LP: Heart to Mouth – hra na city, která prochází!

Občas přijde impuls, věc, skladba, album, verš, koncert, co ve mě probudí touhu podělit se o svůj názor s celým světem. Občas se prostě stane, že ty pocity a to, co si myslím musí ven na vzduch. Takovým impulsem pro mě je i poslech 3.studiové desky skvělé LP – Heart To Mouth.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Tato deska již “porodila” dva rádiové hity a to Girls Go Wild a Recovery, které na albu najdeme jako čtvrtou resp. Pátou skladbu. První jmenovaná brousí českými (díky dramaturgům za to) rádii dýl než druhá zmiňovaná Recovery, což je příjemná-místy velkolepě pojatá balada. A při poslechu vidím ve svých představách zamilované při ploužáku a emancipované osamělé tanečnice se zavřenýma očima a se skleničkou v ruce na konci večírku. Nejsou to ale poslední dvě skladby s hitovým potenciálem na tomto albu ho mají určitě i When We’re High , House on Fire a jako poslední zařazená Special, v tomto výčtu by nejspíš neměla chybět The Power i Dreamer.

Celé album má společné téma a to rozchody – bolestivé, ale i ty přijatelné, se kterými se prostě počítá. V tomto směru mi album Heart To Mouth přijde tak trochu prvoplánové. LP umí napsat písně tak, že se dotýkají svého posluchače přímo a niterně. A to je – dle mého – tak trochu “nečistá” hra na city. Kdy se člověk uchyluje k poslechu hudby a začne uctívat interpera, který mu mluví z duše? Jo, je to právě v tu chvíli, kdy mu není dobře-najednou se totiž objeví někdo, kdo křičí do světa jeho bolest, najednou přichází pocit, že na to není sám.

Celá deska je – jak má LP ve zvyku – protkaná naléhavými prosbami a zvoláními, právě tím se dostává pod kůži. Toto jsem ale ochotna a schopna přehlížet, protože hudebně je ta deska prostě skvělá! V prvních dvou počinech LP nastavila naprosto skvělou a vysokou laťku a tu se ji podařilo udržet.

When I´m Over You druhá skladba v pořadí mě konejší a houpá, aby mě následně nakopla a já si celou skladbu mnohem víc užívám!

Ve skladbě Dreamer, která na albu nese “šťastné” číslo 7 je patrný typický projev od LP-moc se těším na nějakou akustickou verzi!

House on Fire a Hey Nice To Know Ya se opírají o jednoduché základy okořeněné etno muzikou a to funguje přímo skvěle! LP mě o tom přesvědčila už i na jejím předchozím albu Forever For Now s písní Tokyo Sunrise.

Celkově je poslech celé desky velmi příjemný a doporučila bych ho i “méně náročným” hledačům kvalitní muziky. Spojení “méně náročný posluchač” neberu nijak hanlivě – deska je prostě pro všechny, kteří rádi cítí energii a atmosféru z muziky, kterou poslouchají-ať už je téma jakékoliv a nepotřebují ke štěstí složité a těžké melodie.

Zatím co úvodní skladba Dreamcatcher ve mě co by intro do celé desky vyvolává lehce rozporuplné pocity, tak poslední tři skladby gradují album, co se týče tempa-podle mě velmi dobrá volba!

A kdy LP vystoupí v ČR? 11. a 12. Května ve Forum Karlín – btw.: nemáte někdo volné lístky? Ty z předprodeje byly pryč téměř okamžitě…

Zdroj: vlastní Foto: Vagrant Records, BMG

The following two tabs change content below.
Myš

Myš

Tato vášnivá milovnice požárního útoku přichází do redakce Prasklé mouchy, aby zhmotnila své dojmy z událostí, z poslechu hudby i ze zážitků, které v ní zanechaly stopu -tu pěknou i tu méně pěknou. Pro ostřejší slovo nejde daleko a nebojí se věci nazývat pravým jménem. Jako matka od rodiny ví, co se sluší a patří.
Myš

Poslední od: Myš (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
1 Komentáře k vláknu
0 Odpovědi
0 Sledující
 
Nejaktivnější komentáře
Nejdiskutovanější
1 Napsali
Dorottka Nedávní komentující
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na
Dorottka
Člen
Dorottka

LP mám také moc ráda a s chutí jsem si přečetla tenhle článek. Vlastně i poslechla a bylo to moc fajn!