Handcent SMS

Tato aplikace se jistě bude líbit všem, kteří nejsou tak úplně spokojeni se svým stávajícím vzhledem defaultního programu a jeho prostředí na práci s krátkými textovými zprávami… Handcent sms je skvělá alternativa s úplným komfortem a širokými možnostmi dalšího nastavení. Nabízí totiž řadu užitečných funkcí, které nejsou v běžném sms klientovi tak obvyklé.

Pro uživatele může být příjemná nejen lokalizace do českého jazyka, ale také cena, která je zdarma a věřte mi, že v tomto případě si můžete za málo “peněz” zahrát hodně muziky. Osobně používám Handcent SMS něco přes měsíc a jsem s ním naprosto spokojený. Oproti většině výchozích aplikací, je zde možné nastavit například vyskakovací okno pro nové sms, takže novou zprávu si můžete pohodlně přečíst ihned po jejím obdržení. Toto okno navíc obsahuje lištu pro rychlou odpověď, do které můžete začít rovnou psát a následně pohotově odeslat svoji reakci.

handcent02Funkcí, které Handcent SMS nabízí je skutečně hodně a jejich vyjmenovávání by spolehlivě vystačilo na menší brožurku. Proto zmíním především ty vlastnosti, které vidím jako nejzásadnější. Jedná se hlavně o vzhled, protože můj Desire Z už je trochu starší model a jeho výchozí sms aplikace už vizuálně není tak přitažlivá jako na začátku jeho používání. Oceňuji tedy možnost změny vzhledu, které v Handcent najdete.

handcent03

Kromě vzhledu samotného prostředí pro jednotlivé sms, je možné změnit také notifikační ikonu, která se objevuje v systémové liště. Z klasické bílé obálky (v případě HTC Sense 2.1) například na zelenou nebo červenou, ale vybrat můžete zcela jiný vzhled.  Při psaní zpráv můžete vyzkoušet také sadu originálních smajlíků, které nahrazují, někdy ne příliš povedené, systémové.

Funkcionalitu Handcent SMS lze dále rozšiřovat pomocí doinstalovatelných pluginů, případně widgetů. K dispozici jsou v základní verzi dva widgety – první je v podstatě obyčejná ikona, která však zobrazuje celkový počet přijatých zpráv. Druhý widget umožňuje procházet jednu po druhé poslední přijaté zprávy rovnou z domovské obrazovky. Tapnutím na ikonu s kontaktem pak vyvoláte nabídku odpovědi, přeposlání, vytvoření nové SMS, označení jako přečtené a smazání zprávy.

handcent04Na závěr je tu hodnocení uživatelů z Google Play, kde můžete na tomto místě program stáhnout:

Kateřina Šlesingerová:Skvělá aktualizace Doteď to byla pouze perfektní aplikace na SMS, po poslední aktualizaci je i vzhledově naprosto dokonalá.Roman Vavřina:Jsem spokojen Aplikace dokáže před odesláním odstranit diakritiku a tím šetří objem dat a peněženku. A je možné doinstalovat různé motivy skinů. Při možnostech dalšího nastavení barev a stylů získáte originální apk. Doporučuji!Jiří Adamec:Automatické odstranění diakritiky? Při odeslání odstraňuje diakritiku. V nastavení jsem nenašel volbu, kterou by to bylo možné zakázat. Uvítal bych více předdefinovaných podpisů s možností výběru. A podpis zobrazit u zprávy.

handcent05

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na