli bychom najít podobnou nabídku programů, které umí ukládat články z internetových stránek do off-line podoby, ale ne vždy to může vypadat tak dobře a přitom velmi jednoduše, jako právě u Pocket!

Jak jste asi poznali, tato aplikace umí z jakékoliv internetové stránky “vzít” pouze článek, který máte zobrazený a uloží si jej do přijatelné podoby nejen na lokální úložiště vašeho zařízení, ale současně do vašeho zaregistrovaného “pocket účtu”! Obsah je tedy automaticky synchronizován tam, kde Pocket zrovna používáte a to včetně webového rozhraní (do účtu se můžete přihlásit také pomocí internetového prohlížeče na vašem PC).

pocket03Krom toho, pokud mluvím o “přijatelné podobě” uložených článků, musím zdůraznit, že se jedná skutečně pouze o článek samotný, bez dalšího zbytečného “smetí” jako jsou reklamy, názvy jiných rubrik či odkazů na stránce, ze které si takový článek do Pocketu nasdílíte. Jak můžete vidět na obrázcích, výsledkem je tedy pouze text s ilustračními obrázky…

Pocket má navíc přehlednou a graficky vhodně uspořádanou titulní stranu, kde vidíte přehled všech uložených příspěvků a zároveň název webu, ze kterého pocházejí. Nechybí ani náhledy obrázků, což působí velice pěkně a dělá to dojem samostatného e-časopisu… Trochu mi to připomíná lepší RSS čtečky, ale s nesrovnatelně lepší uživatelskou hodnotou!

pocket02Aplikace má také několik užitečných funkcí, které nemohu za žádných okolností opomenout… Změna velikosti písma zase tak mimořádná není, ale bezesporu potěší a to nejen čtenáře s horším zrakem.  Za pozornost však rozhodně stojí možnost nechat si článek přečíst hlasovým výstupem (Listen TTS), tedy pokud máte český hlasový výstup nainstalován (já např. používám SVOX Czech, který se na Google Play prodává za 56,- Kč).

pocket04Pocket umožňuje editování tagů, archivování článků (vyžaduje online režim) nebo třeba označování vybraných příspěvků jako oblíbených. Samozřejmě nechybí možnost dalšího sdílení nebo třeba zkopírování URL odkazu na původní internetovou stránku s článkem do schránky…

Pocket na Google Play

Pocket na iTunes

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na