Gothika

Po mé dlouhodobé absenci návštěvy kina jsme se s mou drahou polovičkou rozhodli, že by nebylo špatné tento druh zábavy neopomíjet a tak jsme se včera vydali shlédnout film Gothika a musím hned na úvod říci, že to nebyly vyhozené peníze… Již herecké obsazení slibuje kvalitní zábavu. Halle Berry v hlavní roli doktorky Mirandy Greyové, dále Robert Downey Jr. jako doktor Pete Graham a Penélope Cruz hrající postavu pacientky Chloe Sava.

Příběh je postaven na tom, jak je těžké jako pacient přesvědčit doktory, že mluvíte pravdu. Doktorka Greyová má na starosti případ ženy (Penélope Cruz) , která tvrdí, že má v sobě ďábla poté co zavraždila svého otce. Po sezení jede domů, ale jelikož silné deště poškodily silnici, tak se musí vydat přes starý most, tam málem narazí do stojící dívky. Když vystoupí, aby zjistila, zda se jí něco nestalo, dívka jen zmateně kouká, po chvíli chytne doktorku za hlavu a . . . ta se po třech dnech probudí v léčebně a nic si nepamatuje . . .

Více z děje prozrazovat nebudu, stojí to za shlédnutí a o dějová překvapení není nouze. Film je výborně doplňován nečekanými střihy a hodně povedenou kamerou a ani zvuková stránka není k zahození, samozřejmostí je Dolby Digital a zvláště v dobrém kině běhá mráz po zádech.

gothika02Bohužel ani tomuhle filmu se nevyhnuly některé chyby. V určitých scénách člověk tuší co se bude dít a nebo kdo by mohl být dalším z vrahů 🙂 (a jéje zase jsem něco prozradil) a kdybych měl být hodně rýpavý, tak mohu říci, že film má hodně myšlenek vypůjčených ze Šestého smyslu. Na druhou stranu . . . budete se bát . . . a hodně 🙂 Ještě jsem v kině nezažil, aby diváci v některých momentech zakřičeli strachy.

Tak co na závěr? Fanoušci hororů si dozajista pošmáknou, film je napínavý od začátku až do konce a celková délka 97 minut uběhne hodně rychle, film má spád a není okamžiku, kdy by se divák nudil.

gothica-csfd

The following two tabs change content below.
Petr Pribina

Petr Pribina

Narodil se v březnu 1980 v Ostravě. Je to velký fanda značky Alfa Romeo a sám je hrd a pyšen na svůj vůz nesoucí toto jméno. Kromě automobilizmu se nechává přitahovat rovněž výpočetní technikou a PC hrami. Stal se prvním externím spolupracovníkem časopisu.
Petr Pribina

Poslední od: Petr Pribina (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na