Matky Šamanů

Vážení přátelé, rád bych vás chtěl upozornit na CD, které vyšlo 12. února 2016. Autorem a interpretem je Ladislava “Písnička” Svobodová a CD se jmenuje Matky šamanů (The Mathers of Shaman). Už z názvu můžete poznat, že se jedná spíše o duchovně laděnou hudbu. Album je věnováno matce Zemi a Ladislava děkuje všem matkám, ženám a všem principům stvoření života. “Písnička” už má na svém kontě celkem 5 vydaných CD a to Strom života, Havarijní stav (zhudebněné básně Kamila Marcela Hodáčka), Vesmírný oceán, Tajemství vesmírných doteků a nově i Matky šamanů.

Kromě hudby autorka přispívá svými články do časopisu Ve hvězdách a pořádá různé semináře a přednášky.

cdmatky03

Na albu najdeme celkem 13 skladeb: Zrození, Počátek, Lakotská ukolébavka, Oheň, Uzdravení, V korunách stromů, Tanec Bouře, Odletí, Země, Moment, Náruč, Ozvěna, Provoním. S finálním zpracováním jí pomáhal syn Dominik Svoboda, který je rovněž hudebník a skladatel. Jde o hudbu s indiánskými a šamanskými rytmy. Pokud procházíte těžkým obdobím a snažíte se nalézt směr své cesty, může být toto CD pro vás dobrým průvodcem a společníkem. Může vám pomoci nalézt odpovědi na své otázky uvnitř sebe sama.

Vše má svůj začátek i konec. I toto CD začíná zrozením. Všechny živly se spojí a vzniká nová bytost. Na počátku našeho bytí se utváří osobnost a my sami. Lakotská ukolébavka nám může připomenout časy, kdy maminky malým dětem zpívaly ukolébavky před spaním, aby se ratolestím dobře spalo. Ve skladbě Oheň se prolíná několik rytmů najednou, zřejmě jako samotný oheň, který je dobrý společník a pomocník, ale dokáže také škodit. V další skladbě Uzdravení můžeme zavřít oči a ponořit do svého nitra a požádat své životní průvodce a rádce o uzdravení srdce, situace či problému, který zrovna řešíme.

V korunách Stromů a Tanec bouře jsou věnovány vzduchu. V pořadí osmá skladba Odletí, česky zpívaná autorská písnička, kterých na CD mnoho nenajdeme. Skladba Země připomíná zvukově směsici zvuků a rytmů, které můžeme za celý den zaslechnout ve městě, na vesnici, na poli, tedy všude, kde se můžeme vyskytnout.  Skladba Moment nám připomíná, abychom nezapomněli poslouchat své srdce a připomíná nám, že vše bychom měli tvořit ze srdce a s láskou.

A Náruč? Náruč matky je vždy připravena nás utěšit. Náruč matky Země je vlídná a teplá, laskavá ke svým dětem, chrání je a nedovolí, aby jim bylo ublíženo. Život končí v náruči Boha. Skladba Ozvěna nám potom připomíná, že vše co vyšleme do prostoru, se vrátí zpět.  Závěrečná píseň Provoním ve mně osobně probouzí vnímání, že vše kolem mě je krásné a dokonalé. Všem citlivým posluchačům, kteří se zajímají o hledání smyslu i podstaty života a toho krásného v nás, vřele doporučuji toto CD pořídit.

V jednom z mých příštích článků vám přinesu také rozhovor s autorkou hudby, paní Ladislavou “Písničkou” Svobodovou.

Zdroj: vlastní Foto: vlastní – Honza Freedom

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Externí spolupráce

Externí spolupráce

Tento autor není stálým členem redakce Prasklé mouchy. Jedná se také o spolupracovníky, kteří byli již v minulosti součástí redakčního týmu, ale v této činnosti již nepokračují nebo se z časových důvodů nemohou na další tvorbě podílet.
Externí spolupráce

Poslední od: Externí spolupráce (všechny)

Komentujte

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na