Elder Scrolls Online: Rybaření

Často se na našich stránkách věnujeme skvělé hře The Elder Scrolls Online (naposledy trailer DLC přídavku Summerset – najdeš zde). V dnešním příspěvku si ukážeme, jak správně a efektivně provozovat rybaření, které hra obsahuje od samého začátku. Ne každý totiž může vědět, že kvalita úlovků závisí na použitých návnadách a ne každou návnadu lze použít pro jakýkoliv typ vodní plochy!

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Úvodem je třeba říci, že rybaření zde neslouží pouze jako bezvýznamná kratochvíle, aby se hráči nenudili. Tato aktivita totiž produkuje suroviny, které se dají využít během výroby předmětů (tzv. craftingu). Základní surovina vzniká zpracováním každého úlovku (to se děje během krátké animace) na – rybu! Kupodivu. Tuto surovinu pak můžete použít např. během vaření nejrůznějších pokrmů, které jste se naučili díky receptům a profesi Provisioning. 

Rybí menu podle abecedy:
(následující odkazy se otevírají v novém okně)

A: Apple Baked Fish * Argonian Pumpkin Stew B: Baked Sole With Bananas C: Cloudy Dregs Inn Bouillabaisse * Crawdad Quiche F: Fishy Stick G: Garlic Cod With Potato Crust * Gold Coast Mudcrab Fries H: Hissmir Fish-Eye Rye L: Lilmoth Garlic Hagfish * Longfin Pasty With Melon Sauce M: Mudcrab Corn Fritters O: Oyster Tomato Orzo P: Pan-Fried Trout * Parmesan Eels in Watermelon * Planked Abecean Longfin * Potentate’s Supreme Cioppino R: Rumare Slaughterfish Pie S: Salmon Steak Supreme * Salmon With Radish Slaw * Salted Cod * Seared Slaughterfish With Mammoth Cheese * Senchal Curry Fish and Rice * Silverside Perch Pudding * Solitude Salmon-Millet Soup * Spring-Loaded Infusion W: Whiterun Cheese-Baked Trout

Každý pokrm má blahodárné účinky na vaši postavu (např. zvyšuje hodnoty zdraví, many, staminy nebo úroveň jejich regenerace). Jídlo se ve hře Elder Scrolls Online tedy rozhodně nepodceňuje. Ale kromě jídla je možné z rybích úlovků získat i velmi vzácné přísady pro výrobu legendárních předmětů. Takovou přísadou je především Perfect Roe (lze si tím také dobře přivydělat, vzhledem k tomu, že se aktuálně prodává v guildovních obchodech jeden kus okolo 18.000 zlatých – mluvím o EU serveru na platformě Xbox One). 

S možností vyrábět nábytek, v rámci profese Furnishing, se Perfect Roe uplatní také při výrobě dekorace. Kompletní přehled najdete v tomto odkazu! Než ovšem získáte tuhle mimořádnou přísadu, bude vás to stát opravdu hodně práce. Uvádí se, že jeden Perfect Roe se objeví až po 100 zpracovaných rybách (někdy se povede už mezi 50ti až 60ti). Sám jsem to tedy přesně nepočítal, ale pravděpodobnost získání této surivony se může nepatrně lišit (už se mi stalo, že mi “padl” dokonce 2x během jednoho cyklu). Rovněž záleží, jaký druh ryb zpracováváte. Pro lepší úlovek se doporučuje chytat v malé skupině tří až pěti hráčů. 

Ale teď zpátky k rybaření jako takovému! Ve hře je několik typů vodní plochy: Foul (znečištěná voda), River (řeky), Lake (jezera a jezírka) a Ocean (oceán). 


Pokud chcete lovit ryby efektivně, musíte mít na paměti, že na každou vodu (a tedy příslušný druh ryb v ní žijící), budete potřebovat jinou návnadu. A protože jsem stará lama, tuhle informaci mi, na začátku mé rybářské kariéry, nikdo neprozradil. Takže mé první krůčky byly velmi pomalé a teď mi jsou navíc, dodatečně, k smíchu! Jestli jste se už přestali popadat za břicho, můžeme se podívat na tabulku, pomocí které se velmi snadno zorientujete a pochopíte, kde a s čím se co chytá:

Když už víte, které ryby můžete ulovit na kterou návnadu, bylo by dobré si ještě ukázat, kde takovou návnadu vlastně získat. Opět si pomůžeme přehlednou tabulkou:

Během rybaření také ulovíte ryby s označením “collectible”. Kromě toho, že jejich získáním si pomáháte k achievementu, není třeba je syslit v inventáři, kde jenom zbytečně zabírají místo. Jejich prodejem (NPC postavám) sice žádný velký balík nevyděláte, ale k ničemu dalšímu bohužel nejsou. Některé úlovky však můžete použít jako dekoraci do svého příbytku (viz tento odkaz a záložka Fishing). 

Rybaření se mi v Elder Scrolls Online opravdu líbí a díky komplexnímu systému, s použitím návnad, je daleko zajímavější, než v jiných hrách. A že jsem kdysi rybařil také ve wowku (World Of Warcraft) nebo LOTRu (Lord Of The Rings Online)! 

Zdroj: vlastní Foto: Bethesda, Zenimax

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
1 Komentáře k vláknu
1 Odpovědi
0 Sledující
 
Nejaktivnější komentáře
Nejdiskutovanější
2 Napsali
Michal cOsmOsHráč 0 Nedávní komentující
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na
Hráč 0
Redaktor
Hráč 0

Jojo o rybaření si rád poslechnu, je to taková kratochvíle, která se čas od času ve hrách objevuje….