Knižní soutěž – květen 2017

První sobota v měsíci květnu přináší novou knižní soutěž! Hodnocení čtenáře s přezdívkou Gagarin na serveru Databáze knih: “Pro mě jeden z nejzajímavějších objevů posledních měsíců a rozhodně zůstane v mé knihovničce. Urban umí držet napětí podobnými prostředky – a podobně úspěšně – jako nejlepší představitelé současné vlny severských krimithrillerů. Umí podobně dobře namixovat atmosféru (ta je v tomhle případě klíčová), detektivní zápletku a osobní zázemí hlavního představitele, který na jedinou řádku nesleze z příběhu a který si nutně musí získat čtenářovy sympatie. Plán N podle mě neprávem zapadl a mohu ho doporučit nejširší čtenářské obci“. 

LOSOVÁNÍ VÝHERCE ZDE:

ocemjeto

Ke sjednocení Německa nikdy nedošlo. Otevřená hranice po pádu zdi v roce 1989 byla zase uzavřena a existují dva německé státy. Dějištěm románu je východní Berlín v říjnu roku 2011, hlavní město NDR, politicky šedé, společensky ještě šedivější metropole se zamořeným ovzduším. Stále vládne jedna strana a zemi drží pod krkem s pomocí tajné policie – lehce transformované Státní bezpečnosti. Ekonomicky stát funguje díky tranzitním poplatkům za zemní plyn, který proudí přes jeho území z Ruska do západního Německa.

Když se u plynovodu najde mrtvola bývalého poradce prvního muže státu, NDR musí prokázat, že ho nezavraždila Státní bezpečnost, jinak ji SRN přestane hospodářsky podporovat. Na příkaz obou vlád mají čin vyšetřit dva kriminalisté, Martin Wegener z východního Berlína a Richard Brendel ze Západního Berlína. „Německo-německý“ politický thriller s detektivními prvky nám předkládá alternativní verzi historie…

Originální název: Plan D (2011)
Žánr: Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno: 2012, Odeon
Počet stran: 432
Překlad: Jana Zoubková
Edice: Světová knihovna (Odeon, od 2000)
Ilustrace/foto: Anna Kocourková, Jaroslav Fišer
Autor obálky: Pavel Hrach
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-207-1429-9

DALŠÍ SOUTĚŽ O KNIHU: Každou první sobotu v měsíci! (3. června 2017)

Soutěžit mohou všichni registrovaní uživatelé a odpovědět lze pouze jednou. Zaregistrovat se můžeš zde.

PRAVIDLA SOUTĚŽE se můžete dočíst na této stránce.

PŘEHLED SOUTĚŽÍCÍCH (pořadí při losování nerozhoduje):

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Admin

Admin

Administrátor časopisu, který dohlíží především na technickou stránku webu a jeho provoz. Pravidelně také připravuje soutěže a vyřizuje veškerou elektronickou i klasickou korespondenci.
Admin

Poslední od: Admin (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na