Internetové novinky #01

Čas od času bychom Ti rádi na našich stránkách přinesli to nejdůležitější a nejzajímavější z dění na českém i zahraničním internetu! Dnešní díl budiž pilotní a snad se bude líbit každému, koho novinky z této oblasti zajímají.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Pevný Vodafone

V tomto týdnu bylo oznámeno, že také operátor Vodafone začne nabízet pevné síťové připojení domácností i firem prostřednictvím technologie LTE. Tuto službu nazvanou Pevný internet lze pořídit od 449,- Kč / měsíc (v případě zákazníka Vodafonu, který má i jinou smlouvu). Cena 599,- Kč / měsíc se pak týká zákazníků nových, přičemž tyto ceny však platí při úvazku na dva roky.

K balíčku je nutné pořídit také modem a Wi-Fi router. Tato zařízení poskytuje operátor formou stokorunových měsíčních splátek rozložených do zmiňovaných dvou let. Celkem tedy za tento balíček, v jehož ceně je i montáž venkovní antény, zaplatíte 2401,- Kč. Dodávám, že tento druh připojení neobsahuje žádné datové limity. Více na oficiální stránce Vodafone.

Facebook avatar

Pár chytrých hlav z internetového gigantu Facebook se dalo dohromady, aby se nakonec podařilo dílo, které technologicky překonává samotný Google a pokusy o vytvoření vlastních grafických avatarů na základě fotky obličeje. Inženýři z Facebooku vyvinuli technologii, která pomocí neuronových sítí pracuje přímo s tím, jak obličej na fotce vypadá a na základě toho avatar vytvoří. Nechybí dokonce ani 3D varianta, která se využije ve virtuální realitě. Tu se totiž Facebook v rámci Oculus snaží, jako budoucí sociální komunikační nástroj, prosazovat.

Google Mapy a vesmír

Chtěli byste si udělat výlet na Mars? Zajímá vás, jak to na těchto planetách vlastně vypadá? Radost by vám v tomto případě mohla udělat nedávná aktualizace Google Map, která zahrnuje celkem 15 vesmírných objektů, u kterých jsou k dispozici snímky povrchu!

Kvalita detailů je sice odlišná, ale u většiny lze rozeznat např. jednotlivé krátery na povrchu a na Venuši dokonce zuřící bouři. Seznam planet lze zobrazit oddálením zobrazení až do vesmíru, například kolečkem myši. 

Seznam jako terestrická TV

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila firmě Seznam licenci pro vysílání na pozemních vysílačích, kabelové televizi a satelitu. Kdy přesně se mohou diváci těšit na “terestrický” start, zatím firma nesdělila. Do redakce televizního Seznamu přišel např. velmi schopný moderátor a reportér Filip Horký (působil též v ČT a následně v DVTV). Nový tým posílí také Tomáš Vzorek, známý z ČT 24, ekonomická redaktorka Českého rozhlasu Markéta Bidrmanová nebo domácí redaktorka MF Dnes Michaela Ryšavá. O licenci požádal Seznam v polovině září. Předchozí jednání o vstupu do digitálního terestrického vysílání s Českými Radiokomunikacemi či konkurenčním operátorem Digital Broadcasting, úspěšná nebyla.  

Google Chrome hlídá weby

Společnost Google se nyní dalšími kroky pokouší zvýšit bezpečnost na internetu. Už v lednu aktualizoval svůj prohlížeč Chrome tak, že zvýrazňuje weby, které nejsou šifrovány HTTPS, a označuje je jako „nezabezpečené“. Účel je dvojí – pomoci uživatelům zjistit, které weby nedisponují zabezpečením, a motivovat vlastníky webů, aby zlepšili jejich bezpečnost. Nutno podotknout, že také naše stránky byly zabezpečeny na základě této motivace. 

Nyní přichází druhá fáze, která spočívá v zobrazování varování, kdykoliv lidé vepisují nějaká data do formulářů na nějaké HTTP stránce a na všech HTTP stránkách navštívených v anonymním režimu. 

Zdroj: ČTK, Lupa.cz, Živě.cz, PCWorld.com Foto: Google Earth, Wikipedia, Roadtovr.com

The following two tabs change content below.
Externí spolupráce

Externí spolupráce

Tento autor není stálým členem redakce Prasklé mouchy. Jedná se také o spolupracovníky, kteří byli již v minulosti součástí redakčního týmu, ale v této činnosti již nepokračují nebo se z časových důvodů nemohou na další tvorbě podílet.
Externí spolupráce

Poslední od: Externí spolupráce (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na