KCD: Band Of Bastards

Přestože je přídavek Band Of Bastards, ke hře Kingdom Come Deliverance (naše recenze zde), v podstatě jen jedna jediná questová linie, musím uznat, že jsem si ji vychutnal plnými, leč krátkými, doušky! Asi jediná výtka k tomuto DLC, které vyšlo začátkem února, je právě jeho délka. Celé rozšíření jsem totiž dohrál za jedno odpoledne. Škoda. 

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Našeho hrdinu Jindřicha čeká nové dobrodružství, které mu připravil pan Racek Kobyla. V okolí se totiž rozšířily nájezdy zlořádníků a vyložených rošťáků, kterým bylo potřeba jejich neplechy co nejdříve zarazit. Racek proto svolal bandu jiných výtečníků, kteří to se svoji pověstí také nemají příliš snadné. Oddílový vedoucí této sebranky si říká Kuna z Rychvaldu a Rackovi dluží svůj život. Proto se vrhá do nového nebezpečenství, by svoji vděčnost a celoživotní loajálnost Kobylovi hrdě dokázal. 

Kobyla ví, že by se Jindřich v téhle šlamastice mohl hodit. Zejména coby znalec okolního hájemství a zároveň schopný bojovník, který svůj meč do žita nikdy nehází předčasně! Když je vše domluveno, Jindra se vydá za Kunou z Rychvaldu a připojí se k bandě žoldnéřů, by s nimi postupně vycválal do nebezpečných výprav. 

Hned první setkání s novými kamarády je spojeno s počáteční zkouškou odvahy. Jindra musí složit bobříka statečnosti a utkat se s jedním ze žoldáků Kunovy party. V této fázi hry patrně záleží na úrovni vašeho individuálního udatnictví a pokud jste se v Kingom Come Deliverance do boje nikdy příliš nehrnuli, nemusíte dopadnout nejlépe. Bezesporu dopadnete na zem, ale důležité je, abyste se znovu zmátořili a nakonec souboj vyhráli. 

Bobřík statečnosti dává tušit, že pro Kunovy výpravy a srandičky je lepší mít již trochu zkušenější postavu. Ostatně DLC Band Of Bastards je, podle dostupných informací, odemčeno někdy v polovině hlavního příběhu Kindom Come. Já jsem neměl s žádnými souboji problém, ale to je nejspíš důsledek dosažení poslední úrovně v bojových dovednostech mého hrdiny. Souběžně musím uvést, že mě bojové mechaniky vždycky bavily a jestli jsem někdy na kombinaci vhodných útoků a ústupů trochu hartusil, bylo to pouze na začátku hry. 

Seznamování s Kunovou bandou mi přišlo velmi příjemné a často je z dialogů cítit originální a přitom nijak laciný humor. Dokonce se vám otevře úkol, který s celou skupinou souvisí. Tady musím ovšem důrazně varovat, abyste právě tento quest dokončili před hlavním úkolem pro Racka Kobylu, neboť jsem měl možnost sám poznat, že v jiném pořadí dojde k jeho nesplnění. Pokud se  tedy nevrátíte k nějakému dřívějšímu uložení, máte smůlu a úkol (s prstenem) nebudete moci dokončit. 

Středověká šlechta to mezi sebou mívala všelijaké a DLC Band Of Bastards ukazuje jeden příběh z mnoha. Příběh o cti, zradě, penězích a odplatě. Způsob, jakým jsou vyprávěny jednotlivé události, skvěle zapadá do atmosféry hry a zároveň dokresluje válkou drancované Posázaví a přibližuje místní obranné výpravy za pomoci žoldnéřů.  

Celé rozšíření by se dalo shrnout do několika bodů: průzkum okolí, souboje na různých místech a vyvrcholení klíčového problému. Protivníci jsou většinou silní rytíři, ale vzhledem k hromadné bitvě lze využít určitého chaosu k tomu, abyste nepřátele často překvapili zezadu. Není to sice fér, ale funguje to. Alespoň já jsem to občas nevydržel a švihal soupeře nemilosrdně přes záda. A přes hlavu taky. 

Band Of Bastards představuje několik osobitých a místy zábavných postav, ale velmi krátká herní doba tohoto DLC jejich charaktery nestihne rozvinout. A to je mi opravdu velmi líto, protože by to zcela jistě posunulo herní zážitek o nemalý kus dál. I tak jsem za necelých 160,- Kč dostal obsah, který konečně odpovídá ceně a nabízí smysluplnější rozšíření Kingdom Come Deliverance, než tomu bylo v případě minulých DLC. 

Zdroj: vlastní Foto: Warhorse

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
1 Komentáře k vláknu
0 Odpovědi
0 Sledující
 
Nejaktivnější komentáře
Nejdiskutovanější
1 Napsali
Nealko Nedávní komentující
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na
Nealko
Člen
Nealko

Tak už to mám taky za sebou. Quest s prstenem jsem asi minul! :))) Ach jo, no co už.