Nejlevnější VOIP volání

O technologii VOIP neboli Voice Over Internet Protocol jsem již v minulosti psal. Tento velký přehled nejlevnějšího volání na internetu, který v článku uvádím, však s rokem 2015 pozbývá na aktuálnosti a proto jsem se rozhodl vám dnes nabídnout informace nové a v mnoha ohledech veselejší.

S příchodem virtuálních mobilních operátorů na český trh se výrazně mění cenové nabídky poskytovaných služeb. Nejen že v průběhu roku 2014 došlo ke zlevnění tarifů všech operátorů, ale objevilo se mnoho konkurenčních nabídek, které si svého zákazníka často rychle najdou. Na otázku, kdo je vlastně virtuální operátor odpovídá server DSL takto: “Virtuální mobilní operátor je poskytovatel bezdrátových hlasových a datových služeb, ale na rozdíl od “skutečných” operátorů nemá vlastní infrastrukturu (nejsou mu přiděleny rádiové frekvence, nemá vysílače atd.). Naopak s jedním mobilním operátorem spolupracuje — uzavře s ním obchodní smlouvu a získá přístup ke službám za velkoobchodní ceny. Proto si koncové ceny může nastavit sám.”

Dlouhou dobu se jako nejvýhodnější nabídka volání přes internet jevila společnost Odorik. Stále nabízí služby, které ostatní konkurenti v této oblasti nenabízejí (především možnosti zpětného volání “callback” nebo časově podmíněného vyzvánění apod.). Pokud vám nevyhovují jiné nabídky s paušálním tarifem, je Odorik stále tou nejlevnější volbou a při nulovém měsíčním poplatku nabízí skvělé ceny volání: za 0,59,- Kč na mobilní čísla a za 0,49 ,- Kč ve špičce a 0,25,- Kč mimi špičku na pevné linky. oDůležité je v tomto případě také účtování po vteřinách!

voip02

Odorik je také mobilním operátorem, ale ceny už tak zajímavé nejsou, stejně jako nabídka datových balíčků, která by ještě chtěla vyladit na jistou míru přijatelnosti. Zatím bych si ze stávající nabídky příliš nevybral. Ačkoliv není tento operátor nejznámější a internetové stránky nevypadají zrovna dvakrát přitažlivě, určitě je Odorik dobré řešení zejména pro VOIP.

Mezi nejlevnější nabídky s měsíčním poplatkem patří služby od společnosti Fayn. Za měsíční paušál 299,- Kč v tarifu Fayn SUPER nabízí neomezené volání a to jak na mobilní, tak pevné linky. Zde je však potřeba říci, že informace jsou v tomto případě na stránkách Faynu trochu zavádějící a nepravdivé. Volání totiž omezené je a to 3000 minutami, které za měsíc můžete provolat, aby se omezilo využívání tohoto tarifu marketingovými společnostmi. Takže pokud si nalijeme čistého vína, jedná se o 3000 volných minut za 299,- Kč, což rozhodně není špatné!

Velmi zajímavé jsou potom mobilní tarify, neboť Fayn je také virtuálním operátorem. Neomezené volání zde nabízí za paušální poplatek 479,- Kč / měsíc, což je za zvolenou službu doposud nejlevnější částka v ČR! Ovšem musíte oželet zasílání SMS, které jsou zpoplatněny 0,48,- Kč za jednu. To by mohl být pro řadu potenciálních zákazníků problém. Pokud vám však stačí neomezené mobilní volání a SMS nevyužijete, nemá tato cena zatím žádnou konkurenci!

voip03

Ať už se rozhodnete v budoucnu využít kteréhokoliv operátora, nezapomínejte, že klasické VOIP volání, např. z VOIP telefonu,  má také svá zdravotní pozitiva – doposud není jednoznačně zjištěno a doloženo, že dlouhé hovory s mobilem u ucha nejsou pro naše zdraví nebezpečné! Raději dlouze volat z pevné, než se vystavovat sebemenšímu riziku mobilního telefonu.

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
1 Komentáře k vláknu
1 Odpovědi
0 Sledující
 
Nejaktivnější komentáře
Nejdiskutovanější
2 Napsali
Michal cOsmOsJirka Nedávní komentující
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na
Jirka
Host
Jirka

Děkuji autorovi výše uvedenépovídání o nejlevnější VOIP telefonii. Telefonuji přes Ha-loo, jsem vcelku spokojen. Ale mám dotaz,: :uvažuji o přidružení internetu s touto službou do mobilu. Mobilní volání mám u T-Mobile, jako poměrně levné “podnikové” Moje úvaha je z tohoto důvodu,že jsem . slyšel, že přes internet je možné se připojit na bránu pevné VOIP linky a tak mít i mimo domov stejně výhodné cenové tarify. A to já jako důchodce neumím posoudit. Poradí mi laskavě někdo?
Děkuji J.K.