MDC 3000

Zdravím vás všechny jenž se zajímáte o techbox! Dnes bych vám chtěl představit digitální fotoaparát MDC 3000. Firma od které se mi dostal tento foťáček do ruky vyrábí opravdu kvalitní věci. Není to třeba jen videokamera, ale spoustu zařízení, které dokážou snímat detailní záběry. Uvedu zde několik fotografií, které jsem sám vytvořil. Doufám, že experti mi prominou, ale zachytit nějaké pěkné záběry není jen tak jednoduché…

Nyní uvedu pár vlastních zkušenosti s tímto delikátním zařízením…

Snažit se zachytit fotky není opravdu tak snadné, jak se na první pohled zdá. Dělí se to na obrázky, které člověk fotí, když subjekt o tom ví nebo naopak neví. Nejlepší snímky jsou pro mne ty, které jsou nečekané. Musím uznat, že stojí opravdu za to! Dělal jsem spoustu snímků a některé se povedli a jiné ne. Ale bude to asi tím, že nejsem ještě tak zběhlý ve focení.

Ne všichni máme pro takovéto věci nějaký ten správný cit. Zachytit okamžiky, které vyvolávají ve člověku spoustu myšlenek a reakcí je někdy těžké. Já sám jsem nedávno fotil několik nečekaných snímků, na které asi nezapomenu do konce života!

Ne každý uživatel si může dovolit zakoupit špičkový model digitálního fotoaparátu renomované značky. Pokud není k dispozici dostatek prostředků, přichází na řadu nižší modely od méně “věhlasných” většinou tchajwanských prodejců. Například tprávě tento model nabízí dle technické specifikace poměrně velmi zajímavý poměr výkon/cena! Na tento fotoaparát lze nahlížet dvěma způsoby.
Pokud jej budete brát jako low-end (8280 Kč bez DPH) a srovnávat s fotoaparáty této kategorie, tak vás příjemně překvapí vysokým rozlišením a jednoduchostí obsluhy, i když za poměrně vysokou cenu. Pokud jej však začnete porovnávat s 2 MPix či dokonce 3 MPix fotoaparáty zavedených značek, pak propadne. A je to logické, jeho cena odpovídá jiné kategorii a stejně tak i vlastnosti.
mdc3000Tento fotoaparát můžeme doporučit pouze za předpokladu, že je alternativou pro přístroje s rozlišením 640 x 480 či 1024 x 768. Těm logicky dává docela na frak. Nicméně rozhodně nepředstavuje kvalitativně srovnatelnou alternativu pro 2 natož 3MPix fotoaparáty s pokročilými funkcemi…
No a nyní je čas uvést nějaké ty snímky na boží světlo .Takže se budete mít na co těšit. Vítám tě Kosmos! Tváříš se na svět opravdu divně, ale bez tebe bychom zde v časopisu nebyli. Děkujeme Ti všichni!

Takže na tomto snímku máme človíčka, který to všechno spunktoval. Snažil se tak dlouho proniknout do hlubin své duše a jiných, že nakonec vytvořil ve své bujné fantazii něco, co bychom zde opravdu nečekali. Náš internetový časopis Prasklá Moucha, který jak doufám se vám stále více líbí.

Snímky dělám v rozlišeni 1600×1200, ale pro rychlejší načítání stránek musím trochu upravovat kvalitu a rozlišení. Fotoaparát poměrně rychle startuje, okamžitě reaguje na ovládání menu a výraznější prodlevu způsobuje pouze autofokus a interpolace, pokud je aktivována. Co se týče autofokusu, překvapila nás je značná hlučnost i příjemná přesnost. Fotoaparát ostří od cca 20 cm do nekonečna bez přepínání režimů a na to, že měření je pasivní, funguje velmi spolehlivě.

Co se týče interpolace, u té je to již horší. V první řadě extrémně prodlužuje čas nutný pro uložení snímku. Z cca 4 sekund bez jejího užití se rázem dostáváme na 15 i více sekund na každý snímek. Navíc výsledek není příliš přesvědčivý a rozhodně se nedá porovnávat s 3 MPix kategorií fotoaparátů.
Samotná kvalita snímků velmi záleží na světelných podmínkách. Při slabě osvětlené scéně se ve snímcích objeví extrémně vysoká hladina šumu a kresba se doslova ztrácí. Pouze při přímém osvětlení scény tento jev ustupuje. Barvy jsou vždy trochu nevýrazné a celkově i kvalita expozice poměrně citelně kolísá. Pokud fotoaparátu předhodíte dobře nasvícenou jednoduchou scénu, tak z něj můžete dostat relativně rozumnou 2 MPix fotografii. Ve všech ostatních případech je výsledek srovnatelný spíš s 1,3 MPix přístroji či staršími 2 Mpix.
Poslední výtka směřuje k optickému průhledovému hledáčku. Pokud se totiž rozhodnete šetřit baterie a nepoužívat LCD displej, zjistíte, že optický hledáček je opravdu pouze hrubě orientační. Má příliš malý průzor, vysoké soudkovité zkreslení a jeho pokrytí plochy snímku je také trochu zvláštní. Prostě low-endový kompakt

Na závěr bych chtěl všem poděkovat za tak krásné snímky a za to, že všichni jsou opravdu fajn kamarádi. Kdybych sem měl dát úplně všechny lidi, co by si to zasloužili, vůbec by se sem všichni nevešli. Jsem spokojen s tím co mám a v životě budu spokojenější, když pro vás budu moci udělat vše co je v mých silách. Děkuji za přízeň na našich stránkách a přeji všem vše nejhezčí.

The following two tabs change content below.
Vladimír VlaJí

Vladimír VlaJí

Narodil se v červenci 1980 ve Středních Čechách. Mezi jeho největší záliby patří především rybaření, akvaristika, ale také hraní her. Často a rád se vypravuje do lesa, aby tam vysbíral všechny jedlé houby a spoustu zvířátek připravil o hody hody doprovody…
Vladimír VlaJí

Poslední od: Vladimír VlaJí (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na