Domácí pizza se žampiony

Dnes vám představím domácí mini-pizzu tak, jak ji dělávám pro strávníky naší rodiny. Této menší variantě dáváme přednost vzhledem k tomu, že si každý může nabrat tolik kousků, kolik jen sní. Příprava je snadná a výsledek rozhodně stojí za trochu té námahy! 

Suroviny:
400 g hladké mouky
30 g droždí (skoro celá kostka)
1 dcl oleje
1,5 dcl vody
1 lžička soli
1/2 lžičky cukru

Pracovní postup:
V hrníčku rozmícháme droždí s cukrem, až se úplně rozpustí. Do mísy vsypeme mouku, přilijeme droždí, olej, sůl a vodu a vypracujeme těsto. Necháme asi hodinu odpočinout. Mezitím si připravíme náplň (jakoukoliv, která Vám chutná). Já dávám hlavně žampiony, šunku (šunkový salám), papriku a rajčata. 

Z těsta buď vyválíme na plechu placku nebo děláme malé koláčky. Vyválené těsto potřeme kečupem a dáme náplň. Ve vyhřátě troubě na cca 200°C pečeme přibližně 20 minut, podle typu trouby. Před dopečením posypeme strouhaným sýrem.

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Externí spolupráce

Externí spolupráce

Tento autor není stálým členem redakce Prasklé mouchy. Jedná se také o spolupracovníky, kteří byli již v minulosti součástí redakčního týmu, ale v této činnosti již nepokračují nebo se z časových důvodů nemohou na další tvorbě podílet.
Externí spolupráce

Poslední od: Externí spolupráce (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na