Pěší přechod ČR pro Alexe

Nerad bych znehodnotil záměr jakéhokoliv “pochodu za něco” tím, že jej označím jako “trendy”. Faktem ale je, že bychom našli spoustu zajímavých příkladů, třeba: Pochod Za Malínským křenem, za povidlovým koláčem, za Rumcajsem nebo také Pochod za nezávislost justice. Neříkám, že nepotřebujeme nezávislou justici nebo snad Rumcajse, ale mnohem více si vážím akcí, které mají za cíl  pomáhat konkrétním lidem v jejich složité životní situaci.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Každá taková událost je nesmírně důležitá nejen proto, že alespoň částečně pomůže danému člověku nebo rodině, ale často provádí osvětu o nějakém typu onemocnění a zdravotním problému. Upozorní na skutečnost, že zdraví rozhodně není samozřejmost a kolem nás je spoustu lidí, odkázaných na pomoc druhých. A to je nesmírně důležité a potřebné, protože pokud nejsme s touto realitou konfrontováni, můžeme ji přehlížet a nebo ji, v horším případě, vnímat jako výjimečnou, která se nás netýká. 

Jan Duraj a Roman Zogata by si také mohli říci, že se jich osud malého Alexe Fojcika vlastně netýká. A byla by to pravda. Nejsou v žádném příbuzenském vztahu a s jeho rodinou nemají nic společného. Přesto se rozhodli, že tomuto chlapci věnují přechod napříč Českou republikou – za účelem získání finančních prostředků, které budou použity na Alexovu léčbu v Rehabilitačním centru Arkáda v Ostravě, hipoterapii v Bystřici nad Olší nebo pobyt v Sanatoriu Klimlovice.

Předčasně narozeného Alexe totiž ihned po narození umístili na neonatologické oddělení ve Fakultní nemocnici v Ostravě, protože jeho stav byl vážný a musel být napojen na umělou plicní ventilaci. Na klinice IKEM mu byla následně chirurgicky uzavřena tepenná výduť. S přibývajícím věkem bohužel přibylo více nemocí a trvalých následků, které se u něj začaly projevovat. Má epilepsii, je nevidomý a částečně neslyšící. 

Jan a Roman jsou sportovní nadšenci, kteří na své cestě přes Česko chtějí šířit Alexův příběh a zároveň získat co nejvíce finančních prostředků, které by pomohly nejen jemu, ale také jeho rodičům. Ti se o něj starají 24 hodin denně. 

Pochod Jana a Romana začne 1. května 2019 v nejzápadnějším bodě republiky – Aši a skončit by měl za 12 dnů v nejvýchodnější obci Bukovec. Celá trasa je dlouhá 620 km a vyžadovat bude spoustu fyzických, ale i psychických sil. 

Rodin, které se nacházejí v podobně složitých situacích je ovšem mnoho. Naštěstí není málo ani možností pomoci, které se nabízejí, ať už je to např. Dobrý anděl nebo Život dětem. Podstatné je, abychom nikdy nezapomínali, v rámci svých možností, pomáhat. Pokud byste chtěli pomoci v případě Alexe Fojcika, můžete přispět na transparentní účet číslo 2200443710/2010 variabilní symbol: 1234, vedený Charitou Jablunkov. 

Za celou redakci přeji, aby se podařilo vybrat co nejvíce finančních prostředků a Honza (32 let, policista) i Roman (26 let, svářeč) dorazili v pořádku do cíle! 

Zdroj: Elisty.cz Foto: Pixabay.com, YouTube

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na