Hrad Krakovec

Jako už posedmé, když jezdíme s kamarády na Berounku, tak se na mapě díváme, kam by jsme se mohli podívat na výlet? Teď jsme se odvážili i trochu dál – na hrad Krakovec. Byl jsem tam už před několika lety, ale až teď jsem to mohl zaznamenat na můj fotoaparát. Po příjezdu jsme se šli najíst do menší restaurace, která je téměř před vstupem do hradu.

Pak už jsme si jen u poklady koupili turistickou známku, půjčili nám desky s výkladem a mohli jsme jít do útrob hradu. Chvíli jsme se tam procházeli, fotili jsme a kamarád nám do toho předčítal výklad. Pak ale (naštěstí pro předčítajícího kamaráda), přišel pán, který seděl u pokladny a začal nám vyprávět celý příběh o hradu Krakovec od začátku.

Dozvěděli jsme se například, že první majitel hradu Krakovec mu říkal “chalupka”, takže to byla taková chaloupka 30+1… A také, že se tu natáčel celý film Ať žijí duchové nebo že si zde zahrál roli Mrakomora v pohádce Princ a Večernice Radoslav Brzobohatý.

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Burgi

Burgi

Narodil se v červnu 1990 ve Středních Čechách. Sám sebe charakterizuje takto: „Jsem amatérský fotograf, který převážně fotí leteckou dopravu, architekturu a přírodu. Vždy se snažím zachytit atmosféru prostředí, které fotografuji. Nebojím se zkoušet i jiná témata fotografování. Fotoaparát se stal běžnou součástí mé výbavy během každého výletu. Fotografování mi přináší radost a jiný pohled na věci běžného života.“
Burgi

Poslední od: Burgi (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na