Kvíz literární #03

Další literární kvíz vám opět přináší 15 otázek a zároveň také novinku v podobě nápovědy! Pokud neodpovíte správně, objeví se malá nápověda, díky které můžete na druhý pokus odpovědět lépe. Ani dnes nebudou chybět ukázky z děl nebo “poznávačka” spisovatelů podle obrázku. Hodně štěstí!

Ukázka č. 1:

Cestou do své světnice zahledli choralisté velebné pány, ani místo obědu sem tam chodbami pobíhají, ze dvěří do dvěří, každý s nějakým uzlíkem nebo bedničkou, nebo skříňkou nebo s knihami, patrně velice vzácnými. Byl to neobyčejný chvat a shon. Dvéře bouchaly, po chodbách a na schodech míhali se kvapící mniši i služební a zvláště Růžička, všechen zardělý, lítal jako posedlý. Patrně se leccos uklízelo.

Ukázka č. 2:

“Jéjej, to je krásná košilka!” vykřikla ta chudá noční košilka. Ona ta druhá noční košilka byla bohatá a byla krásně barevná a měla na sobě vyšívané čtverečky, proužečky a všelijaká kolečka a všecko možné, jak moc byla zdobená. “Ach košilko, ty jsi tak krásná, ty se mně tak tuze líbíš,” řekla ta chudá noční košilka té bohaté noční košilce, “pojď si se mnou hrát!” Ale ta bohatá noční košilka byla pyšná. 

Obrázek č. 1:

kvizlit01

Obrázek č. 2:

kvizlit02

Obrázek č. 3:

kvizlit03

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na