Internetové novinky #04

Čtvrtý díl toho nejdůležitějšího a nejzajímavějšího z dění na českém i zahraničním internetu – je tu! Podíváme se na Google statistiku ohledně používání internetu v Česku, upozorníme tě na hrozbu nového malwaru, prozradíme si žhavou novinku z Instagramu, probereme nové Mapy.cz a představíme nový německý e-shop, který se v létě objeví na našem trhu! 

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Internet více na mobilech

Podle nejnovějších statistik společnosti Google se čím dál více Čechů pohybuje na internetu pomocí chytrého telefonu. Google se ve svém průzkumu zaměřil také na nové trendy v chování uživatelů, kterých je v naší zemi online již přes 7 milionů! 

Takže jaké jsou nejoblíbenější aktivity Čechů na mobilním internetu? Podle zjištění Googlu jde především o vyhledávání (44 %), používání sociálních sítí (39 %), online videa (29 %), zjišťování informací o produktech (21 %) a nakupování (16 %). Pouze 7 % uživatelů pak na mobilním telefonu provozuje hraní nějaké hry. 

Důležitou roli hraje také rychlost načítání webové stránky, která by standardně neměla přesáhnout 3 vteřiny. Po této době, údajně, opouští web stále větší počet uživatelů, kteří následně využijí návrat do vyhledávače a vyberou jinou stránku. A co vy? Jak si prohlížíte Prasklou mouchu? Nechte svůj komentář pod článkem! 

Nebezpečný malware!

Minimálně půl milionu Wi-Fi routerů v domácnostech a malých firmách po celém světě napadl malware s označením VPNFilter! Útočí zejména na řadu zařízení od Asusu (RT-N*), D-linku (DR, DSR), Huawei, Linksysu, Netgearu, Ubiquiti, TP-Linku a také Mikrotiku. 

Podle expertů se v malwaru nachází mechanizmus pro transport škodlivého softwaru do koncových zařízení skrze Javascript. Žádná universální rada proti tomuto nebezpečí bohužel neexistuje. Pro běžného domácího uživatele je důležité především to, aby jeho Wi-Fi router byl výrobcem pravidelně aktualizován novým firmwarem a záplatami, které si zařízení umí stáhnout samo. 

Instagram a videa

Není to tak dlouho, co si Prasklá moucha zaletěla také do sociální sítě Instagram. Pokud ještě nesledujete náš časopis právě tam, můžete to napravit kliknutím zde. Podle webu Mashalbe chystá Instagram velkou změnu v podobě navýšení limitu pro nahraná videa. V rámci klasického příspěvku můžete momentálně sdílet pouze 60 sekund dlouhý záznam. V případě Stories je to dokonce 15 sekund. Facebook, kterému Instagram patří, se navýšením pokusí nabourat dominantní postavení Google a jeho YouTube. Kdy tato novinka přijde a jaké bude mít přesné parametry, ještě není známo, ale už teď je celkem nepravděpodobné, že by si kvůli tomu měla společnost Google dělat vrásky. YouTube patři mezi mládežníky ke stále populárnější video službě. 

Mapy.cz a nové snímky

Nové letecké snímky Pardubického kraje, části regionu Královehradeckého, Vysočiny a Jihočeského kraje má aktuálně služba Mapy.cz! Pokryto je zatím území o rozloze 25 200 kilometrů čtverečních, tedy téměř třetina celkové rozlohy České republiky. Snímky, jejichž kvalita je opravdu skvělá, pochází z období léta až podzimu loňského roku. Tato aktualizace se týká pouze leteckých přímých snímků, přičemž 3D model zůstává beze změn. Podle serveru Živě.cz bude snímání pokračovat i letos, kdy se budou snímky pořizovat pro východní třetinu území Česka. 

Do Česka míří nový e-shop

Další velký hráč na trhu e-shopů Zalando míří do našich končin! Jedná se o německou společnost, která je zaměřena na módu a lifestyle. Prodávat by se mělo začít již v létě a najdete zde zboží od více než 1900 značek s pánskou i dámskou módou. Kromě šířky sortimentu však Zalando láká také bezplatným doručením i vrácením zboží. 

Společnost již působí také v Polsku a společně s Českem se objeví v Irsku. Působit tak bude celkem v sedmnácti zemích Evropy. Zalando má roční obrat 4,5 miliardy eur a okolo 23 milionů aktivních zákazníků. Tak hlavně, aby se ty hadříky líbily i vám (obrázek v článku je z aktuální nabídky německého e-shopu firmy). 

Zdroj: Lupa, Živě Foto: MediaGuru

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na