Knižní soutěž – duben 2019

Minulý měsíc si výherce vybral knihu Královo srdce. Do nové soutěže tedy zbyla kniha Bellman & Black. I tentokrát však nabídneme možnost výběru a doplníme tuto výhru ještě dalším titulem.  Abyste měli lepší představu o čem jednotlivé publikace jsou, opět nabízíme stručný přehled.

Nejbližší východ (Olen Steinhauer) 

Milo Weaver, hrdina bestsellerového špionážního thrilleru Turista, po propuštění z vězení přikývl na nabídku od šéfů tajného Odboru turistiky, vykonávajícího pro CIA černou práci, a chce se vrátit zpět do terénu. Jeho manželství a rodinný život pomalu, ale jistě krachují, přesto přijme úkoly, jež mají potvrdit jeho loajalitu a schopnosti. Jeden z nich je však až příliš tvrdý: má unést a odstranit patnáctiletou dceru moldavských imigrantů žijících v Berlíně.

Milo opět stojí před morálním dilematem a nakonec zvolí řešení, které je ve světě špionáží a kontrašpionáží smrtelně nebezpečné – a tak překvapivé, že rozuzlení tohoto příběhu vyráží dech!

Bellman & Black (Diane Setterfield)

Do života desetiletého Williama Bellmana právě vstoupila smrt. Nezanechalo to na něm ale hlubší stopy, vždyť umřel jen obyčejný havran – a to ostatně nic neznamená. Jenomže jak roky plynou, stíhá Williama jedna tragédie za druhou, až ho vlastní zoufalství jednoho dne přivede na hřbitov, kde hodlá skoncovat se životem. Cestu mu však zastoupí tajemný muž v černém, který se představí jako pan Black, a opilý William s ním uzavře zvláštní dohodu.

Na důkaz, že na neznámého společníka nezapomněl, otevře v centru Londýna obchodní dům „Bellman & Black“, který nabízí veškeré „smuteční zboží“, od rakví po černé deštníky – prostě cokoliv, co se může při pohřbech hodit.
A protože si viktoriánská Anglie zakládá na velmi pompézních rozloučeních, zástupy pozůstalých se sem jen hrnou a obchod vzkvétá. Nadání a podnikavý duch dláždí Williamovi cestu k úspěchu a on věří, že minulost nechal konečně za sebou. Jenomže havrani nikdy nezapomínají…

Přenechání výhry náhradníkovi v minulé soutěži

Minulý měsíc se hlavní výherce rozhodl, že knížku přenechá náhradnici Karle! I na takové momenty může dojít: 

Ahoj Michale,

prosím o přenechání výhry v březnové soutěži náhradnici Karle! Chtěl jsem rozmnožit počet soutěžících a udělat tak soutěžní klání napínavějším a ani nepomýšlel na výhru, když se mi předtím nedařilo uspět ani při menším počtu účastníků a říkal jsem si, že kdybych přeci jen vyhrál, udělám knihou radost k blížícím se narozeninám manželky. Jenže! Témata obou knih jsou příliš morbidní na to, aby přispěla k narozeninovému veselí, spíš se obávám, že by měla naprosto opačný účinek. 🙂 Takže budu doufat, že se zase usměje (někdy v daleké budoucnosti) štěstí! 😀

Děkuji a přeji pohodový týden
a vše dobré.

Vladimoor

DALŠÍ SOUTĚŽ O KNIHU: Každou první sobotu v měsíci! (4. května 2019)

Soutěžit mohou všichni registrovaní uživatelé a odpovědět lze pouze jednou. Zaregistrovat se můžeš zde.

NA VÝHRU NEUPOZORŇUJEME E-MAILEM!

!!!! PRAVIDLA SOUTĚŽE se můžete dočíst na TÉTO STRÁNCE.

SOUTĚŽ KONČÍ 20. DUBNA 2019! LOSOVÁNÍ ZDE:

PŘEHLED SOUTĚŽÍCÍCH:
(pořadí při losování nerozhoduje; aktualizace do 24 hodin)

PERFEKTA, FANNY, JANA M., SUDNA, JARMILA, HANIRIJ, VEAM, ROZARKA, KARLA, BRAVEMAN, BARBORA K., OLAS

Zdroj: vlastní, Databazeknih.cz Foto: Ikar, Knižní klub

The following two tabs change content below.
Admin

Admin

Administrátor časopisu, který dohlíží především na technickou stránku webu a jeho provoz. Pravidelně také připravuje soutěže a vyřizuje veškerou elektronickou i klasickou korespondenci.
Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na