KCD: The Amorous Adventures Of Bold Sir Hans Capon

V polovině října 2018 se objevuje další placené DLC hry Kingdom Come Deliverance. Nese název Milostná dobrodružství Jana Ptáčka a přináší zejména zklamání pro všechny, kteří od tohoto herního doplňku čekali více, než jen dvě hodiny ne příliš výrazného obsahu. Přestože jsem nejprve neměl odvahu o tom všem vůbec něco psát, nakonec jsem se přeci jen rozhodl jinak. 

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Jan Ptáček je postava, která mě v hlavním příběhu opravdu hodně bavila. Je to fajnšmekr na ženský a hýřivý způsob života! Takže když se toto DLC avizovalo, neměl jsem daleko ke zdivočelým představám o prostopášném dobrodružství, ve kterém měla hlavní roli hrát také půvabná Karolína – řezníkova dcérka! 

Nechme teď stranou skutečnost, že Karolína mezi ostatními ženskými charaktery v Kingdom Come příliš nevyniká. A když si vzpomenu na Blanku nebo Terezu, mám dojem, že se smysl pro půvabnost autorům, v případě Karolíny, zcela vytratil. Já vím, že pobíhala po Ratajích bezcílně sem a tam, abychom její přítomnost zaregistrovali ještě předtím, než se pan Ptáček bláznivě zamiloval. Ale snad by šlo v novém příběhu alespoň změnit účes, aby to mělo ten správný milostný šmrnc! 

Řekněme, že jsem tuhle postavu v novém DLC stejně zahlédl jen na malý okamžik, jak vykukuje ze svého okna ve chvíli, kdy Ptáčkovi pomáhám s romancí nevalné kvality. Celý způsob, jak se vloudit do přízně této dívky, mi ovšem přijde trochu zvláštní. Nicméně, jde o pana Ptáčka, takže jeho nápady mi byly svaté, přestože byl úspěch od začátku zjevně nejistý. 

Navzdory Ptáčkovým způsobům se mladý pán nechce vloudit Karolíně ihned pod sukni, nýbrž do hlavy. Jeho plánem je působit nejprve jako tajný ctitel, který má ty nejlepší úmysly. Takže po nás hlavní (a v zásadě také jediný úkol tohoto DLC), bude chtít sehnat rodinný šperk a nepozorovaně ho vložit do Karolíniny truhly. Neméně důležitý pak bude lektvar osobní neodolatelnosti, kterým si pan Ptáček chce pojistit svůj, už tak neodolatelný, šarm. 

A právě získání tohoto lektvaru je patrně kámen úrazu v celkové herní době i samotném herním zážitku. Díky chybě jsem jej totiž mohl získat pouze nákupem receptu a jeho následnou přípravou v rámci alchymie. Další interakce, která se nabízela v podobě nového úkolu pro šarlatána, se mi bohužel nepodařila spustit. A jak jsem z informací na internetu zjistil, vlastně se to nepodařilo nikomu. 

Je sice fajn, že díky novému DLC se nám otevírá nová lokace – tábor lapků, kde si můžeme dopřát skvělý turnaj v kostkách a rozluštit jeden zločin. Také nepatrně upravená pravidla kostek, včetně nového prvku – žolíka, velmi potěšila! Nic z toho však nemůže vyvážit nepřijatelně krátkou herní dobu (cca 2 hodiny), kterou lze protahovat maximálně tím, že nevyužíváte rychlé cestování, ale poctivě objedete všechna místa v sedle koně. Blázni si to mohou dát klidně pěšky a možná se pak dostanou na herní čas 10 – 15 hodin, který byl tvůrci hry veřejně slibován (např. na srpnové výstavě Gamescon). 

Co říci závěrem? Dávám za pravdu všem, kteří tvrdí, že se Dan Vávra sice naučil vozit to svoje fujtajblový pozadí v luxusní káře a demonstrovat úspěch Kingdom Come na všech frontách, ale prodávat obsah tohoto typu jako samostatné DLC (což je často přirovnáváno ke krádeži za bílého dne), se nestydí. Mám hru Kingdom Come Deliverance opravdu rád a proto mi tahle událost – nikoliv DLC – přijde jako politováníhodný skandál. Tečka. 

Zdroj: vlastní Foto: KCD

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na