Hornické muzeum Příbram

Sehnal jsem si, po dlouhém hledání na internetu, jeden náhradní díl na mé auto. Jenže jsem si pro něj musel dojet až k Příbrami. Napadlo mě, že v Příbrami jsou hornické doly a tudíž i nějaká muzea. A tak jsem spojil příjemné s užitečným. Nejdřív jsem si vyzvedl onen náhradní díl a pak už jsem po naplánované trase dojel až před Hornické muzeum v Příbrami. Průvodci nám ukázali doly Vojtěch, Anna a Prokop.

Zavedli nás i pod zem do vodních štol a také na vyhlídkovou věž, vedle těžební věže. Nejvíce se mi líbili parní stroje, které mě uchvátili svoji velikostí a masivním zpracováním. Celý areál a důlní budovy jsou pěkně a udržované. Procházel jsem se zde až do zavírací doby.

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Burgi

Burgi

Narodil se v červnu 1990 ve Středních Čechách. Sám sebe charakterizuje takto: „Jsem amatérský fotograf, který převážně fotí leteckou dopravu, architekturu a přírodu. Vždy se snažím zachytit atmosféru prostředí, které fotografuji. Nebojím se zkoušet i jiná témata fotografování. Fotoaparát se stal běžnou součástí mé výbavy během každého výletu. Fotografování mi přináší radost a jiný pohled na věci běžného života.“
Burgi

Poslední od: Burgi (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na