Infinity – křest debutového alba

Přeji všem čtenářům našeho vašeho magazínu Prasklá moucha úspěšný start v novém roce 2005, který doufám bude klidný a obejde se bez vážných životních změn. Mám-li zbilancovat rok minulý (2004), tak pro mě osobně byl plný velkých změn. Tou nejzásadnější byla asi změna zaměstnavatele. To považuji za velký krok na své životní cestě dál. Navíc práce, kterou dělám mě baví a je to v oboru IT technologií, kde se mohu naučit mnoho nových věcí.

Jak všichni víte, tak můj poslední článek byl velký rozhovor s Maxim Turbulenc a novou nadějnou skupinou Infinity, za kterou producentsky stojí Kyklop z Maxíků (po poslechu alba jsem pochopil, proč mi Kyklop říkal, že za nimi vždycky bude stát a že se za ně bude bít.). Dnes přináším reportáž ze křtu debutového alba Infinity a z předávání zlatých desek Maxim Turbulenc za alba “Na i ndiánské stezce” a “Sakum prdum”.
Album skupiny Infinity vyšlo na podzim roku 2004 a nese stejný název jako skupina. Album obsahuje 11 skladeb, všechny jsou v češtině. Pilotním singlem byla zvolená písnička “Samotná”, kterou v albu najdete i v remixu. Někteří lidé Davida s Veronikou přirovnávají s Veronou, dle mého názoru nelze tato dvě hudební uskupení srovnávat. Velkým rozdílem je, že na albu zpívá mimo Veroniky i David. I když je pravda, že stylově si mohou být skupiny blízké, jde naprosto o něco jiného. Písničky vycházejí přímo ze srdce, z pocitů a nálady. No a jak probíhal křest tohoto alba se můžete dočíst v následujících řádcích.

Zahájení akce bylo oznámeno na 19:00. Nejprve byl puštěn na obrazovkách záznam písniček z megakoncertu, který se uskutečnil v Lucerně 10.10.2004. Samotný hlavní večerní program začal až kolem osmé hodiny večerní. Po krátkém úvodu moderátora se kláves ujal David Svoboda a mikrofonu Veronika a zahrály a zazpívali dvě písničky z již zmiňovaného alba (Samotná, Anděl). Poté proběhl křest nového alba Infinity. Kmotry CD se staly právě Maxíci. Slavnostního pokřtění alba se také zúčastnili i další pozvaní hosté: Kamil Emanuel Gott, Jaroslav Uhlíř, Klára Kolomazníková (ex-Holki) a manažer skupiny Richard Dušák.

Album skupiny Infinity bylo úspěšně pokřtěno a na řadu přišel další důležitý bod večera. Maxim Turbulenc vystoupili s písničkou Já na to mám a slova se ujal ředitel vydavatelské firmy EMI Music Česká republika a začal předávat zasloužené ocenění. Maxim Turbulenc obdržely zlaté desky za prodaná alba “Na indiánské stezce” a “Sakum Prdum”, dále obdržely ocenění za 400 000 prodaných nosičů a poté ještě dostaly ocenění za 10 let srandy. Já osobně si myslím, že je to ocenění za dobře odvedenou práci, která zcela určitě potěší, ale zároveň povzbudí do další práce. Maxíkům se dostalo milého dárku k 10tiletému výročí v podobě dortu vyrobeného jenom z masa. S velkou chutí se do něj pustili.

Po té následovala československá diskotéka a volná zábava. Využil jsem této příležitosti a s mikrofonem navštívil Kamila Gotta a Jaroslava Uhlíře a zeptal se na několik otázek. A pak jsem ještě odchytil Panchu s Kyklopem a v zápětí jsem již pokládal otázky Davidovi a Veronice. Zde jsou přepisy těch rozhovorů:

Kamil Emanuel Gott

Vítám teď u mikrofonu Kamila Gotta, myslím, že ho nemusím dlouze představovat. Svěřím se vám však, že natočit rozhovor s Gottem je můj sen. Takže otázka číslo jedna. Jaké byly vaše pěvecké zážitky, když už jsme u toho zpívání?

Tak já si myslím, že určitě jeden z mých pěveckých zážitků byl, že jsem se mohl zúčastnit 10 let Maxim Turbulenc v pražské Lucerně a byl to jeden z takových těch koncertů, kdy byla vyprodaná a můžu říct, že to je zážitek nezapomenutelném. Skvělá atmosféra, lidi se bavili a o tom to je.

Vy jste brácha Kyklopa. Neplánujete do budoucna nějaké společné album s Maxim Turbulenc?

Taky jsme o tom s bráchou mluvili, že bychom měli něco vyprodukovat a dokonce jsme se dozvěděli, že lidi na to čekají. Takže já si myslím, že pokud to nevyjde letos, tak určitě příští rok a já bych se snažil, pokud to dostaneme ještě nějak ze sebe, tak připravit posluchačům už něco letos.

Maxim Turbulenc mají letos 10 let. Co byste klukům popřál do další desítky působnosti na naší hudební scéně?

No tak hlavně zdraví, aby jim vydržela chuť k jídlu, ta veselost a aby lidi bavili tím způsobem jakým je baví teď. Hlavně to zdraví, protože kluci mají nadváhu a ty nohy přece jen něco musí nést.

Zároveň se zde křtí album Infinity, co byste popřál této nové skupině a jejich albu?

Tak mi se s Davidem známe hodně dlouho a já musím říct, že je to výborný kluk a navíc je to kluk, který umí a má pro muziku cit a pochopitelně bych jim přál, aby se odpíchli a aby šli co nejdřív nahoru, ale zase já to beru tak, že postupně nahoru, aby to nebylo rychle nahoru a rychlý pád, takže je lepší pomaleji a prostě udržet se. Určitě bych jim popřál, protože muzika je to dobrá a já jsem s Davidem neustále kontaktu a děláme spolu i hudební podklady k písničkám, které připravuji, takže aby jim to vydrželo a ať jim to šlape.

A kdy se můžeme těšit na nějaké vaše album?

Já určitě letos budu dělat dvě alba, a to z toho důvodu, že mám naplánovaný jedno vánoční, to bude vlastně první album vánočních písniček a určitě budu dělat desku jako každý rok. Takže se určitě nějaká objeví v průběhu rok.

Díky za rozhovor. Přeju mnoho úspěchu a hodně posluchačů.

Jaroslav Uhlíř

Co byste popřáli novému albu Infinity a co Maxim Turbulenc do další desítky? Kterou známou písničku byste chtěli slyšet z úst Maxim Turbulenc?

Tak začnu u těch Infinity, tak tam jsem na ukázku slyšel nějaký písničky a vypadá to velmi slibně, velmi dobře a mám dobrý pocit z toho, že se o ně postaral Kyklop, že je uvedl na oběžnou dráhu. Jeho takový kamarádský přístup, většinou si dělá každý to svoje hnízdečko, takže je postřehnul. A co se týče Maxim turbulenc, to už je stará tradice. Ode mě natočili už několik písniček, takže nemůžu být zcela objektivní, ale myslím si jednu věc, že tím že dělají srandu, že dělají legraci, tak jsou v podstatě více či méně svatý, protože to je živá voda života.

Líbí se vám vaše písničky v podání Maxim Turbulenc?

Líběj a třeba i kolega Svěrák, ten už je trošku starší, ale ten to bere taky. Mě se to líbí, protože mě by způsob aranží, jak to dělají nenapadl díky věkové bariéře.

Kterou známou písničku by jste chtěl slyšet z úst Maxim turbulenc?

Co se mě líbí, tak už vyčerpali. Třeba bych si od nich poslech Dajánu.

Díky za kratičký rozhovor. Jinak já osobně bych chtěl slyšet píseň “Já už jdu.”

Infinity

Ahoj Davide. Jsem rád, že spolu můžeme opět po krátké době mluvit a zároveň ti děkuji za pozvání na tuto akci. Album je na světě a dneska probíhá jeho křest. Jaké jsou umělcovi pocity při křtu prvního debutového alba?

David: My jsme oba dva na tom spolupracovali, ale samozřejmě je to hezký, když člověk něco udělá a pak se to tak nějak oslaví. Příjemná oslava. Taková tečka za tvrdou prací. Za tou prvotní prací, pak to pokračuje dál, budeme vystupovat a dělat klipy.

Veronika: No já si myslím, že je to ten první nejkrásnější bod v naší kariéře, který nám udělal radost, protože když člověk rok pracuje, tak dospěje k něčemu, co je hezký a že se mu to vrátí. Myslím si že ten křest je přesně ten bod, který nám to vrátil a že jsme si to hezky užili.

Tvorba písní pro Infinity určitě není první “projekt”. Můžeš nám prozradit, kde jsme tě mohli případně i vidět než jsi spojil s Veronikou a vznikla skupina Infinity?

David: Je to v podstatě tak, že hodně hudebníků si myslím, že začíná v undergroundu, protože má pocit, že dokáží něco zvláštního, co nikdo ještě nezná, něco absolutní nějakou šílenost, tak to jsem také takhle začínal, ale nic méně, pak člověk nějakým vývojem dojde k tomu, co se líbí taky hodně lidem a tak jsem se vlastně dostal k tomu, že děláme Infinity. Takže z undergroundu do Infinity, každopádně ty předchozí projekty nebyly nic extra komerčně, takže nemá cenu o nich asi hovořit.

A co ty osobně by jsi popřál Maxim Turbulenc do další desítky působení na české hudební scéně?

David: Tak já bych jim popřál ještě minimálně 100 let a ať to funguje jako doposud.

Veronika: Tak mi knim máme trošku zvláštní vztah ke všem, protože nám osobně pomáhali, nejvíc teda Kyklop, ale i ostatní, drželi nám palce a brali nás sebou od začátku na vystoupení z vlastní vůle, aby nám pomohly dostat nás na podium, aby my jsme si vyzkoušeli věci, které jsme před tím nevěděli, poradili nám, protože fungují už dlouho, jsou to profesionálové. Takže mi jim vděčíme za hodně, takže je logický, že jim přejeme jen to nejlepší.

David: Nesmrtelnost.

Maxíci:

Dneska se tu křtí první album Infinity. Co by jste popřály do budoucna tomuto albu a případně Davidovi a Veronice k působení na hudební scéně?

Pancha: Tak samozřejmě bych jim přál to nejlepší, aby vydrželi pokud možno co nejdéle a aby hlavně složili hodně hitů, protože od toho se to všechno odvíjí, protože když jsou povedený písničky, jsou to hity, pak je samozřejmě i dlouhá životnost. Jsou to naši kamarádi, dokonce i společně spolupracujeme, protože David je takový přeborník přes computery, takže on nám občas radí, pomáhá i z různými záležitostmi, takže jim přeji jen to nejlepší.

Kyklop: Tak jelikož Davida a Veroniku mám strašně moc rád a jsou to moji výborní kamarádi, tak bych jim strašně moc přál, aby nebyly kapelou jediný desky a jednoho hitu, ale aby na té hudební scéně vydržely alespoň tak dlouho, jako jsme na ní my a pokud možno ještě déle, protože myslím si, že důležitý je, když někdo dá dohromady takovýhle projekt, tak důležitý je obhájit každý rok tu svojí pozici, protože těch hvězdiček, který vylítnou a zase za chviličku zapadnou, těch je strašně moc. Jak říkám já, vždycky se jedna věc jednou podaří, ale kvalita hudby a kvalita zpěváka a kvalita kapely je vždycky v tom, jak dlouho vydrží, proto já si vážím takových kapel jako je Katapult, jako je Olympic a přál bych jim, aby se jednou o Infinity mluvilo přesně jako o těch Katapultech nebo jako o Olympicích.

The following two tabs change content below.
Honza Freedom

Honza Freedom

Honza vystudoval s Michalem cOsmOsem Mateřskou školu. Pak se jejich osudy znovu střetly na stránkách tohoto časopisu. Je to vášnivý sběratel rozhovorů se známými osobnostmi a také ho zajímá problematika UFO a stvoření světa.
Honza Freedom

Poslední od: Honza Freedom (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na