Kladenský pivovar v Kročehlavech

Kladenský pivovar byl postaven v roce 1858 Břevnovskými Benediktiny. Provoz byl ukončen roku 1950. Pivovarnický znak na budově byl navržený Mikolášem Alšem.  Na konci 19. století měl pivovar od břevnovských benediktinů pronajatý sládek Otakar Zachar (1870 – 1921). V současné době je pivovar na pohled v dobrém stavu, v roce 2004 prošel rekonstrukcí.

Do pivovaru jsem se podíval díky veřejné exkurzi. Dozvěděl jsem se o historií pivovaru, jeho vývoji, architektuře a stavebním uspořádáním a v neposlední řadě se současností areálu. Mohl jsem navštívit interiéry pivovaru. Ze střechy byl krásný výhled na Kladno. Ke konci prohlídky bylo možné navštívit sklepení pivovaru, které je pronajato společnosti F.H. Prager s.r.o. (zabývá se výrobou domácích moštů, cideru a limonád).

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Burgi

Burgi

Narodil se v červnu 1990 ve Středních Čechách. Sám sebe charakterizuje takto: „Jsem amatérský fotograf, který převážně fotí leteckou dopravu, architekturu a přírodu. Vždy se snažím zachytit atmosféru prostředí, které fotografuji. Nebojím se zkoušet i jiná témata fotografování. Fotoaparát se stal běžnou součástí mé výbavy během každého výletu. Fotografování mi přináší radost a jiný pohled na věci běžného života.“
Burgi

Poslední od: Burgi (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na