Internet bez reklam

Přežil by internet bez reklam? Možná ani nepřežil! Ale jak se má na internetový obsah dívat ten, kterému reklama “na každém banneru” už leze monitorem i krkem? Reklama v levé části webu. Reklama v pravé části webu. Reklama na pozadí a o YouTube už ani nemluvě! V tomto článku si povíme, jak se zbavit veškeré reklamy na internetu. A to rychle, jednoduše a jednou provždy!

adblock02Řešení kupodivu není zase až tak složité ani finančně nákladné. Jedná se o dodatečnou aplikaci, kterou si můžete přidat do svého webového prohlížeče zdarma. Stačí si vygooglit název “AdBlock” (nebo kliknout na tento odkaz) a hned se budou dít věci! V nabízené verzi je aplikace zdarma a mému oku již ušetřila přes 81 tisíc reklamních sdělení! Mám ji teprve několik měsíců, ale i tak je číslo poměrně vysoké.

Možná se teď ptáte, co všechno AdBlock umí úspěšně zablokovat? Nebudu přehánět, když řeknu, že všechno, co je potřeba! Od klasických reklamních bannerů ve všech částech internetových stránek, až přes reklamy na YouTube. Aplikaci zatím, podle oficiálních statistik, využívá přes 40 milionů uživatelů a to už je, uznejte, jistá záruka použitelnosti. Navíc je AdBlock plnohodnotný donationware, tedy program, jehož vývoj můžete podpořit libovolnou částkou. Autoři projektu o AdBlocku tvrdí, že byl inspirován rozšířením pro starý Firefox, zvaný AdBblock Plus, ale přímo s ním nesouvisí.

Je pravda, že se některé internetové stránky již snaží přítomnost tohoto “strážce” ve vašem prohlížeči odhalit a bojovat s ním. Třeba na českém zpravodajském serveru iDnes mi často vyskočí hláška, že používám blokovač reklamy a jestli nechci využít nějakou jejich trapnou (bo placenou) možnost, jak nemít reklamu tzv. oficiálně. Ne, vážně nikomu nechci platit za to, že mi nabízí svůj obsah bez reklamy! Tos uhádl, Bábiši! Některé weby reagují na přítomnost AdBlocku v prohlížeče např. takto:

adblock03

Vedlejší efekty AdBlockové atrakce jsou různorodé. Tak třeba na tetě Wikipédii se můžete dočíst, že samotným blokováním se dokonce může snížit velikost přenášených dat, což by v důsledku zrychlilo načítání konkrétní stránky. S tím by se koneckonců souhlasit dalo, stejně jako s tvrzením, že se webová stránka bez reklam může stát více přehlednou! Čeho je moc, toho je příliš a já mám pocit, že se to s reklamou na internetu už dostatečně vyhrotilo. Alespoň na můj vkus.

Na druhou stranu musím zmínit, že AdBlock samozřejmě nepozná, jestli je banner nebo část webové stránky reklamou. Funguje na základě rozpoznávání konkrétních prvků prohlížené stránky a tak se někdy může stát, že pokud má stránka např. nevhodně umístěný tzv. “iframe” (stránka ve stránce), její obsah se nezobrazí, ačkoliv nejde o reklamu. Na to je asi důležité upozornit, pokud se rozhodnete AdBlock používat. Nikdo není dokonalý.

Pokud chcete internet bez reklam a vašemu svědomí nebude vadit, že daný web z vaší návštěvy nebude mít sebemenší profit, určitě vám tento šikovný nástroj doporučím!

Zdroj: vlastní Foto: Svět Androida, vlastní

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na