Husákovy krámy #02

Je tu další díl foto scenérie, která se vrací do hluboké i mělké totality, aby odhalila všechny krámy doby, na kterou si Fanda Asser a Michal Cosmos vždy velmi rádi vzpomenou. A protože byli oba tito redaktoři Prasklé mouchy ve školních lavicích vystaveni působení portrétu soudruha Husáka, nelze pojmenovat tento seriál jinak než Husákovy krámy! Budete-li mít chuť se podělit o nějaký vlastní krám, nafoťte jej a pošlete na náš e-mail i s krátkým popiskem. Těšíme se na vaše krámy!  

Reex. Pravděpodobně nejprofláklejší rybářský vercajk z druhé poloviny osmdesátek. S navijákem REEX ze stejného období. Inu, žádný pamětník, ale vzhledem k tomu, že pochází z funkčního období s. prezidenta, můžeme ho směle nazývat proutkem Husákovým.

Radio. Oblíbený socialistický hlukotvorný prostředek, AM radiopřijímač, double scale /MW, LW/. Tento tranďák byl zakoupen v r. 1983 v unhošťských potřebách pro domácnost. Jmenuje se NEYWA.

Fatracel. Každé Husákovo dítě, což já a Kosmos jsme, musí pamatovat Fatracel. Lepili jsme tím sajrajtem nejrůznější igelitový potvory z měkčeného PVC, nezaměňovat WC. Dalo se tím báječně sčuchat. Proto jsme ty nafukovací cypoviny tak rádi opravovali. Tato tuba pochází z r. 1983.

Pionýr. Kdo ví, co je to svitkový film?? Že nikdo?? Tak gůglete. Plastový fotoaparát Pionýr se právě tímto médiem krmil. Inu, plastový, no, mechanika byla kovová, a čočka /optická, nezaměňovat s luštěninou/, byla překvapivě skleněná. Pořídil jsem ho náhodou v Berouně ve vetešnictví na bývalém autnádru.

Kakalo Instantní nápoj s kakaovou příchutí. I po pětatřiceti letech zůstal v něm původní obsah. Neochutnával jsem to, asi chápete, proč. Nějaké myšky před lety ano. Obal je trošku okousaný. Asi před dvěma lety jsem pořídil Retro Granko. Dobrej kauf, ale originál je originál.

Vodovar. Záležitost, za kterou by vás EU poslala do lochu na 23 roků, jako právě propuštěného Jirku Kájínka. Jmenuje se to ponorný vařič a je to prostě natvrdo zapojená spirála na 220 V drát. Nemá to žádnou pojistku, žádný spínač. Regulérní zkrat. Ale jak pohodlně si našinec za pomoci tohoto malého nezbedy uvaří vodu na kafé, čaj, nebo instantní polévku… Vlastním 2 kusy, oba funkční. Občas vyzkouším, jak jim to šlape. Našinec ovšem nesmí během použití zachrápat. Jinak se může připravit na návštěvu hasičů, pardon, POŽÁRNÍKŮ, a bude přinejmenším znovu malovat a Kanagomem patlat ohořelý noční stolek.

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Fanda Asser

Fanda Asser

František je muzikant tělem i duší a svého času šmidlal také na housle, teď již válí pouze na kejtru. S Michalem Cosmosem navštěvoval hudební školu a kdysi dávno si spolu zabrnkali několik nestydatých písní. Občas se věnuje také literární tůře. Věří, že vždycky může být hůře.
Fanda Asser

Poslední od: Fanda Asser (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
2 Komentáře k vláknu
0 Odpovědi
0 Sledující
 
Nejaktivnější komentáře
Nejdiskutovanější
2 Napsali
NealkoHráč 0 Nedávní komentující
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na
Nealko
Člen
Nealko

Hééééj!! Toho Pajonýra mám taky někde zakramařenýho! Dokonce jsem s ním i tehdy fotil!!

Hráč 0
Redaktor
Hráč 0

Hezké věci, zajímavé retro. Sem rybář takže prut s navijákem mě zaujal. Táta asi taky takový bude mít;-)