Izer + Dobrodinský: “Mouchy, snězte si mě!”

Jak jste se seznámili?

(Izer) Bylo to při natáčení vojenského pořadu KOMPAS v roce 1989, kde byl Petr Hanig se svou skupinou Maximum, kde Marek Dobrodinský hrál na klávesy a já jsem dostal tenkrát nabídku abych hrál v kapele Petra Haniga.

Chtěli jste vždycky bavit lidi, nebo jste chtěli původně dělat něco jiného?

Tak já asi jako každý jsem chtěl být kosmonaut, potom jsem chtěl být hvězdář, to docela hrozně zajímalo, ale bohužel jsem se dozvěděl, že na hvězdáře musí člověk vystudovat MatFyz a tím bylo rozhodnuto, že budu automechanik. Ale bylo mi vždycky prorokováno, že se budu živit jako kašpar.

(D) No já jsem v podstatě chtěl něco takovýho dělat, ale nevěděl jsem přesně, co by to mělo být. Mí rodiče chtěli ze mě mít slušnýho člověka, tak mě poslali na gymnázium a pak mě nechali ještě studovat vysokou elektro. Takže já jsem sice udělal elektro, ale pořád jsem hrál s různejma kapelama po sklepích. Furt jsem vymejšlel jak se dostat k tý muzice až jsem se dostal do tý Hanigový kapely, kde jsem se začal živit profesionálně muzikou, ale jsem rád, že dělám tohleto, protože on je to i zábavnější dělat srandu než muziku a tu muziku tam použijem taky. Má to zaplať pánbůh ohlas. Blbejch muzikantů je hodně, ale tohle je docela málá oblast.
Koho napadlo, dělat pořady jako byl např. Co týden dal, Humory z Lán a další?

No tak ve dne zataženo, v noci roztaženo vlastně prapůvodně to byl název pořadu, který jsme měli, se kterým jsme jezdili po republice a jednoho dne nás viděl Jirka Zmožek, náš velkej kamarád. Budiž mu země lehká. Tak nás dotáhnul do studia, abychom jen tak povídali. Vlastně tam se během jednoho dne natočili dvě třetiny první desky, protože jsme měly materiálu za dva roky ježdění kšeftů. Nebyl to žádný problém, takže tam to vzniklo úplně. A Humory z Lán byl pořad, kterej jel na rádiu Kiss, každý pátek a to nejlepší z toho se dalo na kazetu.

Ty znělky, které tam slyšíme si skládáte sami, nebo…

(D) Ty znělky dělám já a většinou na tom není nic tak strašně složitýho. Někdy jsou v tom schovaný takový fóry, který třeba někdo pozná a někdo ne. Třeba když máme znělku do zpráv tak je to třeba stará komunistická znělka televizních novin, která má udělaný techno spodek. Jsou to takovýhle fórky pro nás někdy.

Kde berete nápady?

My většinu času trávíme v autě, takže většina se toho zrodí na cestách na to představení, protože když je hustej měsíc, tak jezdíme 25 představení za měsíc, což je docela dost. takže nejvíc v autě a pak nás k tomu do kopou pořadatele, kde jsme byly na stejným místě s pořadem dvakrát, tak nás tam chtěj s novým pořadem a ty nás k tomu donutí.

Ty písničky, co zpíváte jsou jenom ty co se vám líbí?

S tím je největší problém, protože to musí být písnička, kterou znaj mladý i starý a musí jít zahrát na klávesy. Většinou čekáme a ž někdo ze známejch muzikantů šlápne vedle a udělá zrovna takovou písničku, kterou pak uděláme do pořadu.

Jak se učíte hlasy, které děláte?

No příde to samo. Většinou to jsou lid, kteří jsou v televizi třeba každej den nebo je hrajou každej den. Že bych si je nahrál a pak poslouchal to ne. Většinou to zkusím a jde to. Hlavně to máme postavený na tom, co ten člověk říká a ne na preciznosti toho hlasu.

Jaká je reakce politiků na váš humor?

No naštěstí jsme se zatím s žádnou reakcí nesetkaly a ani se moc nesetkáváme s politikama, protože by si zasloužili pár facek.

Idoly – herci, zpěváci, politici?

(I)Tak idoly ani tak moc ne. Oblíbený herce třeba Robert Deniro a Dustin Hofmann.

(D) No já z těch herců má taky rád toho Hofmanna. A pak z muzikantů byly moji letitý favoriti Pink Floyd. Když se mě někdo ptá, co by se mi v životě splnilo, tak vždycky říkám podržet si alespoň jeden akord s Floydama na podiu.

Co posloucháte doma za muziku?

Hlavně Lunetic.

(D) Tak já poslouchám všechno. Někdy i vážnou muziku, ale teď v poslední době na to není moc čas, já totiž moc muziku často neposlouchám doma. Já jí většinou poslouchám v autě. Třeba teď dost poslouchám Country muziku, protože teď dělám ňáký věci do Country ňáký produkci věcí, takže třeba poslouchám. Nebo když mám udělat něco v takovým duchu tak to poslouchám hodně, abych zjistil jak to ti šikovnější Američani venku dělaj. Někdy mám chuť na heavymetal, někdy na něco jiného. Já teď momentálně vozím v autě originál Fantoma opery.

Čím jste chtěli být jako malí?

Já už to vlastně říkal hvězdář, problém MatFyz.

(D) Já chtěl být popelář, ano. Mě se popeláři strašně líbili a pak jsem odrůstal tak jsem začínal bejt takovej vychytralej, takže jsem netoužil být ten popelář, co koulí ty popelnice, ale ten řidič toho vozu. To se mi strašně líbilo. Po tom jsem hrozně toužil. No a pak jsem trochu ty přání pozměnil.

Smutná historka z vystoupení?

Vona je tak půl na půl. Ona je smutná i veselá, protože máme takový zajímavý zápis z našeho představení. Bylo to v Rumburku, kdy v průběhu našeho představení odešel smějící se děda na záchod a tam umřel.

(D) Je to smutná historka sice, ale můžeme se chlubit, že smíchy na nás někdo umřel.

Jaký máte vztah k mouchám?

Mouchy? No, mě v podstatě nevadí, když mi nelezou do jídla a hlavně když mě ráno nebudí. To je tragédie. (D) Mouchy snězte si mě.

Stalo se vám někdy něco nevysvětlitelného, paranormálního?

Já mám paranormální zážitek, při kterým mi vždycky běhá mráz po zádech. Když jsem byl na návštěvě u jedné paní, které umřela babička a měla hrozně ráda svého vnoučka. A já jsem s klukem hrál “člověče ,nezlob se” a když mu teklo do bot tak vzal kostku a řekl: “Babičko, prosím šestku.” A ona mu padla asi pětkrát. Tak jsme říkali, zkus nějaký jiný číslo. Tak co řekl padlo a ve finále se odevřeli dveře lítačky úplně nadoraz, zůstali otevřený a pak se zase zavřeli. To mnou docela zalomcovalo.

(D) Já naštěstí žádný takový paranormální zážitek nemám, protože já na takovýhle paranormální věci moc nevěřím, ale fakt je, že někdy se takoví věci dějou.

Ještě by byl hezkej paranormální jev, kdyby vylez Ransdorf s tím, že začíná dělat pravicovou politiku.

Vaše oblíbené jídlo, knížka, barva, víno?

Oblíbený jídlo? No nějaký jednoduchý, takže co asi nejradši dělám jsou tortelliny se šlehačkou a se šunkou.

(D) moje oblíbený jídla jsou ryby,mořský i sladkovodní ve všech možných úpravách a dokázal bych to jíst denně a furt.

The following two tabs change content below.
Honza Freedom

Honza Freedom

Honza vystudoval s Michalem cOsmOsem Mateřskou školu. Pak se jejich osudy znovu střetly na stránkách tohoto časopisu. Je to vášnivý sběratel rozhovorů se známými osobnostmi a také ho zajímá problematika UFO a stvoření světa.
Honza Freedom

Poslední od: Honza Freedom (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na