Cosmos vypravuje – září 2017

Neslibuju, že to dneska dopíšu. Možná to v půlce vzdám a půjdu do zahrady, čechrat čerstvě napadané podzimní listí. Už se to barví! Už se to připravuje! Už se to mění do nostalgického hávu, který každoročně tolik obdivuji! Stejně jako ranní mlhy, ze kterých mívají slabší jedinci zvláštní zimnici a depresí plnou lebku. Ne, ranní úzkosti není dobré zlehčovat. A to ani nemusí být podzim!

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Vítej u mého mého dalšího vypravování, kde budou praskat mé momentální nálady a dojmy, ale kde se rovněž chvilku pozastavím nad naším časopisem. Zrovna včera nám nějaký Rosťa napsal přes kontaktní formulář zajímavou reakci na Husákovy krámy. Rosťa, pokud se tak dotyčný vůbec jmenuje, nedokázal uvést svoji funkční e-mailovou adresu, aby mohl autor příspěvku adekvátně reagovat. Škoda. Takhle už se Rosťa nedozví, co si o jeho okouzlující zprávě Fanda myslí. Proto se přimlouvám, uvádějte fungující kontakty i v našem formuláři, my si je rozhodně nepřidáváme k seznamu pro zasílání novinek. Tohle dělají jen mudlové! 

Když už jsem zmínil Husákovy krámy, kde název má býti spíše dobovou nadsázkou, než-li urážkou předmětů, které se v tomto seriálu objevují, blíží se nový díl! Vyštrachal jsem totiž jedno z pozoruhodných, pseudofilatelistických alb, kterými jsme se bavili na základní škole. Nevím, jestli si někdo z vás vzpomene na ty krásně barevné, velké poštovní známky, se kterými si děti hrály na malé sběratele a měnily mezi sebou ty nejzajímavější kousky, stejně jako dnešní mládež kšeftuje s kartičkami pokémonů. Nebo už se to posunulo jinam? 

Skončily nadcasty / podcasty. Nemám co točit a točit jen proto, aby bylo natočeno, je zhovadilost. Dočasně se tedy s touto pravidelností musíš rozloučit. Navíc je potřeba si uvědomit, že podcasty vznikly v době, kdy naše články ještě nebyly ozvučeny a já chtěl realizovat ten záměr, aby tu nějaké audio příspěvky zkrátka trčely. Teď, když už mluvené přílohy trčí téměř u každého příspěvku, nejsou podcasty na pořadu noci. Nemohu si pomoci. 

Koupil jsem Skyrim – Special Edition pro X1. Jedním z důvodů byla skutečnost, že v této nové edici je možné použít uživatelské mody! To byla nabídka natolik lákavá, že jsem využil aktuální slevu a hru pořídil. Připravuji další Herní deník, kde budu názorně představovat všechny mody, které používám. Konzolisty jistě potěšil mod s českým překladem, ale já si také nadmíru užívám řadu skvělých vizuálních doplňků, které mění vzhled světa a prozradím už teď – je to pecka! Realističtější voda, efekty počasí, lepší textury objektů a mnoho dalšího si ukážeme, patrně již v první polovině října. Snad do té doby ještě vyberu lepšího followera. Na videu je moje současná žena Margery. Je potřeba ji trochu roztančit a hned máme lepší náladu: 

S kolegou Vladimírem Vlajím jsme se rozhodli pro herní seriál, který v následujícím měsíci začneme tvořit. Půjde o společné hraní vybraného titulu na jedné konzoli. Rád bych totiž popularizoval hry, které si můžeš užít s kamarádem či kamarády na jednom zařízení. Seriál bude možné sledovat nejen na našich stránkách, ale i na YouTube, takže pokud ještě nemáš odběr našeho kanálu a nechceš tuhle komedii zmeškat, klikněte sem

Živé herní streamy na službě Mixer, které byly k vidění na této stránce, jsou však u konce. Jak jsem v minulém vypravování správně odhadl, efektivnější by bylo živé vysílání na YouTube a sledovanost zářijového programu to jen potvrdila. Není čas ztrácet čas s něčím, co se neuchytilo. Jakmile budeme hardwarově a psychicky připraveni na spuštění streamu skrze YouTube, budou tyto kratochvíle zcela jistě obnoveny! 

Tento editorial vychází přímo na můj svátek, takže bych mohl závěrem ještě něco plknout o svém osobním životě. Mám nové kalhoty! Manžestráky a jsou úžasně pohodlné! Chodím v nich hlavně do lesa, kde ukájím svoji touhu po přírodě a čerstvém vzduchu. K mému sluchu se navíc dostává cvrlikání lesního ptactva a to Ti je tak uklidňující zážitek, že si ten život občas nedokážu vynachválit, přestože jej zatím sdílím v single režimu. Taky houby už jsem stačil různě posbírat! Užívej podzimních krás a koncem října jsem tu zas…

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na