Mořský svět

Seděl jsem jednoho krásného dne doma a říkal si, že by bylo dobré něco podniknout. Rozhodoval jsem se mezi nějakou večerní romantickou procházkou a nebo nějakým posezením se svojí milou slečnou J . Jako by to zrovna někdo tušil, ozvala se mi jedna moje kamarádka a rozhodlo se společnými silami, že se nakonec pojede na VÝSTAVIŠTĚ Praha 7 Holešovice.

Asi se ptáte, co se tady dá tak skvělého dělat? Jedná se o výstavu, kde najdete neuvěřitelnou podívanou mořských ryb a dalších mořských živočichů…
morskysvet02Otevřená je všem, kteří mají zájem se podívat na skvělý podmořský život od léta 2002. Možná by někdo řekl, že se jedná jen o prostá akvária, ale opak je pravdou! Mořský svět je sledován těmi nejlepšími experty a vše je řízeno a uděláno tak, aby všechny ryby měly ty nejlepší podmínky, jako v jejich místě, kde žijí . Představte si, že by ještě rybky z akvárií měly každá svojí adresu , to by byla věc! Existuje však jedna odpověď na tuto otázku; každá rybka a mořský živočich takovou svojí adresu vlastně má, jde o různé druhy oceánů a vodních toků a zemí, kde se hejna těchto ryb nacházejí.

morskysvet03Když jsme dorazili na Výstaviště, očekávala nás ještě taková menší fronta na vstupenku. Rozhodl jsem se tedy, dát si na chvilku pauzu a zajít si poblíž do malého stánku na kafe a tatranku. Pomalinku se naše skupinka lidí a mé slečny dostávala do vnitřního prostoru mořského světa. Už z dálky jsem slyšel, jak to tam všude bublá a měl z toho malinko strach. Když se na nás dostala řada, u vstupu čekal někdo z personálu, který vybíral malé zelené papírky. Myslím, že po mě chtěl 120kč, proklínal jsem se, že mi nejsou buď čtyři roky , nebo že jsem přestal dávno studovat a začal místo toho chodit do práce a vydělávat ty potřebné zelené papírky, bez kterých bych se nemohl na takovou senzaci vůbec podívat.

Nepočítal jsem přesně, kolik akvárií je zde možno vidět, ale druhů akvarijních a sladkovodních ryb z různých koutů světa tu bylo aspoň přes 150. Myslím, že jsem zahlédl u vchodu černocípého a bílocípého žraloka. Divil jsem se, kam se pak v průběhu výstavy ztrácejí ty malé děti J. Najdete zde spoustu překrásných korálů a mořských sumýšů a ryb z Egypta, Malediv, Srí Lanky, Indonésie, Brazílie a USA.

morskysvet04V prvním patře expozice je k vidění také korálová jeskyně, která přináší jedinečný zážitek a podívanou. Korálová jeskyně je 25 metrů dlouhá a najdete v ní deset akvárií zabudovaných ve skalní stěně. Pro výrobu akvárií byla zde použita jedinečná technologie z USA. Na mě samotného to udělalo veliký dojem a musím uznat, že náklady na mořský svět musí být obrovské.

Tyto dva druhy korálů jsem nemohl nepřehlédnout, každopádně bylo k vidění tolik podobných korálů, že jsem nevěděl, zda se jedná o nějaké malé jikry mořských ryb a nebo o jiné podobné živočichy. Při hledání některých popisků jsem strávil hodně času a někdy jsem nenašel to, co jsem zrovna potřeboval , takže popisky nebudou asi nic moc. Pak jsem si také přečetl, že je zde možnost objednat si průvodce s odborným výkladem, který se dokáže přizpůsobit dle věku posluchačů a vyprávět třeba i zábavnou formou, takže zase nějaké to plus tady přeci jen je. Bohužel jsem neměl dostatek financí si takového průvodce zakoupit.

K dispozici je také pohled do světa výtvarných umělců a malířů světové třídy, Přemysla Šmída a Miloše Zeithammela. V červnu 2003 začali pracovat na největší ruční nástěnné malbě v Evropě. Při takové pochůzce máte pak pocit, že se procházíte přímo po mořském dně.

The following two tabs change content below.
Vladimír VlaJí

Vladimír VlaJí

Narodil se v červenci 1980 ve Středních Čechách. Mezi jeho největší záliby patří především rybaření, akvaristika, ale také hraní her. Často a rád se vypravuje do lesa, aby tam vysbíral všechny jedlé houby a spoustu zvířátek připravil o hody hody doprovody…
Vladimír VlaJí

Poslední od: Vladimír VlaJí (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na