Hudba při hraní na Xboxu

Pamatuji časy, kdy na konzoli nebylo úplně jednoduché, spustit si hudbu během hraní her. Samozřejmě myslím přímo ze samotného zařízení. Naštěstí je v současnosti situace zcela jiná a já ti představím hned několik způsobů, které umožňují poslech tvé oblíbené hudby či rozhlasové stanice, i když budeš zároveň blbnout v nějaké hře!

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Asi nejstarší aplikace tohoto typu, která je stále k dispozici ke stažení, má název Simple Background Music Player. Jedná se o velmi jednoduchý program, který má jedinou funkci – přehrávání hudby ve formátech MP3, M4A, MP4, FLAC a WMA z připojeného USB úložiště. Jeho velkou nevýhodou je však to, že umí načíst maximálně 200 skladeb a to pouze ze složky, kterou musíte mít pojmenovanou jako Xbox Music Library. 

Ne každému však bude právě tento způsob přehrávání a výběru hudby vyhovovat. Osobně považuji tuto aplikaci za velmi nepraktickou, protože archiv hudby, ze kterého bych rád vybíral, mám poměrně rozsáhlý.

Na našich stránkách najdete článek o tom, jak přehrávat multimediální soubory v domácí síti (odkaz zde). A právě toto řešení lze využít i v případě, když chcete na konzoli poslouchat hudbu ze svého PC. Stačí jen označit soubory a v nabídce vyvolané pravým myšítkem vybrat položku: Přehrát v zařízení. Pokud jste vše nastavili tak, jak popisuji ve zmíněném článku: DLNA – sdílejte multimédia, automaticky se skladby otevřou v xboxové aplikaci Hudba Groove

Pokud patříte mezi uživatele služby Spotify, mám pro vás dobrou zprávu! Do své konzole si nyní můžete nainstalovat i tento skvělý nástroj a přehrávat své playlisty či oblíbené umělce i během hraní her. Některé chytré televize neumožňují přehrávat ze Spotify, pokud nemáte zaplacený premium účet. Konzole Xbox One však nic takového naštěstí nevyžaduje a to je zpráva ještě lepší! Navíc je možné ovládat přehrávání pomocí mobilní aplikace v rámci Spotify Connect. 

A na závěr si ještě představíme nástroj, díky kterému můžeš “na pozadí” svých konzolových aktivit, poslouchat dokonce internetová rádia. Ano, i ta česká! Aplikace se jmenuje Mini Radio Player a pokud se zaregistrujete, můžete si do oblíbených přidat zdarma 8 stanic (bez registrace jen 4). Tento jednoduchý přehrávač rádií lze spustit i z této webové stránky. Není nic lepšího, než když si během virtuálního farmaření ve Farming Simulatoru mohu poslechnout své oblíbené rádio! 

Zdroj: vlastní Foto: Microsoft

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na