Reklama

Knižní soutěž – listopad 2017

Idyla na chatě v létě, eldorádo pašeráků v zimě – tak to vypadá na řadě míst podél norského pobřeží. Malé chaty se choulí mezi ohlazenými skalisky a ve vzduchu ještě slabě voní grilované maso. Ale zima se neúprosně blíží. Krajina se noří do podzimní mlhy a v oknech prázdných chat se zrcadlí šedomodré moře. Jørn Lier Horst popisuje opuštěné chatové oblasti tak zručně, že čtenářům běhá mráz po zádech. Po přečtení této knihy už podzimní víkend na chatě nikdy nebude jako dřív.Pobřežní krajinu halí hustá podzimní mlha. Ove Bakkerud se chystá strávit poslední klidný víkend na chatě předtím, než ji na zimu zabední. Dorazí však na místo, které zloději vyrabovali a obrátili vzhůru nohama. A ve vedlejší chatě leží zavražděný muž. Vrchní inspektor William Wisting už se s hrůznými vraždami setkal, ale zoufalství, jehož je tento podzim ve Stavernu svědkem, je pro něj nové.

LOSOVÁNÍ ZDE:


Jørn Lier Horst (1970) patří k nejvýznamnějším norským detektivkářům. Věnuje se výhradně žánru krimi a detektivky píše nejen pro dospělé, nýbrž i pro děti a mládež. Vystudoval policejní akademii, kriminologii, psychologii a filozofii. Téměř 20 let pracoval jako vyšetřovatel, a ačkoli je od roku 2013 spisovatelem na plný úvazek, stále udržuje kontakt s oborem. Jeho velkou výhodou proto je dokonalá znalost policejní práce, kterou se snaží líčit přesně a bez příkras. Za to také často sklízí pochvalné kritiky.

Originální název:  Vinterstengt
Žánr: Krimi, detektivní
Vydáno: 2014, Jota
Počet stran: 336
Překlad: Tereza Blatná
Vazba knihy: pevná vazba s přebalem
ISBN: 978-807-462-5237

DALŠÍ SOUTĚŽ O KNIHU: Každou první sobotu v měsíci! (2. prosince 2017)

Soutěžit mohou všichni registrovaní uživatelé a odpovědět lze pouze jednou. Zaregistrovat se můžeš zde.

Losování výherce proběhlo v neděli 19.11.2017!

!!!! PRAVIDLA SOUTĚŽE se můžete dočíst na TÉTO STRÁNCE.

SOUTĚŽ UKONČENA

PŘEHLED SOUTĚŽÍCÍCH (pořadí při losování nerozhoduje):

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Admin

Admin

Administrátor časopisu, který dohlíží především na technickou stránku webu a jeho provoz. Pravidelně také připravuje soutěže a vyřizuje veškerou elektronickou i klasickou korespondenci.
Admin

Poslední od: Admin (všechny)

Reklama
Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na