Endešlůs

Chodívali jsme kdysi do putyky, která se nazývala U Podmíráka. Hospodští byli tuční olysalí tatíci a jejich bezprecedentní škarohlídství utvrzovalo i sebeztracenějšího nekňubu, že dělají názvu špeluňky poctivou čest. Jeden se jmenoval Evžen a druhý Dušan.

Ten pajzl jsme trpěli jenom pro to, že nám tam, coby ocvočkovaným pubošům, nalili pár ředěných půlpiv do oslintaných půllitrů. Občas nám dokonce dovolili vytáhnout magneťák z Polska UNITRA a pustit Visáče nebo Pistole. To jsme se těm otrapům po dechberoucím rektálně-speleologickém výstupu museli útrpně ještě složit na panáky. Pili vaječňák, utrakvisti. Leckdo měl nutkání vrhnout při pohledu na tu dvojici mastných měchuřin, kterak do sebe lámou přetékající decáky vazké tekutiny, ne nepodobné samčímu semeni. Orgasmické škleby obou šejdířů po odporném polknutí vizkózního moku celé představení korunuvalo asi jako Quasimodovo pukrle, když jde opona potřetí dolů.

Burp.

V rohu u upatlaného okna měl své místo týpek, jenž si nechával říkat Endešlůs. Vychrtlý cápek, plovoucí v kožbě, o kterou by ho rád připravil nejeden snědý spoluobčan, neboť byste nenalezli půl centimetru čtverečního, který by nebyl prošpikován něčím kovovým. Vsadím varlata souložníka své vlastní sestry Otýlie Květoslava Sivého, že posadit Endešlůsa na dětském hřišti na jeden konec houpačky a na ten druhý pověsit ten jeho cinkající havelok, že Endešlůs zůstane trčet v éteru.

Endešlůs byl odevzdaný nihilista. Mnozí by ho mohli nařknout z pesimismu, jenomže z jeho pohledu jeho vidění světa představovalo jenom a pouze prostou, ale o to krutější, realitu. Endešlůs žil zkrátka v permanentním pocitu absolutní zkázy. Nic z okolního světa nepředstavovalo pro něho možnost záchrany. Každou větu, každý postřeh, skýtající popis ztracenosti a bezvýchodnosti jakékoli situace, ve které se právě nacházel, zakončil termínem ‘Endešlůs!!’ Není se tudíž nutno divit, že jsme ho tak jednoduše začali nazývat. Bylo to neuvěřitelně nakažlivé, a kdo nepoužil slovo endešlůs alespoň jednou za večer, byl vnímán coby zaprodanec hippies pomahačů a agent Státní bezpečnosti.

Endešlůs byl vyřízenej. Asi jako dopravce kurýrní služby. Endešlůsovi vůbec nevadilo, že ho nikdo nebere. Endešlůs už neměl ani sám sebe.

Občas jsme Endešlůsa vyvenčili. Vzali jsme ho někam na párty. Endešlůs byl hodnej. Vzít ho někam na grunt na venek nebylo o risku. Akorát jednou, u Bohdanovy mámy, omylem vykouřil odčervovací prostředek pro leguána. Inu, prostě ho smotnul a zapálil.

Bylo mu dost fest blbě. Konstatoval pouze: ‘Endešlůs.’

S Endešlůsem se dalo dělat všechno, a zároveň, nic. Endešlůsovi stačilo málo. Kterýkoli impuls ohodnotil termínem: ‘Endešlůs,’ a nikdy už se k aktuální problematice nehodlal vracet. Endešlůs vlastně ani moc nemluvil. Endešlůs byl myslitel.

Jednou jsme ho přistihli, jak si čistí zuby. Inu, zuby, pozůstatky derivátů lebečních.

Jeho úpěnlivé chroptění a hrdelní chrčení nás přimělo k činu. Zkrátka jsme šli Endešlůsa zkontrolovat. Endešlůse nalezli jsme vzpěčeného mezi umyvadlem a chrličem vodovodní baterie, ježto se mu v průběhu dentální exekuce vloudila do pravého ušního zvukovodu. Endešlůs posléze dával k dobrému, že někdo slyší trávu růst, ale on, Endešlůs, slyší vodu téci. Inu. Krom toho, že to vtipností neoplývalo, stačilo si uvědomit jediné. Endešlůs.

Zdroj: vlastní Foto: vlastní, history.com, thesimpsons.com

The following two tabs change content below.
Fanda Asser

Fanda Asser

František je muzikant tělem i duší a svého času šmidlal také na housle, teď již válí pouze na kejtru. S Michalem Cosmosem navštěvoval hudební školu a kdysi dávno si spolu zabrnkali několik nestydatých písní. Občas se věnuje také literární tůře. Věří, že vždycky může být hůře.
Fanda Asser

Poslední od: Fanda Asser (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
2 Komentáře k vláknu
1 Odpovědi
0 Sledující
 
Nejaktivnější komentáře
Nejdiskutovanější
2 Napsali
NealkoHráč 0 Nedávní komentující
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na
Nealko
Člen
Nealko

Taky se mi povídka celkem líbila. Jinak teďkonc ty komentáře už konečně vypadají, tak jak mají! :))

Hráč 0
Redaktor
Hráč 0

Pekne nihilistickym dojmem znenici text. Je to skoro jako uryvek z nejake ulitle knihy. Dal bych to na pokracovani. Zaujalo me to!;-)

Hráč 0
Redaktor
Hráč 0

znejici (nemel bych psat kdyz piju)