Day by Day Organizer

Tuto aplikaci používám již delší dobu ve svém tabletu i telefonu, coby vizuálně přitažlivější podobu Google kalendáře, ze kterého Day by Day Organizer vychází. Ostatně ve chvíli, kdy jsem se rozhodl zakoupit verzi PRO, neměl ještě samotný kalendář od Googlu srovnatelné funkce, natož vzhled.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Neříkám, že je tento plánovač a kalendář dokonalý a už vůbec si nedovolím tvrdit, že je bez chyby. Rozhodně mi však přijde velmi přehledný a za ten čas jsem si na jeho používání zkrátka zvykl. Dnes vám proto představím jeho funkce, vlastnosti a rovněž také uživatelské prostředí.

Ani v dnešní době není úplně jednoduché najít spolehlivý a k tomu ještě dobře vypadající kalendář, který obsahuje funkci tzv. úkolů. Tedy událostí, které potřebujete mít zobrazeny nezávisle na kalendáři a jejichž splnění či nesplnění, chcete mít viditelně na očích. Je samozřejmě řada programů s označením “To Do List”, umožňující organizaci úkolů dle potřeby. Já však dávám přednost komplexnímu řešení v jedné aplikaci, abych mohl používat např. jeden widget na ploše, který zobrazuje současně kalendář a úkoly. 

Moje představy v tomto ohledu skvěle naplnil Day by Day Organizer! Ačkoliv se musím přiznat, že jsem ještě, před začátkem psaní tohoto článku, vyzkoušel ze zvědavosti aplikaci Any.do, která je uživatelsky velmi dobře hodnocena. Kdybych už nebyl na Day by Day zvyklý, možná bych se nechal zviklat a zkusil bych ji používat delší čas. Bohužel jsou i v tomto případě některé možnosti dostupné pouze v Premium (a tedy placené) verzi. 

Teď ale zpátky k Day by Day Organizeru, který se vyznačuje především skvělou přehledností. Každá událost v kalendáři, který je synchronizován s Google kalendářem, je barevně rozlišena a to podle typu zobrazovaných kalendářů. Např. z výše uvedeného obrázku je patrné, že světle modrý štítek mají události ve hře Elder Scrolls Online (tzv. pledges), které si nechávám stahovat z jiného Google zdroje. Státní a jiné svátky se mi pak zobrazují se štítkem zeleným (viz Den otců). 

Jak jsem již zmínil, tento organizer rozlišuje mezi událostmi a úkoly, přičemž úkoly mohou být spojené s určitým datem i časem, nebo je necháte jako Úkoly bez termínu. Ty se pak zobrazují vždy v horní části přehledu a stále tak o nich víte (viz obrázek). Jakmile máte úkol splněný, stačí jen stisknutím vybrat čtvereček a přeškrtnutím názvu se označí jako vyřízený. Hotové úkoly lze pak samozřejmě odstranit. Stejně jako událostem je možné přiřadit také úkolům např. pravidelné opakování. Vytváření nových položek je snadné a nastavit můžete rovněž upozornění: 

Upozorňování na události však na mém zařízení kolidovalo s implicitním systémovým kalendářem a tak jsem jej musel v Day by Day Organizeru vypnout, abych ponechal jen systémové. V opačném případě došlo k tomu, že upozornění přestalo fungovat, ačkoliv se Day by Day nastavení jevilo jako aktivní. Tenhle problém se však nemusí na jiném tabletu či telefonu vůbec objevit. Pokud máte stejnou zkušenost, dejte vědět do komentářů. 

Zobrazení kalendáře a úkolů je v samotné aplikaci nastavitelné podle dni, měsíce, týdnu či měsíce s událostmi. Jednotlivé úkoly navíc můžete přehledně třídit do tzv. seznamů úkolů, které lze libovolně pojmenovat (např. nakupování, práce apod.) a také jim můžete přiřadit vlastní barvu. K dispozici je také synchronizace a možnost vyhledávání podle zadaného slova. 

V případě, že jste si naplánovali úkol na určitý den a nestihnete jej, bude se zobrazovat i v nadcházejícím období, dokud nebude označen jako hotový. Položka pak pod svým názvem obsahuje informaci o tom, kolik dní po termínu takový rest zůstal. A co je nejlepší, to vše můžete mít zobrazeno přímo ve widgetu na ploše. Widget má flexibilní rozměry a snadno jej přizpůsobíte svým potřebám. Oceňuji také možnost nastavení průhlednosti a barevných kombinací. V aplikaci pak můžete mít variantu bílou, tmavou nebo kombinovanou. 

Přestože widget někdy nereaguje tak pohotově, jak bych si přál a často je potřeba s událostmi pracovat přímo otevřením aplikace, mám Day by Day Organizer opravdu rád. Doporučuji vyzkoušet bezplatnou verzi a osahat si všechny její funkce přímo na vašem zařízení. 

ODKAZ NA ANDROID TRIAL VERZI

Zdroj: vlastní Foto: vlastní, Appiens app

The following two tabs change content below.
Externí spolupráce

Externí spolupráce

Tento autor není stálým členem redakce Prasklé mouchy. Jedná se také o spolupracovníky, kteří byli již v minulosti součástí redakčního týmu, ale v této činnosti již nepokračují nebo se z časových důvodů nemohou na další tvorbě podílet.
Externí spolupráce

Poslední od: Externí spolupráce (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na