12. 01. 2018 Náš časopis má nový Skype. Starý účet, který byl založen před mnoha lety již není funkční a také jsme se nechtěli zdržovat jeho obnovováním. Kromě hlasového záznamníku v rámci čtenářské linky, tak můžeš zanechat svůj vzkaz také zde. Textové zprávy v chatu rovněž monitorujeme. Prasklou mouchu si můžeš přidat pomocí tohoto odkazu


26. 12. 2017 Máme nové komentáře! Vylepšili jsme způsob zadávání komentářů k jednotlivým článkům. Nyní jsou přehlednější a návštěvníci mohou využít hlasování u jednotlivého komentáře nebo si nastavit upozornění na novou odpověď prostřednictvím e-mailu:

7. 12. 2017 Tak jsme zase po nějakém čase investovali do redakčního vybavení! Tentokrát se jedná o kompaktní záznamník Olympus LS-12 pro rádio Moucha FM. Reportáže a rozhovory v terénu tak dostanou o něco kvalitnější kabát!

21. 10. 2017 Omlouváme se, ale z časových důvodů budou všechny naplánované články ze 42. týdne 2017 doplňovány postupně… Redakce časopisu se bude snažit obnovit přidávání nových příspěvků a rádia MouchaFM co nejdříve. Děkujeme za pochopení.

3. 9. 2017 Končí rubrika Postava týdne, se kterou si již od pondělí 4. září 2017 nesetkáte. Kromě Hráče 0 ji téměř nikdo nenavštěvoval a tak se na jejím místě objeví Článek týdne. Každý týden pro vás vybereme to nejzajímavější z našeho archivu! Děkujeme za pochopení.

30. 8. 2017 V poslední době jsme zaznamenali případ, kdy se registrovaný čtenář nemohl přihlásit. Pokud by se Ti stalo, že přihlašovací formulář zamrzne v momentě, kdy jej překrývá světle šedivá barva, jedná se většinou o špatně zadané heslo. V takovém případě dej stránku obnovit a zkus se přihlásit znovu. Pokud by se tímto způsobem problém nevyřešil, můžeš změnit heslo zde nebo nás kontaktuj pomocí tohoto formuláře a my zjednáme nápravu!

14. 8. 2017 Hledá se František! V sobotu 12. srpna se měl, přesně ve 14 hodin, dostavit k nahrávání svého autorského čtení, ale dosud o sobě nepodal zprávu! Co když ho sežrala tma? Nebo ještě hůř – světlo?! Co když se zacyklil v alkoholu? Co když na všechno prasklé zapomněl?! Kdybyste ho náhodou zahlédli, jak nesmyslně naráží do zdi, pošlete ho sem! Tady je po něm sháňka! 

10. 8. 2017 Začátkem týdne byla provedena další důležitá změna na našich stránkách – pořídili jsme SSL certifikát a nastavili zabezpečení webu. Nyní se v adresním řádku před názvem domény zobrazuje protokol “https” a internetové prohlížeče již nevarují během přihlašování do časopisu, že připojení není zabezpečeno. Ačkoliv měla být tato funkce aktivní dávno, je lepší později než vůbec! Teď už se registrace a přihlašování nemusí bát nikdo.  

30. 7. 2017 Sice nám ještě některé drobnosti trochu falírují v celkovém designu webu, ale z větší části již máme hotovo a vy se díváte na novou podobu Prasklé mouchy. Ta s sebou přináší několik důležitých změn. Nejen, že náš audio přehrávač prošel vizuální změnou, aby zapadl do fialového tónování, ale také má novou funkci, díky které si pamatuje místo, kde přerušíte poslech. Teď by se vám tedy nemělo stávat, že při změně stránky se přeruší také přehrávání. U přihlášených čtenářů vše funguje na 100 procent a v případě nepřihlášených hostů je tato funkce závislá na cache paměti prohlížeče a redakčního systému. Nově je možné také procházet jednotlivé skladby v konkrétním playlistu a tak můžete např. v rádiu MouchaFM přeskočit příspěvek, který vás zrovna nezajímá na některý další. 

Další změnou je zcela nový systém hodnocení článků. Mouchy vystřídaly hvězdičky a v pravém sloupci našich stránek můžete sledovat naposledy hodnocené příspěvky. Přehled zobrazuje nejen počet udělených hvězdiček, ale také hodnotitele a název článku. Postupně doplníme časopis o další interaktivní prvky, takže se jistě máte na co těšit! 

29. 7. 2017 Po dlouhé době jsme se dostali ke změně vzhledu časopisu. Zatím ještě není vše tak, jak by mělo být,  proto omluvte drobné nedostatky. V následujících dnech bude docházet k dalším úpravám. 

8. 7. 2017 Od 1. července jsme Prasklé rádio přejmenovali na MouchaFM a obnovili každodenní pořady. Od pondělí do neděle pro vás budeme mít pestrou programovou nabídku. V pondělí vybíráme z archivu, v úterý vyřizujeme vaše vzkazy a pozdravy, ve středu se pokoušíme o duchovní inspiraci, ve čtvrtek letíme s Červeným trpaslíkem, v pátek řešíme kulturu, v sobotu si představujeme 3 české kapely a v neděli kontrolujeme události uplynulého týdne ve světě informačních technologií a počítačových her! 

31. 5. 2017 Měsíc květen roku 2017 uzavřeme v našem časopisu novinkou, která by měla výrazným způsobem usnadnit orientaci ve všech audio přílohách, které na stránkách Prasklé mouchy najdete! Tvorba miniaplikace zabrala přesně tři dny a výsledná podoba ještě není u konce. Postupně bude docházet ke drobným úpravám.

25. 5. 2017 Další výhodou pro registrované čtenáře je možnost stažení MP3 přílohy každého článku.

13. 5. 2017 Včera se fotil druhý díl Husákových krámů! Fanda Asser zase trochu kramařil na své tajuplné půdičce a dnes pokračoval. Nalezen byl další budíček. Pokud jste ještě neměli tu čest, seznámit se s prvním dílem našeho foto seriálu, klikněte právě sem.

10. 5. 2017 Dnes jsme ozvučili všechny články od ledna 2017 (chybí jen některé Fandovy povídky)! V procesu přidávání audio částí budeme i nadále pokračovat, dokud časopis nebude kompletně doplněný o autorská čtení a jiné mluvené přílohy. Držte nám palce, neboť je to běh na delší trať. 

9. 5. 2017 POZOR, POZOR! Na vědomost se dává, že články za duben a květen 2017 je možné si také poslechnout! Všechny nové příspěvky budou rovněž namluveny. Archiv Prasklé mouchy postupně také doplníme o zvukovou část! Není čas na čtení? Poslechněte si nebo stáhněte MP3!

3. 3. 2017 Startuje dotazník našeho časopisu! Rádi bychom tento web stále zlepšovali a proto ti budeme vděčni, když si uděláš chvilku času a vyplníš následující dotazník. Pomocí tvé zpětné vazby se budeme snažit Prasklou mouchu ještě více vypráskat. Pokud se zapojíte do dotazníku a vyplníte také svoji e-mailovou adresu, zařadíme vás do losování a zajímavé ceny! Dotazník můžete vyplnit zde!