Hruboskalsko

Přírodní rezervace Hruboskalsko je ideální výlet pro náročnější turisty, kterým nevadí překonávat horizont. Spojuje se zde stará architektura hradů a zámků s krásnou skalnatou přírodou Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Měl jsem na objevování této oblasti pouze dva dny s jednou nocí v penzionu v Turnově. V této rozlehlé oblasti jsem se přesouval autem, protože je všechno od sebe relativně hodně vzdálené na pěší chůzi a moc bych toho jinak nestihl.

Zámek Sychrov

Nejprve jsem navštívil zámek Sychrov, který je stavěn v novogotickém stylu. Spíše než zámek, který je určitě hezký, mě uchvátil rozsáhlý zámecký park. Stihl jsem projít okolí celého zámku s přilehlým parkem, jenže se zatáhlo a začalo pršet. Tak jsem se rozhodl pro ukončení prohlídky. Ještě na cestě odsud jsem uviděl Sychrovský kamenný železniční viadukt. Abych si ho mohl vyfotit tak jsem musel zastavit na jedné prašné cestě a vyběhnout v dešti do kopce, abych měl i přes špatnou světelnost dobrý záběr a viadukt byl co nejlépe vidět.


Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 1 Průměr: 5]
The following two tabs change content below.
Burgi

Burgi

Narodil se v červnu 1990 ve Středních Čechách. Sám sebe charakterizuje takto: „Jsem amatérský fotograf, který převážně fotí leteckou dopravu, architekturu a přírodu. Vždy se snažím zachytit atmosféru prostředí, které fotografuji. Nebojím se zkoušet i jiná témata fotografování. Fotoaparát se stal běžnou součástí mé výbavy během každého výletu. Fotografování mi přináší radost a jiný pohled na věci běžného života.“
Burgi

Poslední od: Burgi (všechny)

Pages: 1 2 3

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na