Husákovy krámy #01

Vítejte u prvního dílu foto scenérie, která se vrací do hluboké i mělké totality, aby odhalila všechny krámy doby, na kterou si Fanda Asser a Michal Cosmos vždy velmi rádi vzpomenou. A protože byli oba tito redaktoři Prasklé mouchy ve školních lavicích vystaveni působení portrétu soudruha Husáka, nelze pojmenovat tento seriál jinak než Husákovy krámy! Budete-li mít chuť se podělit o nějaký vlastní krám, nafoťte jej a pošlete na náš e-mail i s krátkým popiskem. Těšíme se na vaše krámy!  

Vrtačka. Krám nehusákův, za proletariátu mnou používán. Nemá to nikterou imatrikulaci, nevím, kde a jak bylo stvořeno, každopádně, dovolím si datovat třicátá léta.

Hodinky. Primky z počátku sedmdesátých. To jsem ještě já ani Cosmos nebyli na světě. Dodnes funkční, ačkoli, po mých úpravách. Coby dítě, sbíralo jsem nechtěné, roztlučené hodinky, a stavělo jsem z nich funkční. Obvykle se povedlo. Stačí tenkej šroubováček, teňounký kombinačky, spousta času, a ze tří odepsanejch hodinek byly rázem jedny. Občas dvě, ale to se mi přihodilo jenom projednou.

Skúšačka. Vadaska z konce osmdesátých. Z jedný strany fázovka, z druhý, voltmetr. Testoval jsem ji. Je bezpečnější, než dnešní vadasky. Má flaškovou pojistku.

Strojek. Hej. Mám tři verze po dědovi. Tahle je prostřední, v původním balení, s dokumentací. Ostatní dvě mašiny jsou funkční, zachovalé, ale, chybí jim ta škatule a noty okolo.

Casio HL-802. 1980, rok výroby. Moji šílenou matku tenkrát tahle kalkulačka stála vejplatu. Dodnes funkční. K Japoncům mám mnoho výhrad, ale co do majstrštyků ohledně techniky, smekám…

Fajn. Další Japonec. Epson HX-20. Rok uvedení, 1981. První lap této planety. Basic, odnímatelná mechanika na mikrokazety, integrovaná svitková tiskárna. Tuhle čáru už nikdo nepřešel.

Husákova pípa. Ano. On ten život člověčenský nesmí tkvět pouze v jedničkách a nulách. Fotr můj, cca v r. 1995 točil pivo v hospodě. Tahle původní narážecí pípa u mě skončila. Žádný cvakátko. Poctivost.

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Fanda Asser

Fanda Asser

František je muzikant tělem i duší a svého času šmidlal také na housle, teď již válí pouze na kejtru. S Michalem Cosmosem navštěvoval hudební školu a kdysi dávno si spolu zabrnkali několik nestydatých písní. Občas se věnuje také literární tůře. Věří, že vždycky může být hůře.
Fanda Asser

Poslední od: Fanda Asser (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na