KCD: From The Ashes (DLC)

Začátkem července vyšlo první placené DLC hry Kingdom Come Deliverance (naše recenze zde). A já se ptám: “Takhle sis to, Vávro, opravdu přál? Honit lidi pro groše a zase zpátky?” Přesně taková byla asi nejhlasitější výtka většiny hráčů, kteří se do tohoto rozšíření s názvem From The Ashes, pustili. Já bych však autorům tuhle ekonomickou náročnost nového obsahu odpustil.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Nejprve si ale řekněme, proč je vlastně zapotřebí mít pořádný pytel grošů? Náš proslulý středověký vykuk Jindřich totiž dostane od pana Diviše, věru náročný, úkol. Obnovit Přibyslavice. Znovu přivést k životu zdevastovanou vesnici rozhodně není jednoduché, přestože má Jindra k ruce šikovného lokátora Martina Bílka. Oprava kostela, stavba nových budov jako je např. hospoda, strážní věž, řeznictví – to všechno zkrátka něco stojí. A kdo se trochu šetřit bojí, ten ať se téhle dřině raději vyhne.

Z předchozího plnění vedlejších úkolů jsem měl našetřeno zhruba 30 tisíc grošů. Ani taková částka však zdaleka nestačila na vše potřebné. Situace naštěstí není tak dramatická, jak se může na první pohled zdát. Jak brzy zjistíte, je přinejmenším vhodné postavit jako první ty budovy, které mohou začít vydělávat a na závěr si nechat ty ostatní. Tím si rozhodně velmi pomůžete. Navíc má váš přibyslavický kupec poměrně vysokou hotovost, takže prodávat cajky se vyplatí také u něj.

Pro orientaci v příjmech a výdajích slouží účetní kniha, kterou najdete v rychtářově domku. V případě některých staveb se musíte rozhodnout, kterou vynecháte, abyste mohli postavit jinou. Např. nelze mít současně řeznictví a pekařství, stejně tak je třeba zvolit si mezi strážní věží a stájemi. Tento záměr hodnotím kladně. Vyvolává totiž pocit zodpovědného rozhodování, které nelze později měnit (např. zbouráním budovy a postavením nové).

Jindřich, coby nový rychtář, musí ale rozhodovat také v jiných případech a těmi jsou sousedské spory a nesrovnalosti nejrůznějšího druhu. To je další a zároveň také poslední aktivita, kromě stavby, kterou DLC From The Ashes přináší. Jedná se sice pouze o dialogy a následné možnosti jejich uzavření, ale většina z nich je opravdu zábavná a dokreslující život obyčejných lidí na novém místě.

Tohle drobné rozšíření se mi, navzdory absence jakékoliv další příběhové části, líbilo. Uvítal jsem také možnost tréninkových zápasů se všemi typy zbraní v přibyslavické aréně nebo další lukostřelecké soutěže s místními obyvateli. Takovou možnost nabízí budova strážní věže. Vylepšená rychta zase poskytne zázemí pro vášnivého alchymistu!

Cena 200,- Kč za toto DLC odpovídá obsahu a rozhodně bych ji nenazval nepřiměřenou, jak jsem se někde bohužel dočetl. Pokud jste si Kingdom Come Deliverance zamilovali, jistě vás From The Ashes potěší, ačkoliv vyžaduje trochu té snahy navíc.

Zdroj: vlastní Foto: KCD

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na