Láska přes internet

Bylo nebylo, žili byli dva knihkupci. Jedním z nich byla mladá žena, která vedla malinké knihkupectví s dětskou literaturou. Tím druhým byl vlastník síti největších knihkupectví na Manhattanu, muž, který měl takový vliv, že mohl změnit jakékoli nezávislé knihkupectví. Tento muž a žena byli přirozenými nepřáteli. Ale když se zcela náhodě – a aniž by tušili svá jména – setkali v kyberprostoru, osudově se do sebe zamilovali.

Láska přes internet je romantická komedie situovaná do věku e-mailu. Tom Hanks a Meg Ryanová jako Joe Fox a Kathleen Kellyová, zde ztvárňují dva knihkupce, kteří, ač v běžném životě stojí těžce proti sobě, setkají se díky svým modemům na internetu a aniž znají svá jména, zamilují se do sebe. Ve filmu Láska přes internet se znovu setkávají scenáristka Nora Ephronová a herci Meg Ryanová a Tom Hanks, kteří v této skvěle se doplňující trojici společně pracovali už na kasovním trháku roku 1993 Samotář v Seattlu. Nora Ephronová spolu s Deliou Ephronovou napsali scénář na motivy klasické komedie Ernsta Lubitsche “The Shop Around the Corner” na jejímž napsání se podílel Samson Raphaelson pracující s podkladem ze hry Miklose Laszla “Parfumerie”.

laskapresinternet02Láska přes internet vznikla v produkci LAUREN-SHULLER DONNER , na které se podíleli Nora Ephronová, Delia Ephronová, Julie Durková a G. Mac Brown jako výkonní producenti.
Joe Fox a Kathleen Kelly žijí a pracují jen pár kroků od sebe na Upper West Side. Oba dva nakupují u Zabara, na kávu chodí ke Starbuckovi a procházejí se stejnými ulicemi. Joe žije s úspěšnou a hyperaktivní knižní editorkou Patricií Edenovou (Parker Poseyová). Kathleen žije s vášnivým, erudovaným redaktorem novin Frankem Navanskym (Grag Kinnear). Oba věří, že jejich životy i vztahy jsou uspokojivé – dokud se spolu nesetkají v počítačovém chat roomu a nezačnou si dopisovat pomocí e-mailu.

Pod svými elektronickými pseudonymy NY152 a Shopgirl si Joe Fox a Kathleen Kellyová začínají odhalovat vše o svých životech a intimních touhách, kromě jediného – jejich skutečné identity.

A v době, kdy se z přátelství začíná postupně stávat vášnivý vztah, otevírá Joe svůj megastore, poslední z knihkupectví FoxBooks, jen několik ulic od Kathleenina obchůdku. Se svými slevami, obrovskou nabídkou a kavárnou, se Foxovo knihkupectví začíná postupně stávat Kathleeniným rivalem, a zdá se, že její živnost naprosto zničí.

laska01b

Kathleen zděděla krámek po své matce, která z něj za čtyřicet let trvání vytvořila skoro až kultovní místo zdejší komunity. Nyní se Kathleen s vědomím možného zničení své dlouholeté práce a ztráty obživy, obrací s prosbou o radu ke svému poíteli – NY152. A Joe, který takto náhodně zjistí identitu své přítelkyni, objevuje, že je ke Kathleen silně přitahován jak na obrazovce svého počítače, tak i ve skutečném životě. Ale jak má najít smírnou cestu k vášnivé, vtipné a laskavé Shopgirl a pevně rozhodnuté Kathleen, která nenávidí Joa a všechno co se týče jeho obchodů? Jak může odhalit své skutečné jméno, aniž by ji ztratil?

Skvělý filmový tým je sestaven ze skutečných profesionálů svého oboru. Za kamerou stál John Lindley, který natáčel Pole snu a veleúspěšný kasovní trhák Michael. Production designer Dan Davis pracoval na filmech Michael, V misíením svitu, Návrat štistiny a Searching for Bobby Fisher. Kostýmy navrhoval Albert Wolsky, jenž získal Oskara za svou práci na All That Jazz a Bugsy. Střihu se ujal Richard Marks, nominovaný na Oskara za filmy Lepší už to nebude, Terms of Endearment, Broadcast News a Apokalypsa A hudbu složil George Fenton, několikrát nominovaný na Oskara za filmy Král rybáo, Nebezpeené známosti, Cry Freedom a Gandhi.

laska-csfd

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na