Hopfest

Na loučce za dědinou počaly se díti nevídané věci. Ano. Vím, že to zavání klasickým bylo, nebylo, ale ono bylo.

Kterak se nazývala ta televizní relace?? Stalo se?? Ano. Tak nějak.

Loučka se počala plnit podivuhodnými bytostmi, předměty, pachy a hluky. Vozidla podivných tvarů a pochybných původů a kvalit přivážela na nebohou loučku nespočet přetěžko identifikovatelných předmětů. Nejrůznější konstrukce, dráty, halogény, krabice, sudy…

Podobnou show si mohli vychutnat snad jen US citizens před startem Challengeru. Anebo to byla Columbia?? Co já vím.

Jisté je, že když se týpkům podařilo stage zprovoznit, vyvrávoral nahoru na prkna MC Žváro. Ujistil všechny zúčastněné, že je všechno cool. Posléze se opravil, že je to vlastně swag. Nikdo ho neposlouchal. Pípy ještě nebyly under pressure a dýloši s matrem vyrazej do kšeftu, až se ‘zábava’ začne rozjíždět.

MC Žváro ještě samolibě zahlásil, jak je mu na Hopfestu mucinky a jak to lovískuje. Péáčko už bylo komplet, typ za šavlema od mixu pustil do éteru hit objevu roku, který si říkal DJ Sulejmán. Hit se jmenoval P. R. C.

První karaván s občerstvením začal točit pivo. MC Žváro se zklamaně postavil na konec fronty. To nebylo ani patnáct minut slávy, blbečku, znělo mu v hlavě.

Loučka se plnila nepozvolna. Plnila se hekticky. Jediné co nenastalo bylo to, že by pár týpků doručil vrtulník. Nemám teď na mysli MC Vrtulníka. Ten byl taky na programu, takže ten je z obliga.

MC Vrtulník shodou okolností vyhrál konkurs na výkop. S tím, že si odjede ještě jednu performenci večer. Bylo cca 17:00 a loučka už byla napěchovaná povětšinou mladistvými hejsky a cácorkami, kteří odjeli ‘na víkend k babičce’. MC Vrtulník přečetl z papíru, na němž byl zaznamenán program, program. Že po jeho úvodu přijde Miss Bitch & Picca Prostituto, Dutz Dutz Daddy of the Asshole, Burp&Slurp a potom, WORD BATTLE!!

‘Váňos, los kalvádos, báros, impresários!!’ MB&PP nasadily fuckt vysokou laťku. ‘Impregnencé, defensé, erekcé!!

Měly tak trošku smolíka, že ačkoli vystoupily první, rázem byly druhé, neboť je nikdo nevnímal. Hladina toxinů v tělech návštěvníků akce ještě nedosáhla limitu, že by je produkce mohla zajímat, neřku-li, bavit.

‘Los váňos, kabeléros, presencé y tybly háros kvérós!! Maňáná!!’

MB&PP odrázovaly z pódia a šly se postavit do fronty na žejdlík. Desítkovej gambáč. Dobrou chuť. Ještě si cestou zkontrolovaly tužtičky kvůli případným autogramům, MB zavzpomínala, jestli už si dneska vzala prášek a PP to bylo jedno. PP byla na náplastech.

Dutz Dutz Daddy of the Asshole takovéhle starosti neřešili. Seznámili se na iBoys.cz, a hned od začátku věděli, že jsou kucí jako bucí.

Rozjeli svůj hardcore&corehard rap. ‘Už ti šahám na anál, toho by ses nenadál!!’ Kroutili se jak smažky a bylo jasný, že hudba je jejich svět. ‘My tu dáme hopec, to už není vokec!!’

K pódiu se začaly trousit první oběti jedů. V rukou třímali plastové kelímky s desítkovým gambáčem, cíga, smotliny, semtam se i objevil páreček, který měl dvě ruce volné, že se ti dva za ně drželi. ‘Na kolena, kůže líná, budeš hulit bambulína!!’ DDDotA fakt jeli.

Neotřelým veršem: ‘Já ti ho tam nalámu, jako šišku salámu!!’ ukončili DDDotA svojí performenci. Beaty dozněly a z lehce načatého publika se ozval nesmělý tleskot. Bylo krátce po půl osmé, to se ještě nefandí. Jo, na fudbale, tam jsou jiný rejty.

Do dění vstoupil MC Vrtulník. Zatímco se chlapci z DDDotA klidili z pódia, přednesl pár vtipných hlášek. Kupř., komu se lení, tomu se nezelení. Anebo, kdo nešetří, nemá za tři. Hlina jako cyp. Ještě přidal k dobrému svoji hitovku, jejímž ústředním a jediným motivem byl verš: ‘Ajám dýdžej Madafok, ju kán ólvyz suk mi kok!!’ a Burp&Slurp jali se okupit stage.

Burp&Slurp byla bandička týpků, kteří, krom nezbytného beatového podkladu, používali coby perkusivní doplněk noční stolek. Rytmicky či arytmicky do něho mlátili vším možným, co jim zrovna padlo do rukou či jiných údů, a vše doprovázeli říhavými a chrochtavými hrdelními zvuky. Inspiraci prý nalezli v Tibetu.

Jejich vokální projev nejsem schopen literárně zaznamenat, a to dokážu ledacos.

MC Vrtulník po vystoupení B&S nepůsobil zrovna dojmem, že je ve své kůži. Chvíli mu trvalo, než se mu do celkového projevu navrátila jeho zaplacená smělost.

‘Ták!! To byli Burp&Slurp!! Meditativní alternativa!!’ MC Vrtulník hledal podlahu. Pevnou zem pod nohama. B&S ho znejistili.

‘Nyní nastane WORD BATTLE, slovní bitka!! Kandidátů máme několik, ale vlastně není problém, aby se přidal kdokoli, kdo si myslí, že na to má!!’

Z už mírně podroušeného davu začaly se ozývat zvuky typu: ‘Jóóó!!’ a ‘Nandej mu to!!’, příp.: ‘Tady bude róšambó!!’ K Rošambově cti musím podotknout, že podobné akce nevyhledává, tím pádem nebyl.

‘Takže vám je představím!! V prvním kole se utká DJ Masér a MC Vinetů!!’

Na stage se přiklátili dva týpci. Jeden vypadal standardně hopersky, kšilt nakřivo, rozkrok proklatě nízko, na zádech pingl s jednou kšandou a v rukou samohrajku. Druhý vypadal jak Poklad na Stříbrném jezeře. Image se cení, ano.

DJ Masér si nechal zapojit samohrajku a preventivně pustil beaty, aby řeč nestála. Z pinglu vytáhl něco jako xylofon a trumpetu. Oba fajteři jali se chopit mikrofonů a battle začala.

‘Co tady zkoušíš, ty jeden indoši, sotva se ploužíš, pošlu tě ke koši, padej odsud, ty jeden smrade, jinak tě tady roznesu všade!!’

DJ Masér rozjel vysokou hru. MC Vinetů se ale nedal.

‘Tak hele, podívej, ty bílej smrade, taky tě tady roznesu všade!! Dostaneš čočku, žes’ to neviděl, pak tě pět buzen vohne přes p®del!!’ Dutz Dutz Daddy of the Asshole zpozorněli.

DJ Masér mezitím horlivě mlátil do xylofonu a prskal do trumpety. MC Vinetů odkudsi vytáhl cosi, co mělo představovat voodoo-doll a jal se to párat zavírákem.

‘Co si myslíš, jako že mě killneš?? To já ti povídám, ty dřív chcípneš!! Táhni se spláchnout i s tím tvým nožejkem, nebo budeš jezdit s kriplvozejkem!!’

‘Co tady zkoušíš, ty jeden socane, drž radši hubu, nic se ti nestane!! Ještě jí otevřeš, a já tě rozbiju, a pak ti do ní, ty fetko, nachčiju!!’

První kolo battle skončilo. DJ Masér a MC Vinetů si na znamení hopáků dali pěst o pěst a pokračovalo se.

Další na řadě byli DJ Klaksón a MC Čikulín. Organizátoři akce nicméně nepochopili, že DJ Klaksón a MC Čikulín nejsou fajteři, ale duo. To Maséra a Vinetůa pobouřilo.

‘Jsou dva,’ zhodnotil situaci MC Vinetů.

‘Jdem do nich,’ zavelel DJ Masér.

Z dvou rivalů se náhle stali spojenci.

DJ Klaksón vytáhl nevábně vypadající frkačku, MC Čikulín vytáhl z kapsy telefón, připojil ho na připravený kabel a pustil beaty. Robotické monotónní ‘DUC, DUC’ roztřáslo okolí, DJ Klakson na uvítanou zakvílel z frkačky a MC Čikulín zamával publiku hadrem a butylkou s jakousi těkavinou. Ano. Image je základ.

‘Já jsem MC Čikulín, já se dneska vyhulím!!’ pokřikoval MC Čikulín a demonstrativně vlhčil hadr.

‘Ale než si zahulim, načuchám se ČI-KU-LI!!’ Připlácl si teatrálně čpavý hadr na mordu a začal inhalovat. DJ Klaksón procítěně zafrkal a jal se alternovat fučícího druha.

‘Já jsem DJ Klaksón, jako Majkl Jaksón! S Čikulínem dáme rap, odnese to každej srab!!’

To ovšem DJ Masér s MC Vinetůem už nedokázali snést. Vyřítili se na pódium, fučícímu Čikulínovi zabavili mikrofon a Masér spustil:

‘Tak hele, vy srabi, tady bude battle, a to není pro buzíky, jestlis’ o tom četl!!’

Vrazil oslintaný mikrofon s Čikuli aróma Vinetůovi před hubu, z beden se ozval tupý zvuk, kterak to Vinetů koupil do zubů, nicméně, battle je battle a parta je parta.

‘Co to tady pouštíš, to mají bejt beaty?? To jseš asi mentál, takovýhle shity!!’

DJ Masér pochvalně poplácal MC Vinetůa po rameni a oba upřeli gangsta pohledy na své vedle se klátící soupeře. Oba byli evidentně zaskočeni. Na battle nebyli připraveni, tudíž MC Čikulín vyděšeně sledoval s otevřenou hubou oba nečekané fajtery a ruka s hadrem mu bezmocně vlála kolem těla. DJ Klaksón málem upustil frkačku na prkna provizorně zbouchaného pódia a tvářil se zoufale.

‘Tak, co bude, budeš tady stát?? Ti řikám, začni repovat!!’ DJ Masér se nekompromisně obul do MC Čikulína.

MC Čikulín už se malinko vzpamatoval, vyrval z pařátů mikrofon DJ Klaksónovi a spustil: ‘Co to tady zkoušíš, to je naše pódium, koukej odsud padat, nebo ti držku rozbiju!!’

Kompozice verše ho natolik vysílila, že přispěchal ke Klaksónovi s mikrofonem. DJ Klaksón už se taky rozkoukal, pohotově zašermoval frkačkou a vyloudil bzdivý zvuk. ‘Tady nejsme ve škole, to ti říkám, ty vole!! Tady jedem rap, a ty jseš ten srab!!’

Mezitím DJ Masér předal majka MC Vinetůovi. ‘Ty si myslíš, jak jseš vtipnej, ale tak to není!! Malý péro, mozek vyplej, vy jste oba hleni!!’

Zfučenej Čikulín si pro pořádek připlácl hadr na ksicht, DJ Klaksón tedy pochopil, že stávající situaci může zachránit jenom on. Rozohnil se v záchvatu zachování hopácké cti. Beaty, nebeaty, rytmus, nerytmus, takt, netakt, jal se polopříčetně pokřikovat do těžce zkoušeného mikrofonu:

‘Socky jedny zkouřený, nemáte tu co dělat, poserové, čumíte tu jako stádo telat!! Pořádnej hopec jste neviděli ani z letadla, přeju si, aby vám p®del upadla!!’

A tak se naši umělci bavili, dokud nedostali chuť na pivo a na špeka.

Nikdo z chlapců vlastně neví, kdo to tenkrát odnes, ale jestli nezemřeli, fajtujou tam dodnes.

DUC, DUC!!

Zdroj: vlastní Foto: Pixabay

The following two tabs change content below.
Fanda Asser

Fanda Asser

František je muzikant tělem i duší a svého času šmidlal také na housle, teď již válí pouze na kejtru. S Michalem Cosmosem navštěvoval hudební školu a kdysi dávno si spolu zabrnkali několik nestydatých písní. Občas se věnuje také literární tůře. Věří, že vždycky může být hůře.
Fanda Asser

Poslední od: Fanda Asser (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na