Monolog

Takže polda?? To jsem si moh’ myslet. Hned jak ses’ začal vtírat mezi moje chlapce, bylo jasný, že tady něco neštymuje. Oukej. Chápu lůzery, který se akorát dokážou někomu nalepit na anál a vydejchávat vzduch, ale polda?? Tak tos’, chlapče, nedal.

Je mi jasný, o co ti jde. Chceš dostat mě a moje Matro. Jo. Není snadný dostat mě a moje Matro. Moji chlapci se dokážou postarat, abysme byli v bezpečí. Proto tu teď, poldo, sedíš na potítku. Koukni. Neztrácejme čas. Vysvětlím ti podstatu věci.

Matro. Ty chceš moje Matro. Matro, který jsem JÁ uvařil, který jsem osobně odzkoušel, který berou všichni moji chlapci a který nám zajišťuje klidný živobytí. Moje děcko. Moje Matro. A tys mi ho přišel sebrat. Takhle to nemůže fungovat. Jo. Chápu. Ty potřebuješ fízlovat, to je tvoje živobytíčko, ale já umím víc. Matro!!

Představ si, co by asi dělali moji chlapci bez Matra. Víš, moje Matro není žádná omítka, o kterou se přetahujou smažky u tebe na okrsku. Kde se asi cejtíš bejt frajer, strážce zákona. Tady ti tu tvoji pseudoroličku nikdo nesežere. Moje Matro je Alfa & Omega všeho. Pokud víš, co to znamená, poldo. Matro tě nezabije, samosebou se nesmíš přešlehnout. Ale neodepíše tě, jako jinej pouliční shit. Mám to po letech s chlapci ověřeno.

Matro si dáš jednou, a už nechceš jinak. Rozumíš?? Vystřelí tě někam do vedlejší galaxie. Tam, kde si to vůbec nedokážeš představit. Asi jako Alenka v říši divů, nebo jak se ten eklbrak nazýval. Dám ti svoje Matro. A rovnou do žíly. Abys věděl, co je láska. Štěstí. Spokojenost. Netvař se tak vyděšeně. Nejseš herec, jseš policajt, ne?? Bruno. Vyndej buchnu a dej poldovi jednu vstupní. Ale ať je čistá. Polda nám musí vydržet, bude se nám sakra hodit, když o to tak stál.

Tak. Dej sem ruku, poldo. Wow!! Žíly jako panenka!! Ohohó!! Připadám si jako deflorátor!! Bruno!! Bouchni to poldovi, ať ví, o co přicházel.

Heh. A je to. Tak co, poldo?? Už si lítáš?? Já, když si vzpomenu na svou první ránu z Matra, připadal jsem si jak Iljušín s Gagarínem dohromady. Možná i Lajka u toho byla. A Valentina Těreškovová.

Tak. Poldo. Moje Matro není žádný béčko. Vím, že mě vnímáš, ačkoli jsi vedle. Tahle první vstupní stačí, že bez Matra už si ani neprdneš. Neboj. Dostaneš další. Tak dvě, tři. Už po druhý budeš prosit o další. Dostaneš jí. Fajn. Pak ještě jednu, dvě. A pak tě nechám vycukat na absťáku. Abys poznal, že dokážeš bejt dobrej polda. Ale pro mě.

Chápej. Vpodstatě ti tady poskytuju službu. Budeme spolupracovat. Matro umím dělat, prachy umím dělat. Zkorumpovaný jste beztak všichni. Strážci zákona. Ohohó!! Tak co?? Určo dobrý, véď… Přísahám, že tuhle šanci nepustíš. Vím, co umí Matro. Teď tě nechám chvilku lítat. Nejseš tu jedinej, koho mám na starosti. Podnik musí frčet, stejně jako moji chlapci. A já se o to všechno starám. I o tebe se postarám, poldo.

Tak co, chlapci?? Jak se má náš polda?? No jo. Už se začíná potit. Po pěti hodinách, to je přesně ono. Bruno. Dej mu další. Tak. Poldo. Chceš, véď?? Hmmmm. Dostaneš. Dokonce i tu ruku nastavuješ sám… Neboj. Dotáhnem to spolu daleko. Užij si let. Musím jít zkontrolovat teplotu varu. To víš, řemeslo potřebuje mistra.

Tak. Poldo. Už vypadáš líp. Matro ti svědčí. Víš, moje nabídky jsou veskrze lukrativní. Matro, nebo nic. Oukej, oukej. Neboj. Dostaneš. Bruno si šel lehnout. Já půjdu taky. Hugo!! Postarej se o poldu. Opakuju, buchnu čistou. Tak. Kdyby něco, tak nic. Hoši, buďte ve střehu. Pokyny znáte.

Poldo. Ty se klepeš. Jasně. To nikdy není jinak. Mám pro tebe Matro. Jo. Ale budeš muset chvilku poslouchat. Ještě ti neleze pěna z huby, tak máme čas.

Jak dlouho jsem tu nebyl?? Osm hodin?? Jo. Bude to tak. Víš, dopustil ses zločinu. Překročils’ hranice mýho teritoria ve snaze mi ublížit. My nejsme žádnej gang. Nikomu nic nevnucujem. Věnujem se obchodu. Poctivýmu obchodu. A když jsem si dával věci dohromady, řek’ jsem si, že nám policejní ochrana neuškodí. Víš, co mám na mysli, hmmmm?? Dotejká ti to??

Už se kroutíš jak paragraf. Já to vidím. Bruno už se taky vyspinkal, takže dostaneš jednu na cestu, abys těm svejm fízlovskejm kamarádíčkům nescházel. Zváštní, že tě sem nepřišli hledat. Jednals’ na vlastní pěst, có?? Jo. Chápu. Chtěls’ rozlousknout fakt velkej případ a on rozlousk’ tebe. Poldo. Dostaneš na dva šlehy. Přijdeš si, až budeš potřebovat. Mám spočítáno, v kolik to bude. Neboj, nejsem v kšeftě první ráno.

Nebudu po tobě chtít prachy. O ty nouzi nemám. Informace. Víš, to, co si šuškaj ty tvý poldovský kamarádi.

Zdroj: vlastní Foto: Pixabay

The following two tabs change content below.
Fanda Asser

Fanda Asser

František je muzikant tělem i duší a svého času šmidlal také na housle, teď již válí pouze na kejtru. S Michalem Cosmosem navštěvoval hudební školu a kdysi dávno si spolu zabrnkali několik nestydatých písní. Občas se věnuje také literární tůře. Věří, že vždycky může být hůře.
Fanda Asser

Poslední od: Fanda Asser (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na